Tokyo Gore Police

(festivalový názov)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (viac)
všetky plagáty

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

Ruut

Patříte do té silně minoritní skupinečky lidí (nikoliv úchylů, proč taky takový výraz?!), co má ráda asijské přestřelené šílenosti? Tak v Tokyo Gore Police najdete úplně všechno a ještě víc ve velmi moderním a stylovém hávu a s dostačujícím rozpočtem pro všechny efekty. Tenhle masakr je křízencem Tetsua se Speed Racerem, kde hostuje Evil Dead a Hvězdná pěchota. Ovšem pozor. Není ani zdaleka tak dobrý jako třeba cyberpunkový Tetsuo nebo Ash s motorovkou. Je to vykrádačka všemožných klišé a navíc má o 20 minut přestřelenou stopáž. Ale pro jednou se dají přimhouřit očka a zkousnout ten cirkus na efekt a hlavně si vychutnat i takový filmek. Takže směle do světa kde bazuka slouží jako dopravní prostředek, kde lidi po sobě střílejí z kanonu zabudovaném v mozku a v obřím penisu, kde se vysílají v televizi reklamy na břitvy podřezávačky, kde policajti mají jako pejsky ženy v latexu s amputovanýma končetinama... a takovým výčtem bizarností bych mohl pokračovat ještě dlouho. Věřte mi, opravdu mohl! :-) ()

ywo666

Slabé tri hviezdičky. 2 dávamza ultimtívnu hudbu. 2 za akciu a gore a jednu za zaujímavé nápady mimo násilia (aj keď podrezávajúce sa Japonky v reklame, ktoré vyzívajú divákov nech sa tiež podrežú, lebo je to cute, my až po tom to filme neprišli ako násilie). Bohužial strhávam 2 a pol hviezdy za to, že o bola úplná pičovina. Totálne psycho. Choré mozgy. Kam sa hrabe americké násilnosti. Škoda. Mohlo to byť lepšie. Potenciál neobmedzený. Ale prevedenie obsahuje priveľa chýb. Smola 50%. Film rozhodne pre úzku komunitu psychopatov. Neopodrúčam pre milovníkov Pretty women, Titanicu a Jednoducho Márie. Mohlo by to vážne ohroziť ich zdravie. Idem späť a veľmi by ma zaujímalo, čo sa mi prisní!!!! ()

HAL

Extrémně přehnaný splatterpunk předkládající jednu vyšinutost větší než druhou, ale k jatkám přetékajícím všemi tělními tekutinami nepřidává ani aspoň trochu zajímavý příběh, ani žádnou myšlenku, ani více než jen velmi malé množství opravdu vtipných momentů, takže je jeho sledování docela únavné. Nejen díky místy silně amatérskému natočení mi tak mnohokrát připomněl, že bezmyšlenkové porcování lidí je zábavné v krátkométrážním provedení (například Bagman - http://www.csfd.cz/film/228523-bagman-profession-meurtrier-le/), ale ne v dvouhodinovém celovečerním filmu. Díky aspoň za ty "Verhoevenovské" reklamy na žiletky či policii. 5/10 ()

petero

Hneď od začiatku mi spravila radosť výrazne hororovejšia atmosféra ako pri The Machine Girl. Hlavnej predstaviteľke to ohromne seklo a do úlohy sa výborne hodila. Taká porcia nevidených vecí čo nasledovala sa len tak nevidí. Užívatelia tu toho vypísali dosť no predsa nie všetko. Je tam toho skrátka požehnane a určite chcem pokračovanie. Čo najskôr. Na rade z kategórie gore japonských uleteností je ďalší projekt Yoshihiro Nishimura - Vampire Girl vs. Frankenstein Girl. ()

Immortal17

Vskutku velmi intenzivně přemýšlím, co bych k tomu asi tak napsala. Je to rozhodně dílko žánru, které nevstřebá jen tak někdo. Milovníci hororového filmu se dělí na několik kategorií. První kategorie je ta, která má v oblibě horory s duchařskou nebo démonickou tématikou a nejlépe bez krve, jde jim čistě o děsivou atmosféru, pak je tu kategorie, která vyloženě vyhledává slashery, neboli horory, kde oběti nahání killer s maskou, no a pak je tu ta kategorie, která se vyžívá v komediálních hororech s nesmyslnými hektolitry krve doprovázené těžkými a téměř nestrávitelnými gore scénami, neboli také splatterech. Jelikož v každé kategorii nacházím něco co mě zajímá nebo cokoliv co si užívám, je pro mě celkem složité na tuhle morbidní věc nějak reagovat, jelikož bych mohla někoho pobouřit svými myšlenkami a názory. Ale rozhodně je tohle extrémní splatter horor, takže jestli máš rád horory jako jsou Braindead, Evil Dead nebo Grindhouse, jestli se chceš zasmát a máš rád prostě krváky, nevadí Ti uřezané ruce, nohy, hlavy (a jiné části těla :D) tak tohle v Tvém inventáři určitě nesmí chybět. Já tomuto uměleckému dílu s úsměvem naperu 4/5, protože prostě wtf, je to brutálně vtipné, také protože nejsem normální a smála jsem se fakt hodně, tak se budu smát i při hodnocení. Každopádně někdy znovu ráda sáhnu po něčem z tvorby Yoshihira Nishimury. ()

• Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)