Columbo - Season 10 (1990) (séria)

Nie je čas na umieranie (S10E05)

(epizóda)
  • Slovensko Niet času na umieranie (viac)

Poručík Columbo prichádza na svadbu svojho synovca Andyho Parmu, ktorý tiež pracuje v radoch polície Los Angeles. Berie si dcéru bohatého podnikateľa Melissu Hayesovú. Novomanželia pred polnocou odídu do svojej hotelovej izby. Zatiaľ čo Andy je v kúpeľni, Melissa záhadne zmizne. Čochvíľa je jasné, že nejde o svadobnú tradíciu s unesením nevesty, ale o skutočný únos. Prichádza detektív Dennis Mulrooney, ale polícia márne čaká na telefonát so žiadosťou o výkupné. Mnohí si myslia, že nevestu uniesol psychicky vyšinutý maniak, ktorý sa votrel na svadbu, a tak sa začína horúčkovité pátranie. Detektív Columbo pomáha pri výsluchu možných svedkov a skúma čerstvo vyvolané svadobné  fotografie. Čo si všimne jeho neomylný mozog? (TV JOJ)

sud

Jedna z těch slabších Columbovek. Děj je velmi netradiční a celé je to spíš Chandlerovsky laděné, než Columbovsky. To by ani tak nevadilo, má však i mnoho logických chyb (Melissa se snaží vysadit dveře, když u okna stojí židle, kterou by ho mohla rozbít). Koukatelné, už jenom kvůli tomu, že na konci Columbo vběhne do místnosti s pistolí v ruce. ()

Fido

Výborná detektivka s nádechem thrilleru, ukazující perfektní a rychlou práci policie při odhalení a zneškodnění únosce. Ano, není to "náš" Columbo, jak ho známe. Není to "zábava", nejsou tu žádné extra gagy a vtípky, žádná vražda, pachatele neznáme od začátku, nemůžeme pozorovat poručíkovu "hru s myší", ani závěrečný trik při usvědčení. Ale možná právě pro toto "vybočení z řady" se mi tenhle díl opravdu velmi líbil a považuju ho za jeden z nejlepších. ()

shantim

Poprve davam Columbovi nizsi hodnoceni nez ctyri hvezdicky. Neni cas na umirani je trochu nudny a zaroven netypicky dil. Oproti jinym dilum je vyjimecky: nikoho tu nezavrazdi, Columba vidime jako prvniho, obeti je pribuzna Columba, k vrazde temer dojde az na konci filmu. Tato zmena neni ovsem zmenou k lepsimu. 65% hvezdicek ()

PeteBuck

Boli 2 časti Columba, ktoré sa natočili podľa McBaina. Jedna vyšla, druhá nie. Toto bola tá druhá. Nebolo to zle natočené, ale únos ako časť Columba, napätie a strach, či sa Columbo všetko vyšetrí naozaj načas, aby zachránil manželku svojho synovca, či kto to je, to trochu kazilo. Nebolo to proste ono. A ešte k tomu ten úlisný úchyl. No, nebolo to zlé, ale je to podľa mňa jedna z najslabších častí Columba. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vy chcete Albertovu adresu, abyste mu mohl poslat vánoční pohled?" Tak práskač Tubby se mi líbil nejvíc. Za 100 babek zjistí adresu a ani přitom neopustí saunu. Prostě třída. Jenže co je to za Columba, když chybí mrtvola i spolupracující vrah a přebývá kolt v poručíkově ruce? Je prostě jiný, ale zábavný, protože odškrtávání svatebčanů mě bavilo a identifikace dodávky hlídačem byla rovněž skvělá. Takže jediným záporem pro mne zůstává to jelito se skalpelem v ruce, které si rozhodně zasloužilo rozmazat rtěnku po ksichtíku. ()

• Jedna z mála epizod, kde u sebe Columbo nosí zbraň. (ČSFD)