Oheň ohňom

(festivalový názov)
  • Česko Pryč od pece (viac)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $11,330,849Tržby Celosvetovo $15,660,668Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,804,736Tržby za predaj DVD v USA $3,194,362║ slušne zahrané, veru skvostné obsadenie len troška je na škodu že príbeh nie je o niečo viac prepracovaní, obohatení nejakou silnejšou myšlienkou /60%/ ()

Kaka

Čistokrevná žánrovka, kde vůbec nemá smysl řešit scénář. Je obyčejný. Nicméně styl jakým je tento příběh zpracováný zaslouží uznání. Ten syrový industriální "street" feeling amerického maloměsta nejde nevidět. Skvělá kamera, tvrdá, nekompromisní akce. Kupa kulervoucích scén (hned ta úvodní např.) a brilantní herci - především pak Harrelson, Bale a opět minimalistická Zoe Saldana, které tyto role svědčí. Takhle by to mohlo vypadat i v reálu, Cooper má nehorázný cit pro autenticitu. ()

Fiftis

Film bez zvláštnych efektov, postavený na scenári a atmosfére utiahne len veľmi dobrý herec a v Out of the Furnace je ich celý rad. Vlastne je pozoruhodné, v čo všetko sa vie premeniť Christian Bale. Má tiež obrovskú výhodu v tom, že čím je starší, tým je zaujímavejší. Parádne obsadený a natočený thriller. Nejedná sa o žiadnu zbesilú akčnú jazdu, práve naopak - rozjazd je pomalý. To ale nie je úplne na škodu - veľmi pozvoľným tempom sú detailne vykreslené hlavné postavy, ich premeny a motivácie. Postupne je čím ďalej tým jasnejšie, kam všetko smeruje, ale aj napriek tomu ma tvorcovia v "ten moment" dokázali prekvapiť. ()

castor

Nálepka thriller měsíce by téhle nadprůměrně natočené podívané hodně slušela, on jím je, ale naneštěstí obsahuje i některé scény, které se úplně neztotožňovaly s mým očekáváním (třeba závěr jsem si přál jiný). Out of the Furnace je hlavně nesmírně trpělivý kousek, díky čemuž se nám postavy dostanou pod kůži, začneme nad nimi přemýšlet, začneme se o ně strachovat. Každodenní dřinu v ocelárně vždy rozzáří přítelkyně Lena. Stačí ale jeden panák něčeho ostřejšího a všechno je jinak. Navíc Russellovu bratru Rodneymu (který si leccos děsivého zkusil v Iráku) tahle práce moc nevoní. Vždycky lítal v malérech. Bráchovi slíbí, že tahle fuška bude poslední. Skutečně je. To už ale (znovu velmi přesvědčivý) Christian Bale zatíná ruce v pěst, protože nesnáší napůl dodělanou práci. To, že to ne úplně odsýpá, vůbec nevadí. Soustředěné drama s výbornými hereckými výkony na všech frontách upozorňuje na lidské slabiny, zdůrazňuje chladné industriální prostředí se vším všudy a dokonale na dvě hodinky zabaví. Komu to přišlo nudné, ať si raději pustí ptákoviny typu Transformers 8!! ()

dO_od

// If there's any moral to the story it's probably this: you don't fuck with Batman even when he's retired. A jinak, herecky to je jeden z nejsilnějších letošních filmů, Woody Harrelson by měl dostat nominaci za vedlejší postavu ("Do you have a problem with me? I got a problem with everybody."). Neskutečně ten film táhla taky hudba, intenzivní a přesná, mňam. Jestli je tedy něčeho škoda, pak toho zakončení, čekal jsem asi silnější závěr, ale těžko to tomu snímku vyčítat, už tak v něm bylo tolik mocných scén, možná to jen chtělo nechat některou z nich nakonec. Rozhodně věc na více zhlédnutí, prozatím silné 4* a můžu jenom doporučit. ()

• Jak je u Christiana Balea zvykem, připravoval se na svou roli svědomitě a naučil se obsluhovat hutní pec. (HellFire)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (viac)