Clint Eastwood v roli tuláka z doby velké hospodářské krize 30. let., který se vydává na dlouhou dobrodružnou cestu z Oklahomy do Nashvillu společně se svým synovcem (hraje ho Eastwoodův syn Kyle). (oficiálny text distribútora)

ClintEastwood

Jeden z těch počinů, které Clint natáčel pro své potěšení, bez ohledu na možné finanční zisky či ztráty. Ohromně silný a dojemný příběh o vážně nemocném kytaristovi, který se společně se svým synovcem vydává přes celou Ameriku do Nashvillu, aby si mohl splnit svůj sen. Eastwood sedí za kamerou a na filmu je to znát. Krásné scenérie na nás doslova dýchnou z obrazovky a divák se cítí tak nějak přítomen tomu dobrodružství, které se před ním odehrává. Jak rád bych cestoval s Redem a jeho synovcem po Americe. Snímek plný krásných písní, se silným závěrem. ()

Martin741

Reziser Clint VychodnyLes natocil vskutku sympaticky film o ceste napriec USA. Jede do Nashvillu splnit si svoj sen, pricom su tu aj dobre sceny, pribeh nenudi a realie USA su na urovni. Hoci je u mna taky Vanishing Point este vyssie alebo hoci aj Bezstarostna Jizda, stale ide u mna o sympaticky film, no povodny film Honky Tonk 1941 od Jacka Conwaya je stalke lepsi  : 61 % ()

StarsFan

Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že budu nadšeně sledovat road movie, jejímiž hlavními představiteli jsou otec a syn Eastwoodovi, asi bych si myslela, že se zbláznil. Ani dnes mi tento žánr není zrovna blízký, jenže Honky Tonk Man nabízí tu nepopsatelnou krásu a melancholii, která je pro filmy v Clintově režii tak typická. Nedá se říct, že by se od konceptu tradičního filmu odchyloval nějak silně, ale právě ty drobnosti proti tradičnímu pojetí mě vždy srazí do kolen. Takový ten moment, kdy byste čekali, že se hlavní hrdina zvedne ze země a vrátí se s hlavou zdviženou do boje (ke zpěvu), ale kamera ho jen sleduje, jak se opírá o stěnu a uvědomuje si, že to nezvládne. Chvíle, kdy má následovat jakési "happy ever after" a ono místo něj přichází rozčarování, které Clint zas rychle utíná, abyste si nepřipadali citově vydírání. Patří sem i na první pohled nedůležitý fakt; totiž že hlas u písní nahrávaných ve studiu patří skutečně Clintovi a že není jen předabován nějakým známým country zpěvákem. SPOILER: Dle IMDb Clint Eastwood zemře jen ve třech svých filmech. Proč já musela během jednoho měsíce vidět z +/- 65 Clintových filmů zrovna ty tři, kde jeho postava takhle skončí? ()

eraserhead666

"Jen se podívej, všechno je prach. Všechno je prach. My jsme to zničili." Prvních pár minut jsem si říkal, co že za slabotu to budu muset, v rámci s pokud možno kompletním seznámením se s Eastwoodovým dílem, přetrpět. Jenže čím víc minut filmu uběhne, tím je ten film lepší a lepší. Clint prostě nezklame. Eastwood tentokrát v trošku netypické roli coby country zpěvák v zajímavé retro, silně naturalistické a zemité, humorné road movie říznuté hudebním dramatem. Návštěva bordelu, dva policajti zatýkající Eastwooda a Eastwood coby zloděj v obchodě, jsou nezapomenutelné scény. ()

Smok

Príjemný film o týpkovi, ktorý odmieta zomrieť doma na prdeli za pecou, ale chopí sa posledných síl a ide žiť tak, ako to cíti. Spoločne so synovcom sa túlajú po kraji a rozdávajú veľké pravdy. Ak som mal pred časom po zhliadnutí Gran Torina pocit, že Clint herecky dozrel, mýlil som sa. Tento pán dozrel už dávnejšie a tento film je toho dôkazom. Vo dvojici s vlastným synom mu to šlo vynikajúco a mám pocit, že chlapi si rozumejú aj mimo placu. Zaujímavosť: Clint vie spievať a to celkom dobre. Dôkazom je chytľavá pieseň "Honky Tonk Man" ktorá sa objaví vo filme a pri záverečných titulkoch poriadne brnká na city. ()

• „Postava Reda Stovalla je jakási koláž. Je to směsice Hanka Williamse, Reda Foleyho, Boba Willse a všech dalších country zpěváků, kteří se rádi napili whiskey, život trávili na cestách a nakonec sami sebe zničili,“ popsal jednu ze svých nejzajímavějších rolí Clint Eastwood. (ClintEastwood)
  • Clint Eastwood jako Red Stovall ve filmu zazpívá písně „When I Sing About You“, „No Sweeter Cheater Than You“ a „Honkytonk Man“. Na originální soundtracku k filmu je ještě písnička „In The Jailhouse Now“, kterou s Eastwoodem zpívají Marty Robbins (zahrál si v malé roli jako Smoky), John Anderson a David Frizzell. (Rominator)
  • Snímek se natáčel v deltě řeky Sacramento v Nevadě, v Kalifornii a také v Nashvillu. (ClintEastwood)