Noc s Andělem

Česko, 1999, 90 min

Scenár:

Lucie Konečná

Účinkujú:

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus (viac)

Unikátní noční přímé přenosy na ČT2 ze soboty na neděli od cca 23:00 do 07:00 hod. (oficiálny text distribútora)

Tiiso

Pořad letos konci svou produkci a tak na tv obrazovkách vydržel celých deset let. To je docela úspěch. I když měřit kvalitu zábavných pořadů délkou svého trvání je věc ošemetná a neobjektivní. Jako člověk hudbymilný jsem pořadu fandil ačkoliv jsem ho zdaleka nesledoval pravidelně. Některé epizody měli větší úroveň, některé ne. Každopádně Pavel Anděl je působivý člověk, umí hovořit, a rozhodně má hudební přehled. ()

spacylemon

Solidní pořad pro lidi, jejichž představa o alternativě začíná i končí u Vypsané fiXy... Takže už ji zrušili? Po těch posledních letech, kdy Noc vyloženě umírala na úbytě, je to asi dobře... On Anděl samozřejmě nemůže za to, že je špatný moderátor, ale ti nahoře neměli dopustit situaci, kdy skoro veškerou hudbu v ČT řídil člověk, který neúnavně propagoval tak špatné kapely jako Eastpark nebo Space Junkie, to se fakt nemělo stát... Přitom zpočátku nebylo o velká jména nouze; pak jména došla a tak došlo na tyhle hovadiny nebo superstars (jaksi proti původní filosofii Noci)... Podobně to dopadlo s následujícím klipovým blokem (Velká noční hudba) - od pořadu, na který se jeden mohl dívat celou noc, po naprosté sračky a zrušení ještě před Nocí... Ale jestli na některé díly vzpomínám rád a se slzou v oku, tak to na ten s Mejlou Hlavsou a ten s Mariem Feinbergem - takové perzóny, že se nenechaly zatlačit do průměrnosti. ()

sportovec

Ve své době milý pořad, dbající na ve své době poměrně vysoké nároky, vcelku zdařile uváděný Pavlem Andělem a věcně přibližující skutečné špičky a tím i skutečný stav naší polistopadové kultury. Jako všechno i on se průběhem času opotřeboval. Ale - podobně jako jiné mapující pořady typu VYSÍLÁ STUDIO A - již dnes dobrý dokument své doby nejen pro pamětníka, ale i historika lehkonohé múzy. ()

Chrysopras

Jako typ pořadu to hodnotim velmi vysoko. Kvalita jednotlivých dílů je solidní a jejich hodnocení se spíše odvíjí od pozvaných hostů. Ke cti dramaturgie slouží, že to nejsou hosté tuctoví a že se střídají z mnoha oborů lidského konání v čele, samozřejmě, s uměním. Možná by to ale chtělo oživit moderátorskou stranu. Anděla docela můžu, ale osvěžení by neškodilo.... ()

Ydrosten

Kolikrát jsem po příchodu z odpolední směny , pustil zrovna tento pořad ( ó ano chodil jsem tehdá do práce i v sobotu a neděli ) Kolik nových a zajímavých kapel a zpěváků jsem tam našel. Z uctivým " bravo " rád vzpomínám. Některé noci byly dost o hubu , ale v 80% se povedly. Zajímavý hosté , zajímavé reportáže , zajímavé videoklipy. ()

• Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)
  • Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)
  • První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)