Tragikomický muzikál, vytvorený exkluzívne pre distrubúciu po internete. Rozdelený do troch častí ako samostatné epizódy. Rozpráva príbeh zloducha Dr. Horrible (Neil Patrick Harris), superhrdinu Captain Hammer (Nathan Fillion) a jeho lásky Penny (Felicia Day). (Mihail123)

Malarkey

Neil Patrick Harris je neokoukaná tvář filmových komedií, a ani on se tím nebrání a snaží se vymýšlet stále zajímavější nápady, mezi které Doctor Horrible´s Sing-Along Blog prostě patří. Rozdělený na tři části, příběh tak trošku muzikální, bláznivý, k možnosti vidění pouze na internetu. Experiment jako hrom, ale řekl bych, že se mu víceméně vydařil. Z How I Met Your Mother si ho pamatuji tak dobře asi jako když jsem poprvé koukal na Červeného trpaslíka a zamiloval si Kocoura, nebo když z Přátel mám nejvíce rád Joeye, prostě takový blázen, který ale táhne seriál HIMYM, a se kterým se táhne i kvalita tohoto dílka. Výborné hlášky, bláznivý příběh, ale dle mého až moc přehnané hudební vystoupení, kterých mohlo být klidně i méně, jinak je to výborná zábava dlouhá cca 40 minut, u které se dá zabavit a hlavně i příjemně pobavit. Jak řikám. Neil Patrick Harris je neokoukaný takže tohle nebude žádný stereotyp, který je možný zahlédnout všude kam oko dohlédne, to určitě ne. ()

esopesokeso

Veľmi vtipný, premyslený, nekomerčný muzikál, ktorý má s realitou mnoho spoločného.Má zaujímavé, chytľavé pesničky.Či som bol happy alebo nehappy stále ma zaujal a pobavil.Videl som ho asi 5 krát ..je v mojej topke. verzia s cz titulkami . ()

Superpero

Joss Whedon má prostě dobrý nápady. Spojil elitní seriálové herce v čele s legen "wait for it" dary Neil Patrickem Harrisem do jakéhosi hybridu, který je k prasknutí nabitý nápady. Zlej doktor jako sympaťák a proti němu namachrovanej "klaďas" Captain Hammer jako totální namyšlenej debil. Kdyby se to odehrávalo na americký střední tak Nathan Fillion je hráč americkýho fotbalu a šikanuje nerda Harrise. Celý je to navíc muzikál. Nejde to moc dobře popsat, ale je vidět, že s talentem opravdu může být za málo peněz hodně muziky. These are not hammers. Hammer is my penis. ()

H34D

Skromné, nenápadně a všedně vykukující dílko, které uvnitř skrývá nefalšovaný talent, neodbyté texty a vlastně i nenápadnou promyšlenost. Je to patřičně nadsazený, hravý (zejména z herectví N. P. Harrise a N. Filliona je to vyloženě cítit) a úsměvný kousek, avšak o genialitě, či schopnosti zaujmout na více zhlédnutí se zase hovořit nedá, příjemné je to pouze jednou a efekt nadšení je stejně tak dočasný. V drobnůstkách a praštěné atmosféře zůstává Dr. Horrible's silný... 7/10 ()

dubinak

Asi nejzásadnějším problémem, který jsem při sledování tohoto miniseriálu měla, byl fakt, že odjakživa nemám ráda muzikály a to hlavně ty moderní. Za celou dobu jsem se navíc nemohla nijak vžít ani do jedné z postav a všichni tři hlavní protagonisté mi byli krajně nesympatičtí. Kdo miluje How I Met Your Mother, asi musel být spokojen, ale Neil Patrick Harris se na mém žebříčku oblíbených herců rozhodně nepohybuje. Přesto, že jsou ohlasy velice kladné až nadprůměrné, já si připadala jako ve špatném snu. Záměrná lacinost a stupidní dialogy pro mě byly vcelku utrpení. Několik málo písniček bylo docela vtipných, ale podstata celé této interpretce a její vyznění mě nechalo velmi chladnou. Po zhlédnutí Dr. Horribla a po přečtení několika recenzí jsem se cítila jako na jiné planetě. Tohle opravdu nebyl můj šálek čaje. ()

• Univerzální zadní dvorek užívaný pro scény s uličkou a pro dramatický vstup kapitána Hammera na scénu, je jedna z částí, která byla zničena při požáru studia v roce 2008. (HappySmile)
  • Omračující paprsek Dr. Horribla, který později přemění na smrtelný paprsek, je omračující zbraň, kterou nosí vojáci Alliance v seriálu Firefly, avšak zde ji má Dr. Horrible obráceně. (HappySmile)
  • Spousta fanoušků Josse Whedona si mylně myslela, že rozmazaný objekt, který je vidět vlevo v okně, když v úvodní scéně Dr. Horrible mluví přímo do kamery, je model kosmické lodi Serenity, která měla připomenout Jossův seriál Firefly (2002), kde hrál také Nathan Fillion (kapitán Hammer). Ve skutečnosti to však byl pouze obrys hrnců a pánví pověšených v okně, který náhodou připomněl svým tvarem známou loď. (HappySmile)