Keď traja vojaci zbehnú z boja, ukryjú sa v zrúcanine starého hradu. To ešte netušia, čo ich tam bude čakať -uprostred najväčšej sály je pripravený prestretý stôl a na ňom plno pokrmov. Hladní vojaci sa vrhnú na jedlo. To už ale do miestnosti vchádzajú tri dievčatá. Aj keď sú zahalené, je zjavné, že sú to krásavice. Ponúknu vojakom, aby na hrade zostali - pod jednou podmienkou: musia s dievčatami stráviť jednu noc - ale nesmú im poodhaliť ich závoj a nesmú sa ich ani raz dotknúť... (STV)

TV spot 1

EdaS

Co to bylo? Štědrovečerní pomsta České televize? Přežil bych celkovou lacinost, kvůli které museli hrdinové pořád chodit po polích nebo po lese, přežil bych (přinejlepším) nevýrazné herce, ale neměla by pohádka mít nějakou aspoň trochu zajímavou zápletku? Nebylo to napínavé, nebylo to vtipné, nebylo to nic... 77 minut nudy. Jedna hvězdička za zadek hlavní hrdinky. ()

cheyene

Pohádka, na kterou se lze podívat, nebyla nudná a nejednalo se o slátaninu typu Z pekla štěstí. Celkem zajímavý příběh, dobří herci, pěkné prostředí...Scéna na cvičišti vojáků je jako by inspirována kultovním kaprálem z S čerty nejsou žerty. Při celkovém hodnocení této pohádky (49%) bych se zastavil na 60, maximálně 65%. Podívat se na ni dalo, dokonce jsem ji sledoval s jistým zaujetím, ovšem vícekrát bych to vidět nepotřeboval (narozdíl od jiných, které jsem uvedl ve svém profilu). ()

Ravi

Skřípu zubama, nejdříve slušný začátek, pak pomalý rozjezd a pak už jen dojezd. Pominu spoustu faktických hrubých chyb (Kovář s takovou vilou? , ...). Suché dialogy a scénář, vyloženě hloupá hlavní zápletka s brutální proměnou charakteru Molnárové. I když mi to přišlo lépe zpracované, než pohádky Trošky, stejně to nestálo za moc. Popravdě nevím proč jsem to dokoukal do konce. Dávám 40% = 2-/5 ()

Orlau32

Kdeže loňské sněhy jsou !! Tuto rádoby moderní pohádku s přehledem převalcují staré, 50 let okoukané pohádky. Ne, příteli, pokud nemáš talent na psaní opravdových pohádek, se vším všudy co k tomu patří, tak od toho dej své kumštýřské ruce pryč. Na takové umělé pohádky bez fantazie a nápaditosti je škoda filmového materiálu. Z takové tvorby jde opravdu STRACH. ()

Tuxedo

Hrdina hned na začátku dostává "poukázku na tři životy" a tak vám může být jasné, že případné problémy budou vzápětí snadno vyřešeny. Jakási snaha o realistickou pohádku je chvílemi fajn, scénář bohužel postrádá výraznější zápletku a hudba se sem nehodí. Z herců zaujme pouze Jiří Dvořák v pozici hlavního záporáka. ()

• Film byl natočen nejen podle odkazu Boženy Němcové, ale i na motivy moderních fantasy námětů. (Lynette)
  • Při pádu Aničky do Čímického jezírka je vidět odtržená ruka, která padá za ní. (Allster)
  • Točilo se ve skanzenu Veselí kopec, na hradě Helfenburg, v Českém Krumlově, Lipnici nad Sázavou, Mochově u Klatov, Čimicích, skanzenu Veselý kopec, Rejštejn - Huťská hora, Čertovo jezerno na Šumavě, Prášily a Anníně. Sídlo zlého poručíka bylo na vodním hradě Švihov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)