Bratia MacManusovi sa spoločne so svojím otcom ukrývajú v tichých írskych údoliach ďaleko od miest, s ktorými boli predtým spojení. Keď sa k nim však donesie zvesť o lúpežnej vražde obľúbeného kňaza, bratia sa vrátia do Bostonu, aby uskutočnili násilnú a krvavú výpravu za spravodlivosťou. (TV Markíza)

Dubro

Jednotke som Duffymu a jeho bratom nastrkal až päť poctivých hviezd a oni sa za odmenu zavďačia až po desiatich rokoch a to navyše skoro amatérskym kúskom z tej slabšej úrody. Tancujúci Vilko Dafoe (nezabudnuteľná to scénka) bol nahradený pani Julkou Benzovou, ktorú sa, aj keď je sexy, počúvať nedá a pri jej rekonštrukciách mi začali padať vlasy (asi tri) a rozkývali sa mi minimálne dva zuby. Bratia síce aj naďalej pália obojručne, no bohužiaľ bez nápadu a slepými. Káčerko Duffy si mal vopred premyslieť, či vôbec je potrebné natočiť pokračovanie tak skvelého filmu, akým jednotka rozhodne bola. Ono to totiž nie je také jednoduché, ako vybrať suché z nosa a zjesť. 50%. ()

Spooner

Totálně zbytečné pokračování. Je až k nevíře jak může být pokračování filmu, který byl svěží a plný originálních nápadů, natočen naprosto nudně a bez nápadu. A ještě ke všemu od stejných tvůrců. Celý je to vlastně přes kopírák jedničky, akorát tak o dvě třídy hůř zrežírované. Příběh je až moc velkej spletenec všeho možnýho. Dialogy chtějí být stylizovaně přisprostlý, ale místy jsou spíše trapný. Minulé nápadité rekonstrukce místa činu vyznívají do prázdna a akční scény nemají (až na jednu vyjímku) vůbec žádný náboj. Na 3* se dostanu jen díky tomu, že Flanerymu s Reedusem to společně pořád hodně dobře funguje, pár výborných hlášek se tam najde, bláznivý Clifton Collins Jr. je jako náhrada za Rocca výbornej a menší camea 2 postav z minulého dílu taky potěší. Na druhou stranu je tu ale zase totálně nesnesitelná Julie Benz, které to sice dost sluší, ale když otevře pusu, tak mám chuť ji něčím přetáhnout po hlavě. Po výborné jedničce tedy přichází naprosto průměrné pokračování, které nám napovídá, že tenkrát měl Troy Duffy spíše štěstí než hodně talentu. 50% ()

Hal_Moore

Pro mě po vynikající jedničce docela velké zklamání. Troy Duffy recykluje kde může a napodruhé už to není tolik zábavné. Jako bych sledoval první díl, okleštěný o Williema Dafoea, Rocca a tři čtvrtiny úderných hlášek. Nebýt jedničky, tak po dvojce bratrů neštěkne ani pes, který nekouše. Film nevybočuje z řady podobných akčních "direct to DVD" titulů a to šel prosím do více než pětistovky kin. Trojku bych bral jedině v případě vyzkoušení nějakých konečně nových postupů, ale těch se asi u Duffyho nedočkám. A Julie Benz byla stokrát lepší v Rambovi, tohle měla být náhrada za Dafoea? Cliftonovi se náhrada alespoň částečně vydařila. ()

Fiftis

Pokrvných bratov 2 možno s veľkou dávkou empatie interpretovať ako nostalgické ohliadnutie za desať rokov starým videohitom. V akčno-detektívnej rovine režisér Troy Duffy ničím nezaujme, pretože jeho videoklipové finesy sa za tých desať rokov opozerali a stali sa rutinou. Prestrelky už nemôže takým spôsobom osviežiť prelínanie detektívnej rekonštrukcie so skutočnou akciou. Vzorec - "spomalené zábery + tvrdá rocková hudba + kmitajúce ruky s kvérmi" sa stihne definitívne okukať do polovice filmu. A nič, čo by ho mohlo prehlušiť, sa až do konca neprivalí, pretože Duffy s ničím čerstvým nepribehne. Aj keď sa vytrvalo tvári, ako je to všetko hrozne štýlové a ako podsunul publiku ďalší kult. Bohužiaľ, nie. Pokrvných bratov 2 malo spasiť aspoň prehĺbenie mytológie, kedy sa v štýle Godfathera obraciame do minulosti a dozvedáme sa aj o ďalších, prepracovanejších motiváciách vedľajších postáv. Lenže pretvárať za pochodu uletenú jednohubku v serióznu ságu, to chce virtuózna vedenia nolanovských alebo coppolovských parametrov. O hviezdičku viac aspoň za sexi riťku Julie Benz. ()

haushinkaa

Některé scény skoro jako přes kopírák obšmahlé z jedničky, soundtrack z jedničky a pro mě (tady) strašně nesympatická Julie Benz, jejíž postava je mi téže nesympatická, protože si nejspíš myslí, že když ze sebe bude věty dávit hlubokým hlasem se silným důrazem na první slabiku a každé druhé slovo, které ze sebe drasticky vydere bude sprosté, tak bude drsná. Pro mě je pouze trapná. ()

• Zvláštní agentka Eunice Bloom (Julie Benz) v kovbojském kostýmu střílí ze zbraně Colt 1873 SAA Artillery .45 LC. Ten má zásobník na šest ran, agentka však vystřelí celkem osmkrát. (m.xFuck)
  • SPOILER: V prvním filmu zemře 33 lidí, zatímco tady jich napočítáme 59. (HellFire)
  • Slovo „fuck“ bylo použito 136krát. (HellFire)