Planéta 51

• Česko Planeta 51 (viac)

Animovaný film pre deti aj dospelých o zelených obyvateľoch Planéty 51, ktorí žijú spokojným životom v útulných domčekoch na predmestiach, vychovávajú deti a venčia psíkov. Ich idylku však naruší mimozemská invázia - prílet astronauta NASA Chucka s jeho vesmírnou loďou. (STV)

R1CH1E

Skvělý nápad, který ale upadá na nedostatku originality. Ano, pár hodně dobrých a originálních nápadů tam je (například "kamenný déšť"), ale vykrádaček jiných filmů je tam mnohem víc. Rover je až nápadně podobný Wall-Emu, šílený doktor jakoby vypadl z oka Dr. Švábovi z Monster a Vetřelců a mohl bych pokračovat. Ale i přesto všechno se mi líbilo zpracování, pár dobrých gagů tam taky bylo, ale i tak je to pořád slabší průměr. ()

Spooner

Sci-fi odkazy jsou fajn a zápletka, kdy je za mimozemšťana považován člověk taky není k zahození. Bohužel se z toho nepodařilo vykřesat nic víc než další průměrný animák, u kterého se sice dospělí párkrát zasměje díky zmiňovaným odkazům, ale jinak bude muset opět přetrpět další porci dětského humoru a moralitek. Což je u animáku, ve kterém pobíhá malý vetřelec se jménem Ripley, celkem škoda. ()

Trustme

I Španělé mají svůj "Kozí příběh"... Počítačově animované příběhy už ted dělá kdekdo, ale zde si troufli na světovější téma i zpracování a pomocná ruka robustní distribuce tento ne-španělsky vypadající film poposunula tím pádem dál. Tvůrci se snažili dát postavičkám "originální" ufounskou osobitost. Tedy chvíli trvá divákovi, než příjde na to, zda postava je mladík či senior. Zajímavě je i řešeno pohlaví: samčí ufouni chodí od pasu dolů nazí, ale na jejich reprodukční tělesné oblasti se nenachází žádný vyčnělý orgán, zatímco všechny ufounice mají striktně sukně. Co asi skrývají je zřejmě záhadou i pro španělské ufology... Vlasová pokrývka je tvořena trsem banánů. Tělesná konstrukce je plastelínového vzhledu prvních filmů PIXARu. Filmaři se snaží udržovat retro design let 50.tých, ale občas se seknou i o 20 let dopředu. Děj je složen z konfrontace člověk mimozemšťanem, s otřepanými scénami známými pozemšťanům. Závěrem mé studie - navrhuji tento film ještě přece jenom k prozkoumání ve výzkumném centru Oblasti 51. ()

blackrain

Další roztomilá animovaná blbina. Starouš Shrek by se měl mít napozoru, protože mu vyrostla velmi tvrdá konkurence v dalších zelených příšerkách. Tentokrát to jsou zelení tvorové obývající planetu 51. Jejich relativně poklidný život naruší až přílet astronauta. Ten si myslel, že přistane na neobydlené planetě. Udělá nějaký ten výzkum a poletí zase pěkně domů. Místo toho se ocitl ve světě, který je až na nějaké drobnější rozdíly prakticky podobný tomu našemu. Vetřelec jako domácí mazlíček mě dostal. ()

fremy

Fantazii se meze nekladou, proto by mi nevadilo přirovnání mimozemské planety ke spojeným státům americkým jako vystřiženým z 50. let minulého století. Bohužel mě nikdo nepřekvapil ničím novým a jedinečným, škoda. Mám rád použitou hudbu, zarážející jsou pro mě kulaté auta příliš připomínající pozemské originály, ale vtipné momenty zajistily příjemný zážitek. Toto určilo Planetě 51 mé průměrné hodnocení a nebojím se snímek doporučit pro rodinné odpoledne s dětmi. ()

• Scenáristom Planéty 51 je Joe Stillman, ktorý bol dvakrát nominovaný na Oscara za filmy Shrek a Shrek 2. Na zelené príšerky je teda naslovovzatý odborník. (pokerkiller)
  • Mimozemšťanský pejsek odkazuje na film Vetřelec (1979) nejen svým vzhledem, ale i jménem. Na boudě má napsáno "Ripley". (Karmin)
  • S rozpočtom vo výške 70 miliónov dolárov je to zatiaľ najdrahší film produkovaný v Španielsku. (Greenpeacak)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (viac)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (viac)