Nudné léto v jednom nudném městě se rychle změní v šílenství, když parta puberťáků najde v lese stopy lesního muže, takzvaného sasquatche. Nikdo netuší, že stopy jsou dílem dvou místních blbů Zerka a Shirtse, kteří chtějí zbohatnout na prodeji zaručeně pravých sádrových odlitků obrovských tlap. Jen potřebují, aby se celá záležitost pořádně probírala v novinách a televizi, a pak se jim peníze pohrnou. Jaksi ale pozapomněli, že by někdo mohl přijít na to, že stopy jsou podvrh. Na cestě do města je uznávaný odborník, který má ověřit pravost všech nálezů (hoši totiž kromě stop nastražili i podomácku vyrobené lejno). To je ale taky pitomec k pohledání, a tak je docela možné, že Zerkovi a Shirtsovi jejich ujetý plán vyjde. (oficiálny text distribútora)

Káronoš

Slabší, ale přesto pulzující zábava, která neurazí. Celkem dobře vymyšlená zápletka s dobře časově na sebe navazujícími scénamy. Příjemně jsem zabavil čal s (pro děti) malinko náročnější komedií s netradičním, ale jako vždy dobře obsazeným Justinem. Řekl byl že celkem povedený projekt. Hodnocení: 5.5/10 ()

ostravak30

Kdyby byl film opravdu o honbě za lesním mužem, byl bych ochoten dát i tři hvězdy. Jenomže začátek slibuje skutečně pointu lesního muže, pak následuje žvanění, šikanování, randění a dlouhé minuty se ústřednímu tématu film vůbec nevěnuje. Pak vidíme několikaminutový záběr opět na zápletku ohledně lesního muže a znovu jsme někde jinde. A to se pořád opakuje. Já bych dokonce i připustil, že scénář není nejhorší. Řekněme, že je prostě průměrný. Nicméně kromě retardovaných postaviček, které se i retardovaně chovají a vedou i retardované monology a dialogy, což má být nejspíš vtipné a většinou není, se skutečně špetka zábavy najde. Kdyby film neustále neodbíhal od tématu a zlepšil hudbu, tři hvězdy by snímku už zůstaly. Ale vzhledem k průměrným hereckým výkonům a tomu, že lesní muž je jen v názvu a zhruba dvaceti minutách více než osmdesáti minutového snímku, nemůžu jináč. ()

eagle-eye

Ale jo, takové blbinky mě zaručeně pobaví a našlo se pár momentů, kdy jsem měl slušné záchvaty bránice, ale to jen a jedině díky Longovi a Kernovi (vtipnému a zhulenému), jakmile pánové nebyli na scéně, stálo to za starou bačkoru až na sranda bitku na závěr. Podobné filmy: Napoleon Dynamit, Pulp fiction :-) ()

VasaX

Další z řady "Napoleon Dynamite-like" (Jon Heder tam má dokonce svůj krátký štěk) "Dork movies", od prvního pohledu vnízkorozpočtová, nenáročná komedie, dalo by se říct že ze života. Zajímavé charaktery, sem tam vtipné hlášky a jiná zábava. Tenhle film mě prostě nenudil a i když to nebyla žádná pecka, naplnil mé očekávání od filmů tohoto typu a zaslouží si určitě 4/5. ()

in flames

Názov Vtipný a zhulený dáva predstavu úplne iného žánru, toto je nevináá komedia pre deti s ľahko romantickým nádychom, a asi aj toľko treba čakať, Justin je skvelý a pomaly hovoriaci maník bez trička je tiež funky, ale naozaj film nemá takmer žiaden dej no dá sa spozerať do konca ak nečakáte nič seriozného... ()

• Režisér chcel vo filme použiť pieseň "The Final Countdown" od skupiny Europe. Nestalo sa tak, pretože podľa jeho slov autori skladby požadovali príliš veľa peňazí. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy Gavin (Jeremy Sumpter) přichází domů, venku svítí slunce. Po příchodu do kuchyně je však venku déšť. (Kriklan49)
  • Do natáčania v rezidenčnej štvrti Portlandu boli zapojení aj miestni obyvatelia, ktorí robili komparzistov. (m.a.t.o.)