Goongnyeo

• Južná Kórea 궁녀 (viac)

V královském paláci zdánlivě začíná den jako každý jiný, dokud není ve svém pokoji objevena jedna ze služebných s oprátkou kolem krku. Všichni se snaží případ hned uzavřít jako jasnou sebevraždu, jen mladá doktorka, která dostane za úkol ohledat tělo, nachází stále další a další známky toho, že se jednalo o vraždu a na vlastní pěst začíná uvnitř paláce pátrat po viníkovi. Odhaluje tak kolotoč intrik a lží, který je, jak se zdá, za zdmi paláce na denním pořádku a pro mnoho lidí se tak stává prioritou její odstranění. (cubajz)

krusty2

Priznam sa ze nemam rad azijske ducharinky(uz mi idu krkom),ale tento film je skor krimi,historicky mysteriozny horor.Prave preto davam 5/5.Vo filme neide len o vysetrovanie vrazd,ale aj vykreslenie tamojsej kultury v palacoch.Taktiez aj intrigy,ktore su,boli a budu. Vrelo odporucam.....treba vydiet ()

maddy

Už som si myslel, že to s Kórejskym hororom ide úplne dole vodou, no predsa len svitla malá nádej. Tak ako aj v prípade Hansel and Gretel (2007) musí aj Shadows in the Palace (2007) mixovať v sebe viac žánrov a horor je zastúpený len v malej časti, predsa sa jedná o veľmi kvalitný strašidelný kúsok, tentokrát dokonca zasadený do histórie. Po Evil Twin som sa síce toho bál, moje obavy sa však nenaplnili. Možno by to išlo skrátiť, ale to je problém viacerých kórejskych filmov. Ku konci je to taktiež až trocha moc prekonbinované a v závele tých postáv sa dá stratiť, celkovo sa jedna o veľmi nadpriemernú mysterióznu detektívku. 4* ()

tombac

Po velenudném Evil Twin jsem se dlouho dalšímu korejskému kostýmnímu mysterióznímu dramatu vyhýbal jako čert kříži. Navzdory vlasatici a nadpřirozenu má tento snímek blíže než k duchařině spíše k podívané typu Blood Rain. Zajímavé vyšetřování v areálu královského paláce, poutavá výprava, naturalistické scény mučení a popravy... O solidním řemeslném zpracování netřeba mluvit, to je v Koreji u takovýchto snímků standard. I když nenabízí nic drastického, nadpřirozená složka ve filmu svou funkci plní, takže s výsledkem jsem byl vcelku spokojen. 7/10 ()

Naslund

Brrr, ještě teď mě z toho mrazí v zádech. Úplně nejhorší to bylo, když se mi ve vypjaté scéně z ničeho nic otevřely dveře do mého pokoje. To jsem měl velmi blízko k infarktu. Už od samotného začátku je vidět, že to bude intenzivní pěkné drámo, ale nečekal jsem až takové. V paláci dojde ke vraždě a mladá doktorka se ujme jejího vyšetřování na vlastní pěst, protože ostatní přijímají jen verzi o sebevraždě. Není zde snad jediné poklidné a příjemné místo. Všude jen intriky a zlo, které se plíží palácem. Vlastně se to hororu podobá daleko víc, než 95% hororů a přitom to má dobrý příběh. Ale doporučil bych to hlavně těm lidem, kdo nemají problémy s rozlišováním korejských postav. Jinak by mohli být spíše zmateni. Naštěstí to není můj případ. ()

eraserhead666

No to mi pokálej záda. Korejský výpravný historický krimi thriller z prostředí královského dvora plný intrik kvůli korunování královského levobočka a gore brutalit, zapichováním jehel pod nehty počínaje a sekáním rukou konče. A na to všechno je naroubovaná duchařská linie, která by tam vůbec nemusela být, ale přesto není nijak nadbytečná, naopak tomu všemu dodává patřičnou atmosféru. Ten příběh je prostě dokonale vymyšlený a promyšlený a takřka skoro stejně dobře natočený. Nelze mu vlastně nic vytknout. Výprava je parádní, stejně tak hudební doprovod, intriky fungují, gore funguje, atmosféra funguje, herecky parádní a podchycení dobové kruté atmosféry taky funguje. Vše prakticky v čistě ženském podání, protože muži v tomto filmu jsou hodně v dáli na druhé koleji. Tohle je prostě divácký zážitek. ()