Zombi: Počiatok

• Česko Zombie: Začátek (viac)
všetky plagáty

Stylové rozloučení Bruna Metteie s hororovým žánrem. Sharon (Yvette Yzon), která jediná přežila hrůzy Ostrova smrti, se vrací na místo svých nejhorších nočních můr. Ale tentokrát už není sama. Doprovází ji perfektně vyzbrojené vojenské komando, odhodlané postavit se lidožravým nestvůrám. I přesto jde o nerovný boj. Skupina vojáků proti obrovské přesile nemrtvých zrůd nemá příliš šancí, a tak se z průzkumné mise stává boj o holé přežití. Boj, během kterého hrdinové postupně zjišťují, jak vlastně všechny ty hrůzy začaly. (Řitka video)

MIMIC

"Velebnosti, jdu blejt - " Predtým, než tak naozaj učiním však musím poznamenať, že tu nejde o napodobovanie Votrelcov z dôvodu nejakej mentálnej indispozície, ale o ich zámernú citáciu, čo je dosť veľký rozdiel. Cameronov film je tu totiž "prerozprávaný" takmer tak svedomito ako Hitchcockovo Psycho v remaku Gusa van Santa. Teda žiadna vykrádačka, ale zámer, zámer s predpokladanou snahou o poctu. Výsledkom je silne parodické vyznenie, no vzhľadom k tomu, že tvorcovia berú všatko smrteľne vážne, paródia sa nekoná. Čo sa vlastne koná pravdepodobne nevie ani autor tejto "avantgardy". Intelektuálne presahy sa tu totiž predpokladať jednoducho nedajú, i keď "zombie baby manufacture" nejaký ten presah mať môže. Nemŕtvi sa pohybujú neznesiteľne trápne, divák asociuje zvieracie rituálne tance lásky. Jedinou atrakciou tak zostáva samotná kuriózna koncepcia diela a možno i ázijská Sigourney. "Ježišikriste, Cameron s malým c! Blbe, jdi vod toho!" ()

eraserhead666 odpad!

Jestliže mě ve své brakovistosti, amatérštině a bezduchosti dokázal předešlý Zombie: Ostrov smrti zaujmout jakýmsi vnitřním kouzlem natolik, že jsem byl ochoten dát mu 3*, tahle až parodická vykrádačka Vetřelců s lehkým odkazem ke druhému Rambovi (ten klášter mě fakt rozesmál) postrádá naprosto všechno, co by nějak zaujalo a naopak hýří vším, co velice smrdí odpadem, čistým, nemilosrdným. Tohle je patlanina bez špetky smyslu non plus ultra. ()

kosta73

Toto je dílko skutečně jen pro zaryté fanoušky. Všichni ostatní v tom budou vidět pouze totální plagiát Cameronových Vetřelců a naprosto tupé dialogy typu "...nalodíme ženy a děti a zmizíme...". Král italského trashe Mattei však ve svém posledním díle naservíroval svým fandům tolik vymazlených pamětihodných scének, že musí být spokojeni. Já jsem. Tři a půl *. ()

sedm.1

Oproti prvnímu dílu velký krok dopředu.Sice je to naprosto amaterská kopie dvojky Vetřelců,ale jak herci,tak efekty už jsou na daleko lepší úrovni a i jakž takž scénář už nevkládá do úst hrdinů ty nejimbecilnější věty,co snad šli vyslovit,tak jako v Zombie: Ostrov smrti,to byl vážně karambol :).Celé to má docela slušný spád a i krvavých efektů je poměrně dost.Bruno Mattei zkrátka sice zůstal až do smrti věrný těm největším filmovým brakům,ale na rovinu musím uznat,že se rozloučil skutečně důstojněji,než se dalo z jeho předešlé tvorby očekávat. ()

folklorman odpad!

Pokud někdo neviděl film Aliens od Camerona - tak rozhodně po zhlédnutí této sračky o nic nepříjde. Jediný rozdíl bude asi v tom, že místo vetřelců tu jsou zombie. Dokonale okopírovaný scénář byl zasazen do stupidní podamatérské telenovely, která je pokračováním sračky stejných kvalit - L´ Isola dei morti viventi. Opět jsou tu otřesné herecké výkony, dialogy a ještě šílenější dabing od nás. Masky, makeup a jiné efekty jsou velice žalostné. Tento film byl posledním počinem Bruna Matteiho. To je taky jediné pozitivum, které bylo k nalezení. Vyhněte se tomuto filmu velkým obloukem. ()

• Režisér Bruno Mattei několik měsíců po dokončení filmu zemřel. (Terva)
  • V závěrečných titulkách je chybně uvedeno "Zombie: The Beginnig", namísto "Beginning". (D3NJI)