Kronika rodu Shannara

• Česko Letopisy rodu Shannara (viac)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Predloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Tisícky rokov po zničení našej civilizácie sa svet rozdelí na štyri časti, obývané od elfov, trpaslíkov, trolov až po ľudí. V ich centre je rodina Shannara, ktorej potomkovia zdedili dar starodávnej mágie a ich dobrodružstvá pretvárajú svet. Temné sily sa však nevzdávajú a ostane už len posledný člen rodiny Shannara. Práve on musí zastaviť rozmáhajúce sa zlo. (TV Dajto)

Spooner

1. řada:Celkem příjemná teenagerovská fantasy jednohubka s opravdu parádní výpravou a řemeslnou stránkou, jež vám ve svých světlejších chvilkách malinko připomene i toho Pána prstenů. Bohužel, i když se tvůrci snaží, seč to jde, a na MTV blbinu se zde překvapivě hodně umírá, puberťáckého kabátku se tento kousek bohužel zbavit nedokáže. Někdy je to tak zkrátka až příliš naivní, dialogy tahají za uši a někdy se divák nemůže ubránit dojmu, že z jistých zásadních scén dalo vytěžit daleko víc. Na druhou stranu, pořád se tu něco děje a člověk se nemá moc kde nudit. Ne, nová fantasy pecka typu Hry o trůny nám tady neroste, ani béčkové guilty pleasure však v tomhle žánru není k zahození. 60% ()

Mukunda

Já nevím... Vypadá to docela pěkně, byť v některých obrazech mi to připomíná počítačovou hru Oblivion. Příběh mi trochu připomíná cosi, co jsem kdysi četl v Kačerovi Donaldovi. Hlavní postavy připomínají Eragona, jenže kromě neúchvatných hereckých výkonů navíc otravují úžasnou blbostí, která se snad dá pochopit u těch hrdinů, kteří jsou tzv. teenagery, méně však např. u druida či krále, kteří by mohli, když už nic jiného, pamatovat na "hrůzy" poslední války s démony, či užít elementární základy logiky, a tak lépe předvídat, před jakou hrozbou asi stojí tentokrát. ()

T2

pekný prúser a to vo všetkom, dejovo strašne ploché, čomu dopomáha aj nezáživná réžia, nezrozumiteľné vyprávanie príbehu kde postavy doslova skáču z miesta na miesto, strašne skratkovité a hlavne všetko ide dosť do prázdna, chce to byť taký novodobý Pán prsteňov ale fúha toto ide dosť vedľa, k tomu sa tu tlačí na krvavú notu aby sa to mohlo priblížiť trendovej Hry o tróny, plus náznak nahoty a takého sporo oblečenia, ďalej modelingové obsadenie nežných tváričiek vyznie ďaleko horšie ako obsadenie v akákoľvek telenovele, fakt moc moc zle, po dvoch dieloch mám dosť /20%/ ()

Mr.Ripley

Pilot: Nejočekávanější televizní fantasy seriál roku je tady. Děj není nijak originální, ovšem co bychom chtěli od žánru, který téměř sto let chrlí jedno dílo za druhým. Shannara naštěstí spadá do ranku těch kvalitnějších. Herecky překvapivě dobře obsazená i zahraná (ač 80% osazenstva vypadá jako by vypadlo z focení nové série pro Vogue, ale co jsme mohli čekat od Mtv, že?). Hudebně, trikově (najdou se slabší místa. Například ztvárnění některých démonů) a technicky se jedná o nadprůměr. Jedinou týku bych směřoval ke střihu. Během akce je příliš chaotický a roztřesený. Snad se to během následujících epizod ustálí a dostaneme přehlednější akci. Celkově u mě převažuje spokojenost. Obrovský potenciál by tu byl. Teď jen doufat, aby se to neutopilo v přebytečné vztahové vatě alá 90210 (což v mnoha případech hrozí). Jediný velký mínus krom střihu bych dal za teen-muziku, ovšem vzhledem ke stanici a k faktu, jakou službu žánru v televizi prokazuje i tohle přehlídnu. _____ EDIT: Po šesté epizodě se z nadějného guilty-pleasure stává čím dál větší tragická bizarnost epických rozměrů. Každý díl mě překvapí větší a větší scénáristickou bezradností, klišoidností a naprostou absencí logiky. Kdyby mě někdo vzal po hlavě krumpáčem možná by mi tento patvar přišel inteligentní. Sérii nicméně dokoukám (,když už se blíží cílová rovinka), protože nechci přijít o nejlepší sitcom na poli televizní zábavy současnosti. Mtv jede! ()

Majzlík

Výprava slušná, ale tím klady končí. Vypadá to jako další z mnoha klonů Stmívání. Všichni opět přehnaně vyfintění a přitroublí týpci, kteří řeší svoje pubertální vztahy. Takže cílová skupina cca 15let. Zvlášť elfové vypadají do jednoho jako totální termoklády. Nedivil bych se, kdybych v závěrečných titulcích našel, že hlavní sponzor je Gucci. ()

• Většina první série se natáčela na Novém Zélandě. (SimpanzJi)
  • V 1. epizodě 1. série "Chosen", kdy se Allanon (Manu Bennett) a král Eventin (John Rhys-Davies) pozdravili tím, že dali čela k sobě, herci improvizovali. Jedná se o maorský pozdrav Hongi prováděný na Novém Zélandu. (Machal99)