Príbeh filmu sa odohráva v pokojnej, preslnenej atmosfére stredoamerického mestečka, s názvom Suburbicon. Život tejto idylickej spoločnosti naruší terorizovanie afroamerickej rodiny, ktorá sa do mesta prisťahovala len pred nedávnom. Rodina je neprávom obvinená zo smrti jednej z obyvateliek Suburbiconu. Paralelne sa tiež pred divákom začína odohrávať príbeh navonok usporiadanej rodiny Lodgeovcov. Ich dokonalý život je v skutočnosti plný násilia, chamtivosti a klamstiev. A pokým sa všeobecná nenávisť obyvateľov mestečka sústreďuje na nových obyvateľov, nikto si nevšíma skutočný zločin odohrávajúci sa v dome oproti. (Magic Box)

mzss1

(55%) Tvrzení o tomto filmu, které má více diváků, že je to celé takové divné, tak s tím souhlasím. Po skončení jsem ale naštěstí tak nějak pochopil, co tím chtěl režisér říct. I když si stále myslím, že se mu to trochu vymklo z rukou a byla to taková žánrová patlanina. Do cca 40 minuty jsem se celkem bavil, řekl jsem si, že to má takový trochu ujetý, dobrodružný styl. Jenže po té cca čtyřicetiminutovce nastane dějový zlom, který není moc zřetelný, ale snad každý myslící divák si vše nahrubo uvědomí, co se asi bude dít dál. Byl jsem na rozpacích a nevěděl jsem, co si o tom mám myslet. Ale jakmile se snímek blížil ke konci, víc a víc to začínalo být praštěné a dokonce se našlo i pár dobrých scén, které mě zabavili. No, přesto je to rozporuplné snad ve všech ohledech. Sice jsem se nenudil ani na chvíli, ale i tak jsem z toho byl celý paf. Matt Damon mě zpočátku trochu vadil, ale pak jsem si na jeho postavu zvykl. Ostatní herce vcelku bez problému. Soundtrack obstojný. Těžko se to hodnotí, ale koukatelný průměr mi z toho nakonec vylezl. ()

classic

Ďurkovi to viac sekne pred kamerou, ako za ňou, keď sa nikdy nestane novodobým Clintom Eastwoodom, a možno ak by bratia Coenovci teraz režírovali, i taktiež napísali scenár, Juro by trebárs vyfúkol postavu Gardnera Lodgea Mattovi Damonovi, ktorý by si mohol zahrať jednu z vedľajších postáv, určite by som ho nevyhodil z hry, tak výsledok by sa určite dostavil na plných 100 % ? Nevravím, že Clooney to maximálne pohnojil, ale druhý - krát by som sa do toho definitívne znovu nepustil, i keď sa na to vskutku dobre pozerá, ale niečo tomu chýba, predovšetkým skúsenejšia režisérska ruka, ktorá by to naviedla tým správnejším, zaujímavejším smerom vpred ! K deju. Oproti sebe bývajú dve rodiny. Jedna je černošská. Druhá je typicky belošská. V USA, v 50. , v 60... rokoch pociťovala takáto minoritná skupina obyvateľstva isté nezmyselné obmedzenia, ktoré by som definoval ako : „Psychický teror” . Naproti tomu susedná, týmito okolnosťami nepoznačená família, má popritom iné existenčné problémy, ktoré nevyplývajú z nedostatku financií... Používajú totiž veľmi zvláštne praktiky, ktoré si bohužiaľ najviac odskáče malý Nicholas. Chudáčisko, čo sprvoti vôbec netuší, koho to má vlastne doma ? Neskôr na to musí prísť, a nebude to extra príjemné zistenie... A takto sa to navzájom prelína. Premárnená príležitosť, ktorá zabránila, aby sa nakrútil viac než priemerný film, občas za to môžu ale iné súvislosti, ako režisér so scenáristami. I napriek tomu si myslím, že George Clooney je lepší herec ako režisér ! ()

Gilmour93

Suburbicon je jako to městečko v poušti ze čtverky Indiana Jonese. Většina obyvatel by si zasloužila shořet v ohni pekelném a jen pro pár nevinných tu jsou ledničky s olověným pláštěm.. Clooneyho Fargo s příchodem vyšetřovatele pojišťovny sympaticky nabírá na intenzitě, ale je tam i spousta neobratných momentů k lítostivému zvolání: „Bratříčci, kde jste?“ Třeba když se chce kráčet ve stopách absurdity, ale chybí tomu ucelenost vzorů, nebo když se oběti chamtivosti a lží srovnávají s obětmi rasové nesnášenlivosti. Dejte mi do kávy místo smetany louh, ale příkoří od cizích se snáší o něco snadněji, než když je od těch, co vás mají chránit.. ()

poz3n

Suburbicon mě celkem bavil svým trailerem a jsem rád, že mě následně nezklamal tolik, jak jsem se vlastně i bál. Úvod, část která předchází jakémusi prvnímu bodu obratu, mě ohromně bavila. Užíval jsem si skvělou výpravu, která vhodně doplňuje po celou dobu filmu atmosféru a bavil mě ten zpočátku zamotaný a nelogicky coenovský propletenec. V momentě, kdy děj filmu opravdu začíná jde Suburbicon o level dolů a mění se v takovou černohumornou blbinku. Nicméně i ta je furt chvílemi zábavná a mile absurdní. Nečekejte od toho mnoho, nejsou to Coeni v nejlepší scenáristické formě, ale jako film na oddech dobré. 6/10 ()

Dzeyna

Clooney celkem dobře režíruje. I když má pořád ohromné charisma, asi už ví, že není takový kočičák jako dřív a tak jen tvoří a tvoří. Matt Damon tady předvedl skvělý výkon a do role se vžil suprově. Na Julianne se krásně koukalo, jako vždy. A ten malý kluk se taky hezky rozbrečel, takže vše v pořádku. ()

• V čase 1:23:40, kdy strýček Mitch (Gary Basaraba) si v Nickyho pokoji sedá vedle postele a telefonuje, tak to není možné, protože v čase 1:14:10 slečna O'Roryová (Julianne Moore) vytrhla telefonní kabel ze zdi. (SniperG1)
  • V závěru filmu pronásleduje hlavního hrdinu (Matt Damon) modrý VW Brouk a v něm holohlavý muž. Velice podobná scéna se objevila také ve filmu Big Lebowski (1998), který mají na svědomí také bratři Coenové. (Lukoboss)

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (viac)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)