Columbo - Season 5 (1975) (séria)

Smrť v aréne (S05E04)

(epizóda)
  • Česko Smrt v aréně (viac)

Luis Montoya je bývalý slavný mexický zápasník s býky, nyní již pouze jejich věhlasný chovatel. Předešlého dne byl v aréně po útoku býka těžce raněn Curro Rangel, syn Luisova blízkého přítele. Díky Montoyově rychlém zásahu se mu podařilo přežít a nyní se jeho stav již pomalu lepší. Po drsném zážitku dává Montoya svým zaměstnancům pro zbytek dne volno a když jsou všichni pryč, vyhledá otce raněného chlapce Hectora Rangela. Společně se chtějí pokusit zabít zdivočelého býka, který se po útoku na člověka již nedá použít pro koridu. V aréně však Luis Hectora uspí střelou ze speciální pistole a nechá jej zvířetem rozsápat. Columbo se onoho času nachází v Mexiku na dovolené a díky známosti s místním policistou Emilio Sanchezem rád pomůže s vyšetřováním. (oficiálny text distribútora)

PeteBuck

Podľa mňa celkom slušná časť. Trochu netradične sa odohrávajúca v Mexiku, Columbo vycestoval iba párkrát (napr. keď šiel do Londýna). Ale zábavná. Ricarda Montalbana som si pamätal ako Khana zo Star Treku alebo z Bláznivecj strely, ale tu hral veľmi slušne. A potom je tu Pedro Armendáriz. Zišlo sa tu zopár slušných hercov. Trochu ma prekvapuje to nižšie hodnotenie, lebo podľa mňa je to veľmi dobrá časť. Ak by šiel takto po krku takému veľkému hlaváčovi v skutočnosti, tak by asi skončil s prípadom veľmi rýchlo. ()

nascendi

Jeden zo slabších dielov série, ktorých spoločnou črtou je, že profesionálne deformovaný Columbo sa zapája do vyšetrovania počas pobytu v Anglicku, dovolenky na lodi i v Mexiku. Je asi zložité nakoncipovať tieto Columbovské bokovky, aby boli uveriteľné, faktom však ostáva, že bez nich by Columbovská séria mala o čosi vyššiu úroveň. ()

Grogan

Slabá epizoda, kde se Columbo tváří jako největší odborník na býky v širokém okolí, i když o tom ví naprostý prd. Přesto ví, že tohle by toreador neudělal a tohle tvrzení nemůže být pravda, protože on to přece "ví/cítí". Úřady ho v klidu nechají šťourat, i když já bych takovýho štouru hnal ze svýho revíru na hony daleko. Ale protože zůstal, tak sestavil tak neprůstřelnou zeď důkazů (HA HA HA), že by z nich každý soudce na soudě úžasem omdlel. Skoro nic z toho se nedá dokázat, je to přinejlepším hodně pochybné. Chytrý právník a celá ta fascinující řádka spekulací (zde cituji záporáka z jiného dílu) by spadla jak domeček z karet. Jedna hvězda jen za charizmatického Montalbana... ()

majec4

Zvlastna cast. Tym ze sa to odohravalo v Mexiku, tak to bolo ine. Sceny, napriklad ta z obedu s policajtovou rodinou su pre Columba dost netradicne. No tymto sa cast skor osviezila. U mna vyssie hodnotenie nedavam preto, ze ten zaver bol dost slaby. Teda to odhalenie. Neviem, nejako mi to nesedelo. Keby mna takto niekto usvedci, tak sa mu asi do tvare vysmejem. Mozno mi nieco uniklo, ale toto sa mne nepacilo. Inak v pohode cast, ktora zaujme netradicnym priebehom deja. ()

Yardie

Zajímavý díl.... Netradiční a zajímavé prostředí, trošku nezvykle poručík spolupracuje s jiným vyšetřovatelem, a celkově zajímavě poskládáno a charismatický záporák, abych nezapomněl. Pár vtipných momentů, důkladné vyšetřování, a jako vždy dohání vraha k šílenství. Usvědčení je postavené trošku na vodě, ale zase nebylo zbití... Povedený díl! Slabších 80%. Howgh! ()