Detektiv Dave Robicheaux vyšetřuje vraždu místní prostitutky. Má spadeno na největšího gangstera z New Orleans. Během vyšetřování však zamíchá kartami surrealistické vojsko Konfederace.
Stárnoucí šerif Dave Robicheaux právě vyšetřuje vraždu místní mladé prostitutky. Zatím se zdá, že všechny indicie vedou k místnímu velmi vlivnému podnikateli Julie Balbonimu, přezdívanému „Baby Feet“. Balboni podniká v oboru dětské výživy a kromě toho se podílí na financování filmu z doby americké občanské války, který se zrovna v okolí Iberia Perish natáčí. Od jednoho z herců se šerif dozvídá o lidské kostře uprostřed močálu, opásané silným řetězem. Tuhle scénu už ale Dave Robicheaux kdysi viděl... Ve městě prolezlém korupcí vyplouvají na povrch zdánlivě již dávno pohřbená tajemství, která znovu probouzí zášť a zmar. Propletenec současných i dávných vražd směřuje k šokujícímu rozuzlení. Utajeným světem starofrancouzských usedlíků diváka provází hudba pětinásobného vítěze Grammy Buddyho Guye. (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Už dlouho jsem takhle zbytečně nezabil téměř dvě hodiny života. Kdybych měl V elektrizující mlze vystihnout co nejpřesněji a vyjádřit z něj svůj výsledný dojem, vypadalo by to asi takto. Nejnudnější vyšetřování s nejodfláknutějším odhalením a nejtrapnějším dopadením nejnevýraznějšího vraha posledních let. Nebo třeba i jinými slovy. Stejně jak mdle, ospale a nevýrazně působí všechny postavy a jejich představitelé v čele s nepřítomně vyhlížejícím Tommy Lee Jonesem, tak stejný šmrnc, energii a šťávu má přítomné vyšetřování nejnudněji zpracovaného případu za dlouhá léta. Když k tomu pak ještě připočtu fakt, že k dopadení vraha hlavní postavě dopomohl nějaký čtyřicet let mrtvý generál, který se mu sem tam zjeví, vypustí nějaké to moudro a šerifovi je hned jasné, kudy vede stopa, nemám jediný důvod tento počin neoznačit za zoufale podprůměrnou, utahanou, nudu. A tak Odpad nedám jen za docela slušně působivou atmosféru, což ovšem též není zásluha tvůrců, jako spíš prostředí a využití jižanských zvyků a nezaměnitelné hudby. Každopádně ani to už nezachrání můj celkový pocit, že jde o naprosto zbytečný film. ()

Enšpígl

Těma vnitřníma monologama mě Tommy hrozně připomínal soukromýho detektiva Marlowa ze stejnomeného seriálu z roku 1983. Ke cti režiséra je třeba připočíst, že ač se v názvu filmu objevuje mlha, nijak to s ní nehrotí. Jsou totiž tací eskamotéři, který když si neví se scénou rady, fouknou tam prostě hodně mlhy nebo tmy a nechaj film dál běžet. Tady jsem se toho taky dost bál, ale nic takovýho tady naštěstí nebylo. Snaha o vykreslení atmosféry amerického jihu je dost patrná, není sice tak vyvedená jako třeba v majstrštyku Angel Heart, ale pokud jsem jí během celýho filmu celkem dost vnímal, tak respekt. Tommy hraje samotářskýho brumlu co nejde pro ránu daleko parádně. Jak se celkem zadařilo s navozením atmosféry, tak se moc nezadařilo s navozením napětí. Co se však nezadařilo vůbec, byly ty snový vize s generálem, tuhle dějovou vsuvku film potřeboval asi jako já další nos. ()

gumli

Priemerná americká dráma s dobrým výkonom Tommy Lee Jonesa.Filmová adaptácia románu od Jamesa Lee Burkeho-In The Electric Mist Of The Confederate Dead.Väčšinou má film pomalé tempo,je uvoľnený a nikám sa neponáhľa.Dej je situovaný do močaristej južnej Louisiany.Bez nejakých väčších akcií,aj násilia je pomerne málo.Aj napriek pomalosti film nie je nudný a dialógy majú zmysel.Len Tommy Lee Jones bol celý film akýsi smutný,bez výrazu.A už je vidieť na ňom aj vek.Je to dráma ale zároveň aj detektívka. ()

Morholt

Tommy Lee Jones ve své klasické roli zamlklého strážce zákona v poněkud přepostavované, přezápletkované a vůbec celkově přeplácané krimi. Tavernier rozehrál tuhle partii na všechny strany a já z toho nakonci získal pocit, že ani jednu linii nedotáhl do úplného konce resp. dotáhl, ale ty závěry byly příliš povrchní a rozhodně mě neuspokojily. Na druhou stranu potěšilo herecké obsazení, ačkoliv jak Goodman, tak Kelly Macdonald, Peter Sarsgaard a již zmíněný Tommy mají na kontě kvalitnější role. 50% ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,630,067Tržby za predaj DVD v USA $2,093,885 //počet predaných kusov 116,765║ Ono to je tak zvláštne natočené, že z časti tento spletitý spletenec dosť zabíja príbeh a rovnako tak aj robí miestami zaujímavý ale celkovo nie je moc atraktívny a pútavý, dosť ťažký film na pozeranie, kde si režisér zobral väčšie sústo než uniesol, Tommy Lee Jones to koľko toľko zachraňuje. /55%/ ()

• Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)