Riskuj!

• Česko Risk!
Súťažný
Česko, 1994, 40 min

Účinkujú:

Petr Svoboda (moderátor), Jan Rosák (moderátor), Ivan Vyskočil (moderátor), Jan Krasl (moderátor), Pavel Svoboda, Petr Novotný

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

topi80

Dnes už by to asi diváka u obrazovek neudrželo, ale svého času byla tato zdánlivě nesmírně obyčejná soutěž velmi oblíbená. Dokonce tak, že jsme ji ani na intru nepřepínali. Jak už to u podobných soutěží bývá, člověk si porovnal znalosti z různých oborů se soutěžícími (no, kdyby na mě svítila kamera, tak bych neporovnal nic, protože by nebylo co), občas ho potěšilo, když moderátor řekl, že tohle dokonce ani on nevěděl, a díky docela zajímavě koncipovanému závěrečnému souboji s napětím koukal, jak to dopadne. ()

Kosmik 1

Tuhle soutěž jsem vždycky moc rád sledoval. A hlavně nebyla až zas tak jednoduchá. Vzpomínám si ale na jednoho borce, který se tam poměrně dlouho držel a vyhrál celkem dost peněz. Nikdo ho nemohl porazit a mám dojem, že nakonec skončil sám (nebo k tomu už mohl být i donucen, kvůli sledovanosti). Každopádně jsem se u toho bavil (nehledě na to, který tam byl zrovna moderátor) a hlavně i něco dověděl. 80% ()

Olafson

Vědomostní pořad, který jsem si zkusil "in natura". Jan Rosák je opravdový profesionál a myslím si, že i díky němu byla ve studiu taková atmosféra, že jsem si ani neuvědomoval, že je to už naživo, v televizi sice působí jako suchar, ale v reálu je velmi sympatický. Dokonce se na ten pořad asi ve své době dívalo dost lidí, protože ke mně jednou přišel v restauraci neznámý a naprosto ožralý člověk s vizáží bezdomovce a vyčetl mi, že jsem se choval v televizi "příliš nesměle." Jedinou negativní zkušeností tedy pro mě bylo, že mi převlékli v maskérně do nevzhledné hnědé košile, protože moje původní oblečení interferovalo do kamery. ()

Petroff

Docela povedenej televizní soutěžní pořad. Ono, především byl jeden z prvních dle západního vzoru. Velmi dobře si pamatuju na Rosáka, Vyskočila i Pavla Svobodu. Teď tady čtu, že to moderoval i Petr Novotný?! ZOMG! Naštěstí jsem v jeho podání nikdy neviděl, ale úplně slyšim ten jeho nakřáplej hlas, jak pronáší nějakou vtipnou prupovídku, debil ... ehm... edit 2013: Užívám si reprízování z 90.let. ()

Trajektt

Jeden z nejzábavnějších Tv pořadů, které k nám po revoluci přišli z USA. Trochu počeštěná verze amerického soutěžního pořadu Jeopardy. Občas jen kroutím hlavou nad soutěžícíma a jejich odpovědmi, jak se tam mohli dostat s IQ pod 50. Škoda jen, že už to nedávaj, protože takovýhle pořady donutili lidi, aby občas přemýšleli a zaměstnávali mozek. Místo toho Nova nasadila Ulici pro tupé ovce bez mozku. Dnes už ze soutěžních pořadů zůstal jen A-Z kvíz. A jelikož se ČSFD.cz je zaměřena na filmy a na vše, co se týče kinematografie tak by mohli udělat podobnou soutěž, která by se zaměřila jen na filmy. První kolo by bylo online, vždy jen 3 soupeři. Vyhrál by ten nejlepší a postoupil by dál. Až by zbylo 30 soutěžících, tak by postoupilo do televizního vysílání, které by přenášelo ČSFD.cz a samozřejmě byste si mohli vsadit na svýho koně. Hlavní výhra by byl zájezd do Hollywoodu nebo účast na natáčení filmu, večeře s oblíbenou star atd. ()

• V roce 1994 začala TV Nova vysílat pořad Risk, jednalo se o českou verzi amerického pořadu Jeopardy (od r. 1984). Hlavní výhrou byl automobil – od roku 1994 do roku 1995 Škoda Favorit, od roku 1995 Škoda Felicia Combi. V roce 1996 však TV Nova odmítla dále platit distribuční poplatky s odůvodněním, že se pořad originálu Jeopardy natolik nepodobá. Změnila tedy název na Riskuj!. Hlavní výhrou pořadu Riskuj! byl též automobil – od roku 1996 do roku 1997 Škoda Felicia Combi a od roku 1997 do roku 1999 Škoda Octavia. (TomasSlach)