Je ťažké vyrastať bez rodičov, hlavne keď máš na krku dvoch súrodencov. Morrie (Matteew Perry) sa preto chce zaradiť medzi normálnych ľudí a mať prácu a byť zabezpečený otec, tak ako jeho susedia. Čo však, keď jeho brat a sestra vnímajú hodnoty života inak? Táto sága o disfunkčnej rodine pojednáva o vážnych i humorných stránkach všedného života. (Flipper)

sedm.1

Vyletět z hnízda jsem chtěl vidět především kvůli hereckému obsazení.Matthew Perry a především pak pro mě "černý kůň Hollywoodu" Ben Foster byli pro mě dost velkým lákadlem na to,abych tento film shlédl.A nyní mohu tvrdit,že i jediným lákadlem a jistotou z tohoto snímku zůstali právě jen oni dva.Jde v podstatě o rodinné,s nadhledem brané,drama,kde se ale vlastně za hodinu a půl trvání nic nestane.Žánrově je to strašný guláš,kde ale ve výsledku nefunguje vůbec nic.Sice to neni vůbec nudné a nazval bych to nakonec i hodně zvláštním počinem,ale pro mě jde o zkrátka až moc nicneříkající filmeček,který mě vůbec svým příběhem a postavami neoslovil. ()

Oudee33

První, zdlouhavá část nemá sílu si mě k sobě přivinout, což mě málem dokopalo k tomu to vypnout... Postupné dramatické vychytávání vztahové, rodinné rozpolcenosti je tu prostě až zbytečně moc nataženo. Žánr komedie mi k tomu taky nějak nejde. Ovšem poslední třetina má v sobě naopak něco extra co se jen tak nevidí a vyloženě mi tuto zvláštní drámu zachránila. Děkuju :) Ale stejně... 65% je tak akorát.. ()

P@\/EL

Docela dobré komediální drama, kterému by možná slušelo krapet svižnější tempo. Jinak ale film nabídne zajímavé dialogy a sem tam nějaký ten úsměvný vtípek. Takříkajíc za břicho jsem se nepopadal, tak aspoň že to vyvažuje dramatická rovina filmu s tragikomickými charaktery hlavních postav (zejména roztažnožka a pošuk). Nebýt povedeného závěru s jednou naprosto brilantní scénou na sousedovic trávníku, tak bych nebyl k filmu tak shovívavý. ()

Bounded

Nezávislák, který vlastně stojí a padá na výkonech herců, kteří to ale s přehledem utáhnou. Poselstvím, nenechat se sebou zametat, se nedá nic zkazit. I tak to ale není jen o Matthew Perrym, ale na jeho očekávanou katarzi jsem se těšil od začátku a byl za ni při konci moc rád. Kromě toho má film neuvěřitelně funkční scény jako lehání na ulici, kouření trávy a dotýkání se lidí s následným promluvením do duše. Říkám to záměrně, protože málokdy se stane, aby ve filmu "ten jiný" člověk nebyl taky strašně otravý. Ben Foster ho ale zahrál moc dobře. ()

genetique

Nezávisle ladené filmy o dysfunkčných rodinách, ktorých príbehová línia sa vymyká bežnému životnému stereotypu mám veľmi rád. Obzvlášť, keď ten stereotyp nemusí byť násilne narušovaný extrémnymi udalosťami. Stačí, keď sa odchýli len jemne, ale prostredníctvom kvalitného scenáristu sa aj v tých malých odchýlkach nájdu skutočne originálne a ojedinelé scény, pri popise ktorých by vás slovo klišé napadlo ako posledné. Táto rodinná dráma, jemne a decentne osviežená (miestami ale až príliš suchým humorom) o vtipné momenty, má navyše celkom kvalitnú podporu aj v hercoch. Matthew Perry samozrejme dominuje. Záver potvrdil originalitu a keby sa film rozbehol rýchlejšie a razantnejšie (prvú polhodinu som trikrát zaspal, zvyšok som odpozeral s otvorenými ústami), tak by to bolo skvelé. Takže tí, ktorí máte tendenciu vypínať film po neuspokojivých pätnástich minútach, dajte mu šancu aspoň ďalších pätnásť. 75%. ()

• Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)