Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiálny text distribútora)

Superpero

Hrozně pomalý příběh o starcovi, co chce docílit zadostiučinění za zabití svého psa mladými gaunery. Brian Cox má to charisma pardála, co si už něco prožil, takže se na to kouká dobře. Nejvíc oceňuju jak on pořád nemohl pochopit proč to ty kluci udělali a líbilo se mi jak to nabobtnalo až v krvavý konec. Přišlo mi to jak obžaloba na lhostejnou společnost, kde už je dneska každýmu všechno jedno. Celá uvěřitelnost filmu zmizí až na konci, když Brian Cox přežije bouračku, ránu baseballkou do hlavy, postřelení a pak ještě asi odejde do nemocnice nebo kam. 70% ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenné novely, kterou napsal Jack Ketchum. Red je jméno psa, kolem kterého se odehrává celý příběh. Film o brutalitě, cti a morálce dětí i rodičů. Film o současné prohnilé společnosti. CITÁT - Moji kluci jsou moji kluci a budu si je vychovávat sám.......... Je těžké v tomto světě najít spravedlnost. Když jsem četl román "Po sezoně", který napsal Jack Ketchum už v roce 1981, byl jsem překvapen, jak už v té době dokázal napsal knihu plnou brutality, krve a beznaděje. Dokonce to vedlo až k vystříhání některých pasáží. Knihu Red jsem nečetl, ale film splnil mé očekávání, co se týče Kotchumovi morálky a cti. CITÁT - To byl den.......... Konec filmu se mi moc nelíbil. ()

blackrain

Tohle bylo osobní, až příliš osobní. Někdo tu napsal, že se mu sevřel hrudní koš. Mě se stalo to samé. Do očí mi vyhrkly slzy. Nemohla jsem se nadechnout a vzteky málem rozmačkala sklenici s limonádou. Jelikož mám taky psa, tak je tenhle příběh pro mě citlivé téma, které mě srazí na kolena. Svého psa beru jako kámoše, parťáka, co mě nikdy nezradí a vždycky mě bude bezmezně milovat a vždycky na mě bude oddaně čekat a bude se radovat, že jsem konečně dorazila domů. Nepovažuju ho za kus nábytku, věc, se kterou si může člověk dělat, co chce. Je to živá bytost, která si zaslouží dobrý život bez utrpení. Tenhle příběh je sice vyhnaný do krajnosti, ale ty z*****ý zmetci si to zasloužili! Za normálních okolností vulgární výrazy nepoužívám, ale pejskaři jsou jiný lidi. ()

lennyd

Avery Ludlow (Brian Cox), válečný veterán, dnes již důchodce na plný úvazek nechce nic jiného, než mít ode všech svatý klid - zvlášť po tragédii, která postihla jeho rodinu, ze které mu zůstal jen věrný pes Red. Ale to by se jednoho dne nemohl potkat se skupinou výrostků v čele s Dannym (Noel Fisher), kterého svojí flegmatičností (a prázdnou peněženkou) dožene k vraždě právě psa Reda. A když se Avery pokouší vymoci si trochu spravedlnosti a omluvy, ať již po Dannyho otci (Tom Sizemore) nebo po úřadech, všude jen naráží na nepochopení a posměch. A tak se pokouší domoci se spravedlnosti sám ... Když jsem na film náhodou narazil, říkal jsem si - jojo, hraje tam Brian Cox a Tom Sizemore, oba si chtějí na stará kolena ještě vydělat pár dolarů, tak půjdou do každé bejkárny - ale mrknu na to, co kdyby. A musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen filmem - a podobně, jako u nedávného Eden Lake zhrozen tím, čeho jsou někteří lidé schopni (já vím, můžete namítnout, byl to jen film - ale podobné chování, jako předvádí Dannyho otec vidíte i u nás dnes a denně). K hereckému obsazení - oba hlavní představitelé na sebe strhávají celý film pozornost, a musím podotknout, že Tom Sizemore se mi líbil (i když možná vzhledem k roli nelíbil) daleko víc. Od plného hodnocení mě odradil jen trošku přeslazený závěr.. ()

genetique

Naozaj nadštandardne natočený príbeh so zápletkou, ktorá nie je na ihrisku žiadnym nováčikom, a ani nepredvádza tú najdokonalejšiu hru, ale poctivosť autorov a efektívnosť thrillerovej zápletky majú veľký vplyv na konečnom výsledku. Podstata filmu je jednoduchá, ale o to účinnejšia. Záporákov sa vo filme nájde hneď niekoľko, no trošku trvá, kým poriadne vystrčia pazúry, takže nejakú polhodinku si divák musí vystačiť s pokojnou krimi-drámou. Potom však prichádza prvému kontaktu a po zaiskrení medzi Coxom a druhou (zlou) stranou sa oheň podarilo zahasiť až s korektne zakončenom závere, ktorý znovu potvrdil inteligentnosť tvorcov. Tá si dokonca našla miesto aj v akčných okamihoch snímku. No a keby mal film o päť minút dlhší úvod, v ktorom by bol citovo vykreslený Avyho vzťah ku svojmu hafanovi, tak by mal film u diváka určite väčší úspech aj po emočnej stránke. 85%. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely, kterou napsal Jack Ketchum. (Terva)