Seriál se blíží ke konci a všichni se snaží vypořádat s radikální změnou okolností. (Netflix)

LachtanShows

Jedna z nejlépe hodnocených televizních epizod všech seriálů v historii se vymyká zajetým BB konvencím. U většiny dílů tohoto kulervoucího seriálu jsem si navykl na vlažný průběh a krutý konec, tady se začíná rovnou extrémně emotivně a postupně se polevuje. Jako na drátkách se budete ale cítit po celých 45 minut! ()

Rocky88

I po letech zůstává tenhle díl tím absolutním vrcholem seriálové tvorby. Ano, konkurence je hodně, a to nejen v rámci BrBa, ale i BCS. Nicméně Ozy je ultimátní emocionální bomba, řítící se na plný otáčky od první do poslední vteřiny. Teď mám doma taky malou princeznu a ten konec mě rozžvejkal jako nikdy nic předtím. Jak se po cliffhangerech předchozích dílů každý chce natěšeně pustit do dílu dalšího, po tomhle válci si každý rád dá pauzu. Hail to the king! ()

BrooksW.Here

Ja asi odpadnem... Ozymandias je srdcervúci emocionálny kolotoč, ktorý sa naozaj s ničím nepára a určite nie nadarmo má takéto priam až nebesky vysoké hodnotenie. Rozhodne najlepšia epizóda a vrchol celého BREAKING BAD, ak nie náhodou aj absolútny vrchol seriálovej tvorby a zároveň aj najlepšia epizóda, aká bola doposiaľ natočená. Zatiaľ sa mi ešte ani raz pri tomto seriáli nestalo, že by mi nejaká scéna vohnala slzy do očí, ale Ozymandias ma presvedčil o opaku. Neveril som, že ešte niekedy mi bude Jesseho ľúto, ale stalo sa... Nečakal som, že BREAKING BAD môže posunúť laťku ešte o úroveň vyššie, ale stalo sa... Päť hviezd je zúfalo málo... Konečne som pochopil, prečo je celá piata séria označovaná ako MASTERPIECE. Určite s tým označením súhlasím. "You're the smartest guy I ever met, and you're too stupid to see... He made up his mind 10 minutes ago._______ Do what you're gonna do." ()

swenyx

Tak tohle byl podle mě nejlepší díl seriálu. Tady se toho tolik posralo, ty krávo. Hank a jeho kámoš mrtvej. Todd s jeho bandou skoro vše Waltovi vezmou a zároveň unesou Jesseho. Flynn se vše dozví. Walt unese Holly a začíná novej život. Tvl a ještě vlastně Walt řekne Jessemu že mohl zachránit Jane. Heeej konec tohle, neuvěřitelnej seroš. ()

Bordoshut

Recenze na epizodu Ozymandias: Nevěřil bych, že je možné, aby tu něco dostalo hodnocení  99 %, ale here we go. Epizoda je samozřejmě na jedničku, obsahuje jednu scénku z období první série, nevím, zda se jednalo o předtáčku, ale každopádně se veze na slušné nostalgii. Musím říct, že působí smutně a přitom surově realisticky vidět Waltera s Jessem, jak si s nimi ostatní hráči dělají, co se jim zachce, jako by to byly jen dvě nuly. A přece – pro ně jimi jsou. Jestli seriál skončí na téhle vlně, vůbec se nebudu zlobit, protože takhle to prostě chodí v džungli. Silnější sežere toho slabšího. Přesto bych pro Waltera možná raději nějaký více osudový konec. P.S.: Groteskně působí název Ozymandias. Hle, jak nejchytřejší muž na planetě dopadl. Kutálí si svůj sud, sám uprostřed pouště. ()

• Když Walter White (Bryan Cranston) v epizodě Ozymandias valí sud s penězi v poušti, projde kolem svých starých kalhot, které mu uletěly v pilotním dílu. (dandy11)
  • Když Skyler White (Anna Gunn) a Walter White Jr. (RJ Mitte) přijedou ke svému domu, v odrazu bočního okénka auta si lze všimnout objektivu kamery. (imagoo)