Tým výzkumníků cestuje do Švýcarských Alp, aby zkoumal jistý objev ohledně lidského vývoje. Výlet se ale promění ve smrtelný boj o přežití v momentu, kdy vědci narazí na podivnou rokli a v ní najdou něco v co ani nedoufali. Nebo někoho. (Morien)

schizmo

Výraz "televizní film" by měl být zásadním zaklínadlem pro fanouška dobrého biáku - podobně jako je pro milovníka kvalitní hudby škatulka "agro metal" :D. A tímhle by se dalo tohle view uzavřít. Ale ono to tak jednoduché není. >SPOILER< Pokud se rozhodnete natočit horor o přeživších neandrtálcích kdesi uprostřed švýcarských alp, kteří jsou navíc drženi v umělém rozmnožovacím režimu rodinkou úchylných horalů, můžete čekat, že takový velkorysý podnikatelský záměr nezůstane nepotrestán :D. Otřesná produkce hodně podobná pedofilnímu seriálu Doktor z hor, podobně neumětelské obsazení nebo pochopitelně celá řada toho nejohavnějšího klišé a plejáda nejapných wtf momentů. Suma sumárum, i jako studentskej film by to bylo špatný! ()

Pitryx odpad!

Pro mne absolutní blbost. Stupidní a nudné. Alespoň první polovina. Ta druhá sice nebyla o moc lepší, ale byla tam akce. Flákání se po lese. Mezitím kecy, pak objev něčeho, co vlastně divák od počátku tušil, nebo věděl, takže ani žádné překvapení na scéně. Maskéři si také moc práce nedali a vlastně ve snímku chybí i gore. Takže slátaninka k ničemu. CI 05112010 7919/8318 ()

J*A*S*M

Když se loni v létě objevily první zmínky o Humains, začal jsem je hned netrpělivě vyhlížet. Z mých hodnocení je celkem jasně patrné, že mám slabost pro horory odehrávající se v různých přírodních, či podzemních lokacích (nejlépe obé), pro humanoidní příšery či zaostalé vidláky, či pro kvalitní hororovou brutalitu, v poslední době reprezentovanou právě francouzskou novou vlnou. Humains se prostě v ideálním případě mohli stát prototypem snímku, jenž splňuje všechno to, co mám na žánru rád, jakýmsi dokonalým nadhororem. Z udělených hvězdiček je však vidět, že se tak bohužel nestalo. On to není špatný film, ale k nějaké kvalitní perle má daleko, mám s ním hned několik problémů. Zaprvé to vůbec není chytré. Zadruhé to vůbec není krvavé. Zatřetí to vůbec není napínavé. Začtvrté to vůbec není strašidelné. A já se ptám, co to tedy je? A hned si i odpovím. Je to lehce fantaskní dobrodružný příběh (nepovažuju se za osobu, které vadí kdejaká nerealističnost ve vážně míněných filmech, ale moment, spoiler, kdy plně naložená dodávka spadne z asi stometrové skály, skoro všchni to přežijou a po chvilce už běhaj vesele po lese, je vážně trochu přes hranici toho, co jsem schopen bez reptání zkousnout. konec spoileru) s legračními pračlověky a mírně WTF závěrem. Tomu filmu by se dalo vyčítat opravdu hodně a jsem si jistý, že spousta uživatelů s ním nebude mít nejmenší slitování, já vypíchnu snad už jen to, že bych velmi chtěl vidět trasu, kudy to ti hrdinové vlastně po nehodě šli. Jednou z kopce, jednou do kopce, jednou podél řeky, pak zase z kopce - trochu iracionální mi to přišlo. Ale co už, když nebudete mít vysoká očekávání, tak by se to líbit mohlo. 5/10 ()

Omnibus

Film je sice na odpad! či jednu hvězdu, ale já dávám ryze subjektivně hvězdy tři. Za zajímavou Elodii, která ve mě vzbudila pravěké primitivní pudy :-) Prehistorický Eduard Štorch jako sexuální štvanec. Jeho Kopčem a Veverčák živoří v alpských jeskyních a jsou na vymření, protože nemají do čeho píchnout (nikoli nudou, ale ohledně rozmnožování). Film úspěšně atakuje hranici „Tak blbé a debilní, až zábavné“ a několikrát ji i úspěšně dosáhne. Základní kostra příběhu je fajn (nese charakteristické znaky Homo Sapiens) a pokud by se chopil archeologické lopatky, režie a scenáristického pera nějaký zvrhlý švýcarský bastard (jako Michael Steiner ve své Pastýřově panence) mohly se v Alpách dít věci! Bohužel neděly. Krásná lokace a zajímavě úchylný nápad byly zabity blbou a slabomyslnou (jakou taky jinou u neandrtálců, že?) realizací. Škoda, že žádného z vesničanů, švýcarských horalů, nenapadlo oprášit jednu legendu a pro chudáky neukojené neandrtálce ušít a oživit dívku Sennentuntschi... To by se to pak rozmnožovalo! ()

dr.horrible

Pokračovanie francúzskej komédie RRRrrrr!!!, kde sa skupinka ľudí stratí v lese a behá tam na všetky strany. Že by potrebovali jesť, alebo piť, ich napadne prvýkrát asi po hodine filmu, navyše zázračne nekrvácajú a to dokonca ani po zastrelení, napichnutí na kôl ... sem tam maximálne červená škvrnka. Herci majú problém už s tým uveriteľne stáť, dialógy na smiech aj bez toho a na konci sa to ešte pokúšajú uhrať na nejaké posolstvo. A potom kto je tu neandertálec?! Presne film pre LIVINGDEADa ()

• Natáčení probíhalo ve švýcarských Alpách, v Lucembursku a Paříži. (Terva)
  • Pracovní název filmu zněl Les Disparus de Lötschental. (Terva)
  • Film měl premiéru dne 6. února 2009 na Evropském filmovém trhu v Německu. (Terva)