Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

dubinak

Velice slušná napínavá záležitost s charakteristickými postavami, dobrou pointou a ještě lepším závěrem. Kdybych měla vytyčit zápory, asi řeknu, že se jede hodně rychle na počty mrtvých a to je asi tak všechno, Víc má Belko totiž kladných vlastností. Například, že postavy jednají v rámci možností docela logicky, jsou sympatické, stopáž krásně odsýpá, příběh drásá nervy a navíc netradiční konec si žádá řádné ohodnocení a to jest čtyři hvězdy, protože Belko je opravdu kvalitní "experiment". ()

zdenny

Jaké, do prdele, těžké morální úkoly? Prostě jich zabijte třicet nebo my vás pozabíjíme šedesát. A nakonec stejně zbyl jen jeden a vyhrál, i přestože vítěz měl být ten, kdo má na svém kontě nejvíc zabitých. Určitě, dle mého soudu, ne ten, kdo vydržel do konce – jako jediný!!! Srandovní byl konec s bouchacími kuličkami. Ten chlap musel být kouzelník nebo nějaký olašský Stojka, když to tak dobře uměl s kapsami druhých. No a absolutní závěr byl pro mě dovršením této komedie. Samozřejmě mi bylo jasné, jak to po otevření dveří dopadne, protože to je jen ubohý pokus tuto sračku nějak ozvláštnit. No a vy někteří se můžete těšit na semifinálovou vyřazovací část. Celou dobu jsem spoileroval, protože to je vzhledem ke „kvalitě“ tohoto díla úplně jedno ()

Quen11

Výborný námet na hororovú komédiu. Bohužiaľ to tu nedostaneme. Po celý čas sa to tvári ako seriózny sociálny experiment, ktorý má pokúšať divákovu morálku. No koniec koncov nemá absolútne čo povedať. Len lacne navnadiť na možné pokračovanie. Nezaujímaví herci, ktorí sa zabíjajú nezaujímavými spôsobmi. O nude sa nedá veľmi hovoriť, no takýto nápad si zaslúžil oveľa zábavnejšie spracovanie. Ehm..Battle Royale...ehm. Na tomto filme ma asi najviac desili tie španielske covery známych pesničiek. ()

Arsenal83

Klasika stavajúca na ľudskej povahe, čo sa ukázalo aj napríklad vo filme Experiment. Zadeľ ľuďom úlohy a oni sa začnú bez problémov správať pudovo, ako zvieratá. Lenže tu mi chýbalo trochu viac vystupňovania deja. Námet super, tešil som sa na to, pozeral s očakávaním, ale tá šťava nikdy neprišla. Milým a pohľadným prekvapením bola Portoričanka Adria Arjona, škoda len že každé druhé slovo z jej úst muselo byť fuck. Ale inak ten príbeh z väzenia bol ďaleko lepší. Tento film vykradol námet, ale nepriniesol zaujímavé rozuzlenie. ()

Psychor

Námět hororu Belko Experiment mi přišel poměrně atraktivní, jelikož na univerzitě patřila sociální psychologie k mým nejoblíbenějším předmětům a z mého semestrálního pojednání o Milgramově experimentu profesoři při přednáškách dosud stále citují. Když byl však scénář snímku přiklepnut autorovi marvelovských repetitivních výplachů, polil mě studený pot. James Gunn totiž považuje originalitu, kreativitu či sofistikovanost za sprostá slova, a tak se divák podle očekávání musí spokojit s generickou oddechovkou, u které mozek bezesporu není zapotřebí. V této interiérové adaptaci Battle Royale si zdejší jednorozměrné postavy hned v úvodu zvolí svůj černobílý tým a monotonní vybuchování hlav může vesele začít. Snímek postrádá nejen atmosféru, nýbrž i jakoukoliv tvůrčí invenci. Jakožto zdejší hororový expert hodnotím jednou silnější hvězdou a svéprávným hororovým divákům s projekcí rozhodně nedoporučuji experimentovat. ()

• Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)
  • Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)