Paule sa po dlhých rokoch ozve jej láska z mladosti, Pišta Hufnágel a pošle jej pár leteniek, aby za ním priletela do Austrálie aj so svojou rodinou. Pochválil sa tým, že vlastní továreň na vzducholode. Zlákať letenkou zadarmo sa nechal aj ich sused Záviš. V Austrálii Pištu Hufnágela nenájdu. Ten ich vodí za nos listami, ktoré posiela Paule a tak rodina pri hľadaní Pištu Hufnágela napokon precestuje takmer celý svet. (STV)

Petulka88

Málokdy se stane, že by ve mě pouhé úvodní titulky vyvolaly takovou vlnu nostalgie. Je pravda, že animace byla děsivá i tenkrát. Pouhý pohled na pohybující se postavy přesvědčí i zaryté odpůrce evoluce, že člověk opravdu pochází z opic. Ale čert to vem, když je to pořád úžasné dobrodružství, krásná vzpomínka na dětství a navíc je to ještě sranda. ()

easaque

nostalgické +4* Tento seriál patří neodmyslitelně k mému dětství a tak je vysoká známka pochopitelná. Bylo to citelné zpestření mezi tou šedí, která se tehdy pouštěla v televizi. Ty fantastické příběhy a humor mi byli hodně blízké. Nejvíc mě bavila druhá série, kterou si i nejvíc pamatuju ... Ládínek a jeho Guliver 5 . Stejně tak i třetí, kdy cestuje celá rodinka po světě, což tehdy bylo nepředstavitelné. První sérii, jsem snad viděl až jako poslední. Dabing byl taky slušný, tak co si víc přát. Nevím jak tento seriál osloví dnešní mladou rozmlsanou generaci, ale to je mi vlastně jedno.... za sebe prostě nostalgické TOPka. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

filmmovier

Asi nejlepší série Smolíkových. Nejdobrodružnější, nejnormálnější, nejzábavnější. Humoru je tu fakt hromada (hlavně slovního), je tu hromada prostoru pro doktora Halíře, cestuje se celým světem a všechno se točí kolem Pištulky Hufnágla... co víc si přát? Tuhle sérii jsem v dětství neviděl, takže jde o velkou premiéru, ale jsem nadšen - i poslední Smolíkovic seriál je prostě krásný, zábavný a všichni mají obří prostor - tedy až na Zorra, který chybí úplně. Dnes je jasné, že tenhle kult prostě vydrží navěky - a naprostým právem. Jediným slabším článkem v téhle sérii je snad jedině znělka, která prostě už tak dobrá není. 100%. ()

Subjektiv

JIž ne tak dobré jako série s nafukovací raketou, pořád ale plné humoru, který je, světe div se, převážně konverzační. Obzvláště první díl vynikající, pětihvězdičkový. Ovšem i v pozdějších dílech si člověk užije Ládínkovu vynalézavost, Týniny jízlivé poznámky, krásně středoevropské hašteření manželského páru Smolíkových a Halířovo ostentativní pohrdání nevzdělanou lůzou. Slabší ****. ()

subic

Pamatujete si na nezapomenutelnou hlášku velké mamky Gábi: Proč já si nevzala Pištu Hufnágla? Přišel dopis, tak jedou, resp. letí prvně do Austrálie, ale ještě před tím prodají veškerý nábytek, aby měli na útratu. Pak se honí za iluzí Pišty Hufnágla, který se naopak nastěhuje k nim do bytu. A když se vrátí domů do prázdného bytu, v kapse ani floka, tak aby spali na zemi :-) ()

• Tato epizoda vypráví o mafii v USA. Tohle jméno ale v Americe mafie nepoužívá. Na území Spojených států používají jméno „Cosa nostra“. (sator)