George Simmons (Adam Sandler) je slávny komik ktorý zistí, že trpí nevyliečiteľnou chorobou a zostáva mu menej než rok života. Krátko na to stretne Iru Wrighta (Seth Rogen), ktorý vystpuje v rovnakom klube, no zatiaľ sa ešte neprebojoval medzi tých lepších stand-up komikov a nepresadil sa medzi nimi. George si najme Iru ako osobného asistenta a ponúkne mu miesto predskokana v svojich predstaveniach. Rýchlo sa z nich stanú dobrí priatelia, ktorí si navzájom pomáhajú. Keď George zistí, že jeho choroba ustupuje a bývalá priateľka sa k nemu vracia, začne zvažovať, čo je pre neho skutočne dôležité a čo dáva jeho životu zmysel. (TV JOJ)

Janek

Asi to nejlepší, co značka "Apatow/Rogen" vytvořila. Sandlerovi bych se nestyděl předhazovat dobré scénáře; hraje sice umírněně, nevyčnívá, ale je v něm taková samozřejmost, že zapomenete na všechny ty věci, které s Robem Schneiderem nebo bez něho natočil. Judd Apatow netlačí na pilu, totiž přisprostlé věty a vtipy, které ať už v jeho filmech, či v jeho produkci, padají zcela v každém druhém dialogu, zde v podstatě vakuoval do prostoru Stand Up Comedy Show nebo do prostoru, kdy hlavní hrdinové vymýšlí vtipy pro vystoupení, což byl velmi chytrý tah. Tato kulisa tak žene dramatickou část a jestli se něco povedlo, tak to, že se to netluče. Taky jsem velmi vděčen, že film nevydírá (a že jsem se toho bál) ani nijak extra nemoralizuje; až by se možná dalo říct, že si na nic nehraje, a proto jë mi sympatický. HarryPotterovská stopáž může vyděsit a nevím, co by se stalo, kdyby to stlačil pod dvě hodiny, ale těch 146 minut je bez vaty a já si to příjemně užil. ()

jojinecko

Žeby Judd Apatow schytal "syndróm Michaela Baya" a mal pocit, že už môže všetko? Hmmm uvidíme časom, každopádne tak prepálenú stopáž som už dlho nevidel, 90 minút by kľudne stačilo. Príbeh sám o sebe je spletitý, plný zaujímavých scén a fajn myšlienok. Na druhej strane opak- kopec scén je natiahnutých až hrôza a paradoxne kopec vecí mi prišlo ako hra na efekt, povrchné pozlátko. Najväčším sympaťákom bol jednoznačne Seth Rogen, Sandler mi prekvapujúco nevadil, na danú postavu sa dokonca výborne hodil. V konečnom dôsledku je Funny People dobrým filmom, celkom zábavným..."zrozumiteľne povedané"- takým hybridným Mužom Na Mesiaci tak trochu od Kevina Smitha, hodeným do farebnejšej krabičky pre väčšie masy, oveľa povrchnejším:) Kto vydrží do konca, nemal by ľutovať (hoci pri tej stopáži si môže zároveň aj gratulovať:) ()

viperblade

Mé první setkání s Juddem Apatowem. S režisérem, který zde má ohromnou pověst, co se týče komedií. Proto jsem čekal, že Komici budou fakt nářez. Jenže… Takhle, neříkám, že to je špatná komedie, to ne. Fakt jsem se pobavil a 70 % tomuto filmu dám s čistým svědomím. Ale nepochopil jsem, co je na tom jiného, než na ostatních komediích. To, že v komedii často používá "fuck", nebo to, že se si dělá legraci z mnoha filmů? Kamenujte mě, jak chcete, ale zatím (tohle je velmi důležité slovo, protože jak říkám, tohle je můj první Apatow) pro mě Apatow není ničím výjimečný, stejně jako tato komedie. Že je film zábavný? Ok, to je (i když v některých částech jsem si spíše řekl: "Tomu se mám jako smát?!") ale nemyslím si, že by se tohle nějak lišilo od komedií dejme tomu Kevina Smithe. Nicméně Sandler podal skvělý výkon, Rogen taky a celkově mi ani nepřišlo, že to je skoro dvě a půl hodiny, takže jo, budu muset vyzkoušet dalšího Apatowa. Možná, že v jiném snímku najdu onu genialitu. ()

Viktooorka

S politováním musím oznámit, že jsem u filmu usínala, což vedlo ke stádiu úplného bezvědomí. Tudíž jsem v sobotu večer usnula a nebyla k použití (přítel nebyl moc nadšen :o) Bohužel mě film nijak neoslnil a případné znovu zkouknutí nepřipadá v úvahu. Judd Apatow má velké vlohy na vybrání hlavních hrdinů, kteří mi přijdou natolik odporní, že film pro mě ztrácí veškerý potencionál. A jelikož jsem film tedy nedokoukala, mé svědomí by nebylo čisté, kdybych filmu dala odpad, proto zůstává nehodnocené!! ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty jsi můj nejlepší přítel a to tě ani nemám rád!" Hvězda George a zelenáč Ira baví z pódia připravenými kecy natěšené publikum, ale mě tedy moc nepobavili. Kdepak. Mě tito týpci, kteří snaživě tlachají před přiopilým obecenstvem, prostě nikdy nepřipadali moc zábavní. Tím máme za sebou tu komedii a nyní přichází drama v podobě nemoci. A to je pro mě ještě o kousek horší, protože přilepit na pokus o komedii ještě dramatický ocas, tak to mi vůbec nevoní. Navíc je to nekonečně dlouhé, trošku nudné a na další pozitiva už si snad ani nevzpomenu. ()

• Postavy George a Ira byly napsány výhradně pro Adama Sadlera a Setha Rogena. (TomikZlesa)
  • Postavy George a Ira jsou pojmenovány po bratrech George a Ira Gershwin, hudebních skladatelích. (TomikZlesa)
  • Dej filmu a jeho postavy sú založené na románe Scotta Fitzgeralda: "The Great Gatsby" (Veľkolepý Gastby). (Flipper)