Kryštof Akustik Best of Tour

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2008, 57 min

Richard Krajčo

Akustické turné skupiny Kryštof, v jehož průběhu na podzim 2007 se kapela představila na třiceti koncertech v patnácti moravských a českých městech, bylo beznadějně vyprodané. Turné vyvrcholilo 15. prosince vystoupením v pražském Stavovském divadle, kde také vznikl záznam pro HBO a další nahrávky, jež poslouží k vydání na CD a DVD. Skupina se rozhodla pro koncerty v divadlech, což sice na jedné straně znamenalo, že bude hrát pro menší počet diváků, ale na straně druhé to vyvážilo komorní prostředí a nejužší kontakt s posluchači. Průvodcem koncertů složených ze slavných hitů, jež vyšly na nejnovější desce Poločas, byl Richard Krajčo. Na pražském závěrečném dvojkoncertě album Poločas pokřtila herečka Vlasta Chramostová a kapela též převzala platinovou desku za prodej více než 15 000 nosičů. „ Zahrát si na své domovské scéně, tedy přímo ve Stavovském divadle, jež patří ke Zlaté kapličce, je pro mne velká pocta. Byl to můj sen,“ říká Richard Krajčo, který se vedle hudby věnuje též herectví. Kromě nadšených recenzí se kapela dočkala i další pocty. Za Kryštof Akustik Best of Tour byla nominována na Anděla, cenu Akademie populární hudby, v kategorii Událost roku 2007. Zda zaslouženě se můžete sami přesvědčit při sledování hodinového záznamu koncertu ve Stavovském divadle. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Na koncertech Kryštofa jsem byl několikrát, ale ačkoliv to byly pouze "obyčejné" koncerty, stejně byly dokonalé. Akustický koncert v divadle je zase o něčem jiném, a bohužel jsem Brněnský koncert nestihl, takže jsem zůstal odkázán pouze na tento záznam z HBO. Richard Krajčo je jeden z nejtalentovanějších hudebníků současnosti, a to ať v pozici zpěváka, nebo skladatele. Jeho texty jsou naprosto brilantní a jsou balzámem pro duši. Jeden z mála koncertů, který si pouštím znovu a znovu, i jako kulisu místo CD. Díky Richarde.. ()

triatlet

Hudebně skvělé, aranžmá v podobě sněhobílého gospelového sboru působivé. Původně jsem si idnes.cz, kde koncert vysílali 1.12. 2008 živě, pusil jen jako kulisu, ale občas jsem musel kouknout a vybavil jsem si atmosféru z vystoupení skupiny Kryštof v prosinci 2007 v Jihlavě. Jen jsem po koncertu v Jihlavě přišel o iluze o kryštofácké upřímnosti. Když jsem se Krajča zeptal na jeho účast v propagaci pražské olympiády, tak se tvářil, jako by ty billboardy s ním byly koláž... ()

castor

Každý má svůj názor i hudební vkus, každopádně Richard Krajčo je multimediální osobnost na samém chvostu popularity, která odvážně vstupuje do neprobádaných končin a jeho texty (přiznejme si, které v Česku umí napsat málokdo) reflektují jeho osobní život a pocity!! Koncert v Olomouci byl výjimečný zážitek.. ()

Zdeňka

Nejlepší česká kapela a ukončení jejich nejlepší šňůřy nemohlo skončit špatně. Přesvědčila jsem se tomu na vlastní oči v Janáčkově divadle, kde byla noblesní atmosféra, kluci byli úžasní, jejich písničky trošičku jinak určitě potěšili každého fanouška a závěrečný potlesk byl famózní. Kdo nebyl, nepochopí. To se musí zažít. ()

smrt.ka

Dle mého jedna z nejlepších českých hudebních skupin vůbec, v Národním divadle. Housle, saxofón, kytary, modré světlo. Hudba skvělá; především texty pětihvězdičkové, Krajčo je skvělý básník, škoda, že více nekomunikoval s publikem - Národní divadlo je přece jen osobité místo pro koncert; lidé si tam koukají z očí do očí a ze sedaček hledí před sebe, mohl by tedy snad zapojit víc toho "normálního" člověka někde hluboko v sobě a potom se zase vrátit ke Krajčovi "zpěvákovi". Hudebníci byli skvělí, znělo to, jak říkám, moc dobře. Ale něco tomu chybělo, snad ta komunikace, něco, co by narušilo tu monotónost. ()