V tvrdých a neúprosných ulicích New Orleansu musí řešit detektiv Sean Riley brutální vraždy a zároveň se snaží vypořádat se ztrátou svého syna a ženy. Během vyšetřování však začínají vyplouvat na povrch podivné skutečnosti, vedoucí ke znepokojivé minulosti zdánlivě obyčejné drogové mafie... (oficiálny text distribútora)

dodona

S prižmúrenými očami 4, inak tak 3,5. Scéna, kde ukazuje Kim Coats odznak mi prišla neskutočne stupidná, možno preto je Kim vo filme len asi 3 min. Potom sa to vďaka bohu zlepšuje. Potešila drsná akcia, svižné tempo, super soundtrack a drobná ale dej posúvajúca úloha Seana Patrica Flaneryho. Rada by som si niekedy zaskočila na pohárik do baru Boondock Saints ;) ()

Kingjiri

Detektiv Sean Riley je slušnej a poctivej člověk, ale jakmile se začne někdo srát do něj, jeho rodiny nebo přátel, změní se v nemliosrdnou mašinu smrti. Myslim, že ani nemusim dodávat, že jde o akční béčko. Příběh je, jak bývá zvykem, přitaženej za vlasy a vytrženej z reality, nicméně je pořád lepší, než klasickej béčkovej standard. Navíc je snímek po technický stránce slušně nakroucenej. Co se akce týče - přestřelky jsou asi čtyři a jako bonus je tu jedna kratší pěstní bitka. Hlavně při poslední přestřelce jsem se neubránil vzpomínkám na Komando (jeden chlap, co postřílí několikanásobnou přesilu). Ale nakonec se na film koukalo se překvapivě dobře a Costas Mandylor nebyl jako záporák uplně marnej. Přesto, že snímek spadá do kategorie shlédnout a zapomenout, hodnotim ho jako lepší průměr za tři silnější hvězdy. ()

sedm.1

Na možnosti produkce jde o velice povedené akční krimi, kterému nemám moc co vytknout. Zápletka není sice originální, ale má spád, pořád se něco děje a není vůbec trapná a naivní, jak v těchto béčkových vodách bývá zcela běžné. Akce mě pak vyloženě sedla, je jí hodně, má grády, je poměrně i dost nekompromisní a syrová, což také vítám, choreograficky je též zvládnutá velice dobře, což znamená přehledně a efektně a samozřejmě svou významnou roli sehrálo i herecké obsazení, kdy Johnny Strong (jinak úžasné jméno pro představitele akčních hrdinů :-) ) je sice fajn, ale asi právem se z něj nestane nikdy herecká hvězda, neboť sympaťák to je velký, ale co do výraznosti a charisma, tak nemá moc co nabídnout. Ovšem záporáci v podání bratrů Mandylorů, to je jiná káva, exkluzivní sestavička, která mě moc bavila a filmu hodně pomohla. Hříšníci a svatí je tak zkrátka poměrně neznámá podívaná, která si svou pozornost ale jistě zaslouží, jde v podstatě o jednu velkou, zábavnou jízdu, kdy se pořád něco děje a já se prostě u toho fakt dost dobře bavil. ()

emma53

Po dlouhé době jsem si dala k večeři klasický řešeťák, kde bylo už od pohledu jasné, kdo je ten bubuzáporák a kdo je neprůstřelný klaďas. Dalo se předpokládat, jak to skončí, ale já jsem mohla poznat pro mě nového sympaťáka Johnnyho Stronga, který si k tomu střihnul i soundtrack, tak nač si mám vlastně stěžovat. No nemějte ho rádi, když je to takovej šikula v "kickboxu, jun fan jeet kun do, box a nakonec získal černý pásek v Jiu Jitsu pod vedením Chrise Lisciandra" a ještě si k tomu vydává svá hudební alba. A plusem je, že jsem se ani minutku nenudila. ()

mala_kea

Konečně zase jednou pojízdný akční nářez, který sice ztrácí logiku věci, snaží se obsadit zbytečně moc "hvězd" a celkový dojem je až moc klišoidní. Jsou to však právě akční scény které tu probíhají na každém rohu a udržují diváka částečně ve střehu. To mu lehce pofouká jeho bolavé srdíčko. Je samozřejmě jasné, že všechno se odehrává v oblečeném americkém kabátu, ale vypusťte všechny smysly, a jen dýchejte. Jako jednorázová jednohubka neuškodí. ()

• Bar, do kterého jdou Sean Riley (Johnny Strong) a Colin (Sean Patrick Flanery), se jmenuje Boondock Saint, což odkazuje je originální název filmu Pokrevní bratři (1999), kde právě Sean Patrick Flanery ztvárnil jednu z postav. (Lumberjack)
  • Alternatívnym názvom tohto filmu je Bad Cop. (MikaelSVK)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste New Orleans. Časť natáčania však prebiehala aj v Los Angeles. (MikaelSVK)