Dobrý, zlý a čudný

• Slovensko Dobrý, zlý a divný (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Rok 1930. V mandžuskej púšti, kde zákony sú len obyčajným zdrapom papiera, vlak spojí osudy troch mužov. Lovec ľudí, ktorý prenasleduje nebezpečných kriminálnikov. Vodca gangu nebezpečne drsných lovcov ľudí. Vlakový lupič s deviatimi životmi. Traja cudzinci sa zapletú do naháňačky naprieč Mandžuskom, aby získali tajuplnú mapu. O ňu má však záujem aj japonská armáda a horda nájazdných banditov. Ktorý z nich vyjde z tejto nepredvídateľnej, eskalujúcej bitky o mapu ako víťaz? (MFF Cinematik Piešťany)

RHK

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. HODNÝ korejský rejža nám nadělil v bláznivě ZLÉ akční verzi Leonovy klasiky Hodný, zlý a ošklivý spousty DIVNÝCH lupičů. Zpočátku má HODNÝ divák při sledování tolika ZLÝCH bojovníků docela DIVNÝ pocit ve střevní oblasti, ale druhá půle filmu ho odmění fantasticky natočenou šíleně akční jízdou k neznámému pokladu, o který kromě tří hlavních padouchů soupeří nepřeberné stovky dalších (postupně již mrtvých) lidí včetně několika zločineckých band a japonského jezdectva a dělostřelectva. Obě HODNĚ sevřené půlky by asi filmový ZLÝ poklad udržely, kdyby však nebylo poněkud DIVNĚ vyprázdněného závěru tohoto easternu... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Zjm9gAjgRuU ()

B!shop

Ackoliv se rozhodne nejedna o spatnej film, spis naopak, presto jsem podle traileru cekal vic. Pribeh o honbe za mapou a nasledne za pokladem je sice hodne jednoduchej, ale v tomhle pripade naprosto dostatecnej, takze mi prislo zbytecny, komplikovat to takovym silenym mnozstvim postav. Nicmene v tech hlavnich se clovek za chvily zorientuje, protoze je kazdej dostatecne odlisnej. Ale nazev filmu zrovna dvakrat nesedi, vylozene hodna postava tu neni, naopak zly a podivny jsou prakticky vsichni. Nicmene jelikoz se tvurci inspirovaly Leonem, coz je ostatne na par scenach videt, tak asi chteli podobne cool nazev. Jinak film ma necelejch 140 minut, takze tu jsou logicky nejaky hluchy mista, ale jinak je to prekvapive slusna jizda, kde jsou neustale nejaky prestrelky a to ne ve stylu, ze by prislo par lidi a postrileli se, v kazdy figuruje spousta postav a vetsinou prestrelka neni kratsi nez 10 minut a obcas tu jsou i docela fajnovy napady. I hudba se celkem povedla, akorat obcas se k deji moc nehodi a pak film trochu vyzni jak parodie. Ale celkove od korejcu slusnej prispevek do westernovyho zanru, i kdyz lehce prekombinovanej. ()

Vavča

Zajímavá westernová hříčka z Koreje. Uvidíte tři nejpopulárnější mužské herce Koreje. Kang-ho Song jako ten divný, Jung Woo Sung jako ten hodný a Lee Byeong-heon jako zlý. Co Vás tu čeká? Zběsilá akce, jednoduchý příběh, nadstandartní vizuální zpracování, ke kterému pomohly i exteriéry pouště. Akční složka je určitě památná v mnoha momentech spíše, než přestřelka ve městě a závěrečný souboj mě fascinuje souboj japonské armády a Jung Woo Sunga, který si zaslouží přízvisko ničitel armád, prohání se maximální rychlostí na krásném oři a kosí vojáky ze všech stran. Občas je tu ujetý a černý humor. Dosti stylový film, jenž je nadsazený a nebere se vážně i takto může vypadat western. ()

Renton

Scénář: Ji-woon Kim, Min-suk Kim .. "..Slepenec několika akčních scén pospojovaných humornými eskapádami. Rezignace na epičnost (většinu filmu se točíme kolem jednoho tržiště) a budování charakteru postav, ty jsou spíše pozérskými karikaturami. Možná to byl záměr, ale mě to nebavilo. Gradace příběhu i jednotlivých scén (ubíjející předzávěrečná honička) neexistuje, překvapivé finále už pro mě spíš nuda. Rytmický hudební doprovod efektně nasnímaných akčních scén tomu občas dodá šmrnc, ale většinou mi to připadalo jako by se mě někdo snažil opít rohlíkem - "tak tam šoupneme tu pecku z Kill Billa, to maj lidi rádi. A necháme to hrát 10 minut - pro sichr.".." _ Že vám ten text něco připomíná? Ano, tyto slova použil již můj kamarád a já s ním bezvýhradně souhlasím. _____ Za sebe už jen dodám, že Ji-woon Kim si bere rád do rukou sousta, které nedokáže uspokojivě zpracovat. Nudil duchařskou báchorkou Janghwa, Hongryeon, drhnul při mafiánské osudovce Dalkomhan insaeng a nezvládl ani westernovou vykrádačku/poctu The Good, the Bad and the Ugly s prohozením poslední postavy za jednoduchého korejského protivína. Technickou preciznost v čele s vymazleno kamerou podpírá oblíbený hudební doprovod, ovšem nohy podlamuje utahanost a žánrová přeplácanost. Westernům prostě není v jednadvacátém století (zatím?) přáno. ()

EvilPhoEniX

Korea opět září a skvěle oživila mrtvý žánr WESTERN! The Bad a zároveň nejlepší postava z filmu Byeong-heon Lee je martial artist expert a stroj na zabíjení. The Weird je zodpovědný za komediální prvky a the Good je originální lovec odměn. Akční scény jsou fantastické a je jich dostatek. Kdo je unaven z klišé a má chuť na závan čerstvého vzduchu, tak tenhle Korejský Blockbuster je správná volba. 80% ()

• Striktní britská filmová cenzurní organizace British Board Of Film Classification, pro nevhodnost promítaného násilí na zvířatech, nařídila filmařům vyříznout z filmu kolujícím britskými kinosály specifický pětisekundový úsek. (Conspi)
  • Představitel Hodného Woo-sung Jung si během natáčení zlomil ruku. (Morien)

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)