Na spiatočnej ceste lode Bounty, plávajúcej z Tahiti, sa časť posádky vzbúri proti krutému zaobchádzaniu zo strany kapitána Bligha. Kým vzbúrenci aj s loďou sa vrátia na ostrov ku krásnym Tahiťankám, kapitán s hŕstkou verných sa vydáva na strastiplnú cestu za záchranou v malom záchrannom člne. Film s hviezdnym hereckým obsadením, veľkorysou výpravou a hudbou od Vangelisa patrí k dnes už klasickým verziám známeho príbehu. (STV)

Arsenal83

Tak to je skvelá reklama na Tahiti. Predpokladám, že stále sa tam oplatí stroskotať. Hopkins ešte pred nadobudnutím super slávy s mimoriadnym výkonom, sympatický mladý Gibson a exotické dievčatá, to všetko je určite lákavé. Škoda, že tam dali i tú vzburu na lodi ktorá je hlavným pilierom filmu. Mohli to všetko nechať na tom ostrove. Za nešťastné považujem, že kapitán je vlastne záporákom, hoci mal v skutočnosti pravdu. ()

Xmilden

Trošku neprávem podhodnocená rekonstrukce událostí, které vedly ke vzpouře na lodi Bounty. Pokud si někdo myslí, že Hopkins před doktorem Lecterem maximálně chodil stavět kulisy do divadla, honem rychle by zjistil, že Anthony uměl hrát prostě vždycky! Jeho kapitán Bligh je skvělá postava. Mel tentokráte spíše jen zakřiknutě kouká. Potěší Vangelis, stejně jako krásné záběry panenského světa. Poctivé námořní dobrodružství jsou můj velmi oblíbený žánr. 70% ()

B!shop

No, popravde receno, s tak hvezdnym obsazenim jsem to cekal lepsi. Behem chvilky Bounty vypluje a hodinu jen pluje, nic se nedeje, namornici spolu kecaj, a furt plujou, stale se nic nedeje, sem tam nejaka pisnicka a furt zadna akce a obcas je na tom silne znat, ze fakt nejsou na mori, ale jen nekde v nadrzi, kde se klepe s lodi. Pak konecne prijde bourka, ne nic extra, ale aspon neco, ale za chvily je pryc a zase se nic nedeje. Kdyz se dej konecne dokodrca na Tahiti, tak je sice peknej pohled na polonahy tahitanky, ale namornici se zacnou povalovat po ostrove a furt se nic nedeje. Samotna vzpoura je tak az nakejch 30 minut pred koncem, po vicemene nudny hodine a pul. A popravde receno, ani ta vzpoura za moc nestoji. Hlavne je problem, ze kapitan neni zadny sileny hovado kazdyho buzerujici, jasne, je tvrdej a obcas nekoho potresta, ale s takovou verbezi na palube se mu ani nedivim. Zaver spis vyzniva docela depresivne. Jediny, co to zachranuje, jsou herci. Hopkins je naprosto spickovej, obzvlast kdyz se nasere, tak by clovek vedle neho nechtel stat. Gibson se taky snazi, ty svy typicky pohledy omezil na minimum a hraje solidne. Z ostatnich stoji za zminku mlady Lewis a Neeson, ktery sice nemaj moc prostoru neco rozehrat, ale taky hrajou slusne. Takze pokud se chcete podivat na nejakej dobrodruznej film o lodi bojujici s piratama a objevujici novy zeme, tohle si rozhodne nepoustejte, pokud chcete dve hodiny cumet na posadku, ktera nic moc nedela a nakonec vyhodi kapitana, tak do tohohle klidne jdete. Ja jsem sice od filmu nic moc necekal, ale ze zacatku jsem se docela nudil. ()

dom156

Očekávání jsem měl velká a spíše se lehce nenaplnila. Prostě průměr. Tak bych tento film shrnul. Příběh, který je dle pravdivé události je chytlavý a úžasný, jenže se to zde nějak odfláklo. Zachranuje to akorát Hopkins. A primárně co bych viděl jako problém je zde rozložení děje. Půl filmu se mrcasíme s cestou a pak vzpouře hup a je skoro konec. Ani nevím jestli mám doporučit, takže se zdržuji jakéhokoliv ovlivnování pro tentokrát. ()

Hal_Moore

Mé první setkání se vzpourou na Bounty. Verzi z roku 1984 asi nic nechybí, nemá však krom výborných herců nic navíc. Ničím jiným se od desítek dalších námořnických dobrodružství neliší. Sice je tu spousta Tahiťanek spíše neoblečených než oblečených, skvělý Hopkins, mírně nadprůměrný Gibson, mladíci Neeson s Day-Lewisem a jako vždy bezchybný Vangelis, je tu dokonce i nádherné prostředí panenských ostrovů, ale to je vše. Na plátně se vlastně krom vzpoury (cca deset minut) nic zásadního neděje a sledovat jak posádka vyhlíží suchou zem či večeří v kajutě není nic, kvůli čemu filmy sleduji. Bohužel jsem měl ten problém, že jsem mezi postavami nenašel nikoho, komu bych mohl alespoň trochu fandit. Tím u mě film ztratil i to poslední, kvůli čemu bych byl schopen uvažovat o vyšším hodnocení. ()

• Na začiatku jedla dôstojníci pripijú na kráľa, no robia to posediačky. Britskí dôstojníci musia pri pripíjaní na panovníka vždy stáť. (Arsenal83)
  • Keď sú Bligh, Fryer a Christian v Blighovom dome a plánujú plavbu, kapitán Bligh sa vydá na cestu okolo pobrežia „Austrálie“. V čase plavby Bounty v roku 1789 sa to, čo teraz poznáme ako Austrália, bežne označovalo ako Nové Holandsko. Názov „Austrália“ sa začal bežne používať až začiatkom 19. storočia a oficiálne tak bola pomenovaná až v roku 1824. (Arsenal83)
  • Keď Bounty opúšťa Tahiti, medzi loďou a prielomom v koralovom útese je možné vidieť moderné majáky. (Arsenal83)

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

19.05.2022

Svět filmu a hudby opustila další fenomenální osobnost, jejíž výraznou a zvukově podmanivou tvorbu zná snad každý filmový divák. Ve věku devětasedmdesáti let totiž zemřel legendární řecký hudební… (viac)