Eso

(relácia)
Hudobný
Česko, 1994, 59 min

Účinkujú:

Michael Viktořík (moderátor), Tereza Pergnerová (moderátor), Vítek Havliš (moderátor), Martin Kocián (moderátor), Aleš Lehký (moderátor), Václav Jelínek (moderátor), David Škach (moderátor) (viac)

Pořád zabývající se populární hudbou, v němž každý týden uvidíte 11 videoklipů. Jejich pořadí v žebříčku můžou ovlivnit pouze diváci svým hlasováním. V každém díle také vystupuje host nebo hosté z hudební branže. (Pumiiix)

choze

Jak tohle jen hodnotit? Plnou palbou kvůli obrovské nostalgii, protože jsem na to čučel týden co týden celou střední školu (1994-98), nahrál si z toho na kazety desítky videoklipů a objevil x kapel a zpěváků? Pergnerovou jsem moc nemusel, ale musím jí nechat, že když nic jiného, jako moderátorka byla výrazná, byť až moc. Dobou temna bych pak nazval období, kdy po x týdnů okupovaly první příčku hitparády Kelly Family - to byla velká bolest. ()

Kindernay

Eso jsem měl vždycky mnohem radši než Medůzu a to hlavně kvůli videoklipům , který v něm byly, v Medůze byl ten výběr přece jenom trochu jinej, ale jinak byly u Esa velký rozdíly mezi moderátory.. nejlepší byla určitě Tereza Pergnerová a samozřejmě Leoš Mareš, s těmi ostatními, jako třeba Zoombie nebo Yemi to nebylo ono.. každopádně bezkonkurenčně nejlepší hitparáda, která se u nás vysílala byly Megahity s Martinem Stratílkem, které se vysílaly na Galaxii. ()

venca163

Čučel jsem na to roky kvůli ségře a myslím, že se to celkem povedlo. Byla to sice taková MTV zábava po česku, ale ve své době to bylo z toho lepšího. Taky je záhodno dodat, že nebyly žádný (nebo pořádný) internety a tohle byl jeden z mála způsobů, jak vidět hudební klipy toho, co právě hráli v rádiu. Je to přehlídka televizní zábavy ve stylu 90. let a to se mi líbí. Tereza P. je ikona (i když jí moc nemusím). Navíc Mareš v období, kdy ještě nebyl trapnej. (55%) ()

Vital

Těch 5 hvězd není za dnešní Eso,které by mělo být hlavně o hudbě,ale paradoxně není,ale za dob Terezy Pergnerové,jsem nevynechal jedinný díl,a že se vysílal s ní vysílal nějakých pár pátků,Tereza byla prostě blázen,která dokázala míchat všechno včetně písniček,informacemi o hudbě i koncertech,i když,kdo ví zda-li to není tou dnešní dobou,kdy tolik nejde o hudbu ve videoklipech,ale co se v nich děje. ()

J. K. Lister

Přestože nejsem na pop a disko, kterým to v Esu jen hýřilo, našel jsem tam některé videoklipy, které stály za skouknutí od skupiny Aerowsmith, Twenty fou seven, od Landy Přízraky nebo už Jarošovský pivovar či od skupiny Premier: Hrobař. Dnes si svou hudbu vynahrazuju na rádiu Beat každou neděli v pořadu Hard and heavy. ()

• Za dob moderování Leoše Mareše vzrostla sledovanost pořadu na dvojnásobek. (Limetka_M)
  • Nejdéle pořad moderoval Leoš Mareš, který se v roli moderátora objevoval v letech 2004 až 2009. (Limetka_M)
  • Vítka Havliše, který pořad moderoval v letech 1998 až 1999, z pořadu vyhnali samotní diváci, kteří posílaly stovky dopisů se stížnostmi na jeho drsné vtipy. (Limetka_M)