Mladomanželia sa vyberú na svadobnú cestu do Číny, kde navštívia vidiek práve v čase festivalu duchov, sviatku, počas ktorého si domáci uctievajú duše mŕtvych. Podľa miestnej legendy sa za splnu v siedmom mesiaci lunárneho kalendára otvoria brány pekelné a duše zomrelých putujú krajinou. Samozrejme že vzdelaní Američania sú tým nesmierne pobavení a to až do takej miery, že to dajú najavo aj navonok, čím pobúria domácich. Keď uprostred noci zmizne ich sprievodca a zanechá ich v neznámej pustatine, to čo pôvodne pokladali za nepodarený pokus o žart sa začne premieňať v tú najdesivejšiu nočnú moru ktorú doposiaľ zažili. (beso74)

raimi

Mám rád příjemná překvapení. A to rozhodně Seventh Moon je. Film jsem sice registroval, ale plakát ve mně žádné naděje nevzbuzoval, a na trailer jsem ani nekoukal. Zkrátka další moderní videobéčko, jakých jsou tucty, říkal jsem si. Jak jsem se jen mýlil. Pochvalná zmínka kdesi na netu mě nahlodala a já to riskl. A dobře jsem udělal. Připravil jsem si kvalitní atmosféru- hluboká noc, sluchátka, blu-ray rip, a bylo zaděláno. Ten film je vážně dobrej. Krátká stopáž, žádná vata, v rámci doku stylu moc pěkná kamera a kurevsky hustá jízda téměř od začátku. Žaludek jsem měl sevřenej, srdíčko až v krku, nehty jsem si okousal. Tenhle úprk nočním čínským venkovem jsem si fakt užil. ()

Šakalík

Kdybych měl hodnotit jen atmosféru, bylo by to minimálně za čtyři. Jenomže u atmosféry veškerá pozitiva končí. Filmaři ve snaze předvést svůj „mimořádný talent“ vyrobili něco, čemu se v některých pasážích prostě ani nedá říkat film. Kamera neustále zmateně kmitá po okolí, což v kombinaci s faktem, že se celý děj odehrává v noci, degraduje film na shluk tmavých, roztřesených snímků, které divákovi přinesou tak maximálně bolest hlavy z toho, jak se ten zmatek snaží dešifrovat. Přitom samotný příběh je docela prostý, takže by z něj šel natočit sice jednoduchý, ale z hororového hlediska výborný film. Tohle dílo zkrátka mělo potenciál, který sami filmaři zašlapali do země. ()

Mefistofelle

Nejzajímavější na tomhle filmu mi připadal desetiminutový začátek, který ukazoval pestrobarevné čínské oslavy. Pak už byla jen tma, rozklepaná kamera a očekávání konce. A to je špatně. Někdy jsem opravdu měla velký problém poznat co se zrovna v daném záběru děje, divný střih tomu taky moc nepomáhal. Jindy mi rozklepaná kamera nevadí, zde mě to vysloveně obtěžovalo. Na druhou stranu musím uznat, že ti věčně pobíhající nahatí démonci se jim docela povedli. Dalším plus je samozřejmě netradiční prostředí, Čína je rozhodně příjemnou změnou oproti americkému middle of nowhere. ()

Jimmi

Zial nezdielam nadsenie s vysoko hodnotiacimi uzivatelmi...Dost som sa na to tesil kedze J*A*S*M dal celu kopu hviezdiciek a jeho hodnotenia sa vice mene podobaju mojim, ale asi som cakal od Seventh moon prilis vela.. Niektore pasaze neboli zle ale mna od zaciatku az do kona otravovala ta roztrasena kamera a celkovo som sa viac tesil na koniec filmu ako na pointu.. Davam 2 hviezdy co sa mi zda adekvatne pretoze som videl kopu vacsich blbosti ()

pornogrind

V podstatě opět souhlasím s uživatelem J*A*S*M.A jen bych se opakoval.Jen bych dodal že hutné atmosféru dodává i nervydrásající hudba.Začátek za 5 hvězd,potom to sice konec srazí na 3,ale i tak je to pro mě jedno z největších hororových překvapení.Možná je to umocněno tím,že tenhle film jsem měl stáhlej tak dlouho a pořád se mi do něho nechtělo.A navíc z mé vygumované palice se úplně vytratilo jako vo čem že to má bejt.A právě proto mě to tak odrovnalo.Navíc že v tom hraje má oblíbená Amy Smart (nezapomenutelná ze scén v Cranku kde ji klatí Statham) bylo pro pro mě další milé překvapení.A navíc mě tento film poučil.Nasrat na vlkodlaky.Tohle je kurevsky větší zábava ()