Bareuge salja

• Južná Kórea 바르게 살자 (viac)
všetky plagáty

Když v provinčním městě Sampo opakovaně dojde k přepadení banky, hodlá místní zastupitelstvo uklidnit veřejnost a média tím, že zorganizuje tréninkový zásah při fingovaném bankovním přepadení. Role lupiče připadne tvrdohlavému dopravnímu policistovi, který je kvůli striktnímu následování zákonů trnem v oku svých laxních nadřízených. Ten se úkolu zhostí s býčí svědomitostí, takže loupež v jeho provedení nabude rozměrů perfektního zločinu a trénink se změní v absurdní přehlídku neschopnosti ostatních členů policejního sboru. Nápaditě rozvedený originální koncept na sebe nabaluje prvky kriminálního žánru, komedie a satiry, přičemž staví na chytré reflexi schémat lupičských filmů. Snímek, kterým jeho režisér debutoval na poli celovečerní režie, se v Jižní Koreji stal jedním z překvapivých hitů loňského roku. [Filmasia 2008] (oficiálny text distribútora)

terunka003

Korejsky originální, emoční, vtipné x dlouhé, ne příliš akční. Nebo jsem možná už odvykla korejskému filmovému myšlení. Námět ovšem skvělý, myšlenkové pochody zloděje zajímavé a určitě stojí za přemýšlení. Jinak pohodička, u které stihnete i hledat věci na internetu. ..no jak já bych přemýšlela jako zločinec, to teda nevím, chladně určitě ne.. ()

Blizzard

Jung Do-man je loajální, avšak degradovaný detektiv v roli dopravního policisty. Svou práci bere ale vážně, a když zastaví auto svého nového nadřízeného, bez váhání mu naservíruje pokutu za nezákonné odbočení vlevo. Policejní šéf je trochu ovlivněn nedávnými bankovními loupežemi a tak se za vidinou dobré propagace ochranných složek v médiích, rozhodne zorganizovat opravdovou bankovní přepadení v režii samotné policie. A za zloděje si nevybere nikoho jiného než samotného pochůzkáře. Doporučí mu, ať ze sebe vydá to nejlepší a na průšvih je hned zaděláno, neboť on není jen obyčejným řadovým policistou. Simulované přepadení banky je odstartováno a boj mezi policií a lupičem může začít. Policie dostává nečekaně na frak a vše se nakonec vyvrbí jinak, než všichni čekali. Slušně pobaví nejen pantomima samotného zloděje, ale i označkování rukojmích visačkami s nápisy mrtvý, spoutaný nebo omdlel. Osobně mě pak pobavila scéna s jednou pracovnicí banky, která se vzepřela neustálému komandování a spolupráci při sehraném vyloupení banky, Do-man se trochu naštve a začne dělat kliky. V tu chvíli jsem byl trochu mimo, ale poté, co dostala novou ceduli s nápisem, který tu nebudu spoilovat, jsem se celkem nasmál. Ve výsledku se jedná o svěží komedii s netradiční zápletkou, kvalitními hereckými výkony, kde vyniká především one man show lišáka Do-mana. (7/10) ()

Vavča

Absolutní mazec, co se originality námětu týče. Jung-Do Man je pověřen sehrát ve cvičení roli bankovního zloděje. A i když jde o cvičení nehodlá nikoho šetřit ani sebe. Je tu výborný verbální humor, nápaditost, některé fóry hned tak nezapomenu za to vám ručím. Neschopnost jihokorejské policie je naplno odhalena:) Ostatně ve kterém filmu, uvidíte, že rukojmí se budou hádat u videozáznamu zda to dostal policista do hlavy? A více vtipů, už nebudu spoilovat, to musíte prostě vidět. ()

IQ Tiqe

Ryzí komedie, žádné drama, komediální hudba, někdy podaná trochu vážně, což jí přidává na zábavě a neshazuje trapnosti, zkrátka je realistická. Trochu mi připomíná zloděje-klauna Belmonda. Aneb, jak to dopadne, když policajti uspořádají cvičné přepadení banky a zlodějem určí jednoho, kdo svou práci bere poctivě. Herci v pohodě, sranda byla, tohle se nedá nedoporučit. # Zaujala mě Su-Jeong Eom ve vedlejší roli, snad ji ještě někde uvidím. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 6 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 8 ()

Pethushka

Originální komedie plná svěžího a inteligentního humoru, který je rovnoměrně rozházen do celého filmu. Konec je neskutečně vychytaný, až skoro geniální. Obzvlášť deštníkový přechod do autobusu byl ve spojení s fantastickou hudbou působivý... A řekněte mi, kde znásilníte ženu tím, že uděláte pár kliků a pověsíte jí na krk cedulku?? ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)