Súkromné pasce

• Česko Soukromé pasti (viac)
Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (viac)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

StarsFan

Poznámka: Hodnocení na základě čtyř viděných epizod. Něžný vetřelec: Celkem příjemný díl, který mě přesvědčil, že i v českých podmínkách zjevně může vzniknout koukatelný televizní film. Jen nechápu, proč je vše proloženo hlavní hrdinkou koukající do kamery. 3* Fajn brigáda: Langmajera mám ráda, proto jsem se na tenhle kousek těšila, ale z nějakého důvodu mi nebyl zrovna blízký, ani mě nezaujal. To povídání hlavních postav přímo do kamery mi leze na nervy stále víc. 2,5* Láska v moll: Zjišťuju, že ani z jednoho mně sympatického herce (v tomto díle Jiří Bartoška) nejspíš na konci epizodky nezůstane příjemný vyrovnaný charismatický muž, který by měl auru "ochranitele". Nemám ke komu vzhlížet a leze mi to na nervy. Ale jinak zatím bezkonkurenčně nejlepší díl podpořený nejen mně bližšími postavami a dějem, ale hlavně ze všech stran výborným hereckým obsazením. 4* Tatínkova holčička: Velmi slušné domácí drama, které by se v případě lehčího protáhnutí děje a zakomponování více postav nemuselo přímo bát ani na plátna kin. Etzlera jsem zatím znala ze všech filmů a seriálů jen jako usmívajícího se sympaťáka a tím zajímavější pro mě byl ve své roli. Toho slizkého úchyla jsem mu věřila na 100%. (A definitivně se mi potvrdilo, že že pokud chci v Soukromých pastech hledat mužskou roli, které budu fandit od počátku do konce, jsem asi na špatné adrese). 4,5* Celkové hodnocení: Za aritmetického průměru mi vychází 3,5*, už jen kvůli tomu, o jak ojedinělý a nadprůměrný projekt se na českých obrazovkách jedná, neváhám zaokrouhlit nahoru. ()

Arachneuss

Na Soukromých pastích je jasně vidět rozdíl mezi herci jenž v nich hrají a herci Ordinace z Růžové zahrady. Zatímco v Ordinaci hrají druhořadí herci, co se na své scény a role připravují pár hodin, takže pak předvádějí grimasy, umělé emoce a naprosto odporné vtipy, tak v Pastích hrají herci prvořadí, herci co mají roli jen jednu v jednom díle a na tu se připravují dny a týdny, takže jsou Vám (alespoň mně) sympatičtí, chápete jejich činy a emoce jenž hrají, jsou kurevsky hodně přesvědčivý. ()

Elyssea

Soukromé pasti rozhodně nejsou má krevní skupina. Nova, která poslední dobou vysílala samé krávovinky sice vysílá záchranný kruh právě v podobě pastí a Comebacku, ale přesto je to kruh jen z poloviny nafouknutý. Soukromé pasti jsou ambiciózní projekt a to je jeden z mála kladů. Viděla jsem zatím první dva díly a nevím, jestli v tom chci pokračovat. 1. díl: Ano, je to možné. Uvěřitelný příběh o kariéristce, který bohužel i přesto, že má celkem krátkou stopáž nudí. Tatiana Vilhelmová mi byla bytostně nesympatická a její rozhodování jsem nechápala. Navíc její zpovědi do kamery mi přišly silně otravné. Bohužel stejný neduh se objevil i v díle druhém. 2. díl: Příběh na mě dosti brutální. Opravdu přesný název. Brigáda za všechny prachy. Druhý díl byl o něco lepší. Nahoru to tahala Sandra Nováková jak jen mohla. Bohužel jí na noze viselo závaží v podobě nechutné paruky, co má na začátku (takovéto vlasy bych nikomu nevěřila. To proste nejde,.... ;D), ale i zpracování námětu. Prakticky celý film zabíjí strojení se na noc a případně záběry na dveře a podobně. To mě fakt nebaví. Soukromé pasti jsou jakousi vlaštovkou na lepší dny Novy, ale zatím je to jen na čtvrtině cesty. 3. díl: Snad zatím nejlepší, ale to je zásluha pouze Saši Rašilova. Velice uvěřitelné. Zuzana Norisová se konečně zbavila svého "nachlazení", které ji provázelo celé letiště a když nemá hysterický záchvat, vypadá celkem sympaticky. Nebylo to nejhorší, ale opět až příliš dramaticky natočené. Ono totiž napětí není nuda a tohle nuda byla. Hra na rádoby dramatičnost hold nevychází. 6. díl Malý terorista. Děs!!!! Tohle bylo jako z americkýho filmu. Celé to bylo naprosto příšerným způsobem předvídatelné. Ta šikana a tak. Totální trapas. Tohle byl jeden z nejhorších dílů. Celkové hodnocení: Soukromé pasti byly až příliš ambiciózní a tvářily se, že mají navíc, než jak tomu ve skutečnosti bylo. Nakonec byla většina dílů průměrných, některé padaly ještě níž. Díkybohu to nakonec zachránil poslední díl, který byl ze všech předchozích asi nejvtipnější. Tereza Brodská mi konečně začala být alespoň trochu sympatická a nakonec vytáhla u třetí hvězdičku nahoru sama. A mimochodem, dostat po hlavě příčnou flétnou musí dost bolet (hrála jsem tři roky), ale flusat do ní... To se dělá? O:) ()

Jansen

Ze začátku ohromen pro český televizní seriál netypickou formou a chladným od citů oproštěným vyprávěním jsem se nechal unést hrdinčiným k neštěstí neodvratně spějícím příběhem. Postupem času jak jsem vstřebal netypickou formu vyprávění a soustředil se na samotný obsah, napětí ze mě postupně začalo vyprchávat. Až jsem dospěl ke konci a uvědomil si, že pod chladně stylizovanou slupkou se skrývá vlastně úplně obyčejné televizní drama osekané do délky seriálu. A s dalšími díly to bylo velmi podobné. I přes to se jedná o jednu z lepších věcí, co pro nás televize Nova letos připravila. ()

ajuska

Některé příběhy zajímavé, jiné méně, ale na televizní produkci slušný nadprůměr. Také herecké obsazení se ve většině případů povedlo, ale co mi vadí je sem tam nějaká ta scénáristická berlička a především nevěrohodné a lacině působící promluvy hlavních postav do kamery. Přesto hodnotím veskrze kladně jako nadprůměr v rámci toho, co obvykle můžeme v televizi vidět a určitě se kouknu i na další díly. ()

• V epizodě "Jiná láska" Daniela vyhazuje z okna komplet povlečení postele. V dalším záběru je ale s přítelkyní v posteli s bílým prostěradlem. (Twyer)
  • V epizodě "Jiná láska" si jednu z hlavních rolí zahrála Zuzana Stivínová, která v době natáčení měla krátké vlasy. Svou roli proto odehrála prakticky celý v paruce. (MTHRFCKR)
  • V epizodě "Smím prosit o lásku" si hlavní roli zahrála Zdena Studénková. Herečka si na natáčení přivezla své osobní střevíce, a to až ze Slovenska. (MTHRFCKR)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)