Zkušený kaskadér Petr Kvapil patří k nejlepším. S kolegy Pepinem, Zdeňkem a dalšími plní náročná a nebezpečná přání našich i zahraničních režisérů. Chvíle volna pak tráví s manželkou Helenou a především s malým synkem Kubíkem, o kterého se s láskou stará a který nadšeně sleduje jeho odvážné kousky před kamerou. Právě když přichází ke kaskadérům nová posila, sebevědomý karatista Eda, dostávají muži lákavou nabídku podílet se na natáčení amerického válečného velkofilmu. Přestože je Petr v civilu šéfem projekční kanceláře, nabídku přijme. Hned během natáčení první scény však dojde k neštěstí, když je v minovém poli popálen v obličeji kaskadér Pepino. Vzápětí zasáhne těžká rána osudu samotného Petra, když jeho syn zahyne při autonehodě. Zhroutí se mu svět, obviní manželku z chlapcovy smrti a odejde z domu. Popere se v hospodě, přenechá svou roli kolegovi Zdeňkovi a chce se pustit do riskantního, smrtelně nebezpečného kousku. Před skokem ho v poslední chvíli zastaví kolegové. Petr skončí v nemocnici a odmítá komunikovat s okolím. Pomoci se mu pokouší sympatická psycholožka, marně však žádá o pomoc jeho manželku, která je sama na pokraji sil. Nakonec poprosí Šimona a kaskadéry, aby jí pomohli vrátit Petrovi chuť žít. (TV Nova)

pfa

Ono prostě sodovka bez bublin je dost zásadní problém. Jasně, dá se vypít, dokonce by mohl někdo konstatovat, že je skoro stejná jak s těma bublinama, pár lidí pak tomu tuším říká voda, no ale furt to má ten zásadní problém - prostě to pak není sodovka. Tady taktéž chybějí ty zásadní bubliny, je to teplý a dokonce bych řekl, že praskla i ta láhev... Takže asi takhle. [3/1O] (Cesta peklem, CZE, akční-drama) ()

Snorlax odpad!

Jediné, co mohu pochválit, je velmi přiléhavý název. Ano, je to cesta peklem, žel diváckým. Scénář pro hloupé akční béčko obsahuje sentiment, naprosto stupidní premisy, na nichž je vystavěn převelice chatrný příběh (lékaři ponechají ženu po autonehodě sedět na chodníku zřejmě s pocitem, že vyšetření nepotřebuje, ale pečlivě se věnují sdělování toho, kdo a jak zemřel, náhodnému kolemjedoucímu), a především až děsivé dialogy. Režie nezůstává scénáři nic dlužna a je také naprosto špatná. Akčních scén je jako šafránu. Když na něco nemám peníze, tak to netočím! Zdá se, že jediný, kdo správně pochopil situaci, byla Veronika Jeníková. Hraje tak strašně špatně, že rovnou sděluje divákovi, že Cesta peklem je parodie. ()

Wallis3 odpad!

Myslel jsem, že odpadní české filmy jsou ty novodobé. No narazil jsem na tento klenot o ničem, kde si herci dovolili mluvit sprostě, dělat, že něco dělají a podobně... Stupidita záběru, když se chce Jákl st. zabít skokem a Dejdar s tím druhým čekají na neviditelný pokyn, aby ho mohli strhnout zpět, ta stupidita, kdy se manželka Jákla st. jakousi neznámou silou vetře do natáčecích ateliérů, kde to má prskat a dýmit... To si teda páni filmaři moc dobrý voko neudělali ()

Dinsberg

"Potomci" Jaroslava Tomsy mají po celém světě renomé kaskadérských mágů. Pracují na těch nejdražších filmech Hollywoodu a doma se dostávají do těžkého konfliktu s českým neumětelstvím. Od pádu železné opony český film neuvěřitelně upadá. Nikoliv však provedení, ale scenáristicky. Budiž omluvou, že autor tohoto filmu není profesionální scénárista, nýbrž člen kaskadérské obce, co ale omluvit nelze, je vyznění celého filmu. Pravděpodobným úmyslem mělo být vyzdvižení filmařské práce, o které se moc neví, málo se o ní píše, ale bez které by spousta filmů přišla o notnou dávku atraktivity. Kaskadéři jsou a budou (pokud je nenahradí CGI loutkami, což by byla škoda) součástí filmařského světa, ale tady jim chybí vnitřní prokreslení. Petr Jákl se snažil být za každou cenu sentimentální, ale moc se to nepovedlo. Měl možná zachytit typově lidi, které má sám v týmu, ale vesměs pánové Dejdar, Nový a Vetchý hrají tu samou postavu, která se řídí heslem: Šplhej ostatním po zádech a dávej při tom pozor, aby někdo jiný nevyšplhal po tvých zádech výš. Akční scény dopadly i na české poměry nadmíru dobře, ale vzhledem k tomu, že byly jen kořením a ne hlavní ingrediencí, jde o chválu druhořadého prvku. Práci kaskadérů jsem vždy obdivoval, proto je škoda, že místo pamětního sousoší se jim dostalo náhrobního kamene. ()

Willy Kufalt

Ve svém posledním celovečerním filmu natočil Martin Hollý ml. atraktivní zpověď českého kaskadéra, která je současně poctou tomuto osobitému a nebezpečnému řemeslu z oblasti filmařiny. Byť snímek ani zdaleka nedosahuje kvality jiných Hollého snímků a z některých scén tu číhá komerce moderní doby, já myslím, že Hollý věděl, co točil a tenhle film má opět co říct a divákovi přinést. Spočátku mi dojem kazilo násilné prolínání profesní a soukromé dějové linky v příběhu hlavního hrdiny, kde se třeba řeší jeho problematický vztah k ženě, náhlá smrt dítěte, ale na druhé straně právě to dělalo příběh důvěryhodným a nakonec se z toho vyklubalo slušné vztahové i psychologické drama. Všechno postupně vrcholí k závěru, když hrozící nebezpečí způsobí, že se hlavní hrdina se svou ženou a kamarádem stává kaskadérem nejen vrámci své profese před kamerou, ale i kaskadérem v reálním životě. Ano, jednoduše by se dalo filmu vytknout spoustu věcí, od některých hereckých výkonů, přes scénář až po hudební dramaturgii, ale po obsahové stránce pro mne obohacující. 70% ()

• Film se natáčel především v Praze, scéna s odvozem zraněného Pepína (Martin Dejdar) v Berouně a scény v lomu v Hřiměždicích u Příbrami. (rakovnik)