Dva prchající vězňové jsou při přepadení rodinného domku vyrušeni ozbrojeným sousedem a v nouzi s sebou vezmou osmiletého Filipa jako rukojmí. Nečekaný výlet se chlapci začne líbit - honičky v kradených autech, skrývání se před komicky neschopnými pronásledovateli (Clint Eastwood, Laura Dern). Až do chvíle, kdy jeden z vězňů, primitiv a surovec, začne ohrožovat jeho život. Sympatickému Butchovi (Kevin Costner) nezbývá, než "kolegu" zlikvidovat. A pak už jedou jen dva - a mezi vězněm a jeho dobrovolným rukojmím vzniká silné pouto přátelství a snad i něco víc... (oficiálny text distribútora)

Pucmeloud

Nejen pěkný film s dojemnou zápletkou, ale pro mě též vzpomínka na Austin a Texas...bydlel jsem pár set metrů od místa, kde se natáčely scény s přívěsem před policejní stanicí. A samozřejmě skvělé duo Costner-Eastwood v nejlepší formě. ()

Marcimor

Vlastně obyčejný film, celkem naivní, s docela předvídatelným koncem, hrajícím na city. No a co? Jako před 20 lety, tak i za 20 let si ho zase rád pustím a budu se bavit a taky tak trochu dojímat (no a co...) ()

Andrmen221

Vůbec jsem nevědel, co čekat, nečetl jsem si žádné obsahy, trailery nic. Příběh mě vtáhl téměř okamžitě. Smutná paralela mezi vztahem dítěte a únosce oproti vztahům ostatním v rodinách apod. Kolikrát ne-li horším případům. Hlavní představitel si jako malý neprožil moc pěkného, a tak nechce, aby dopadl stejně. V tomto duchu se to táhne, až do finále, kdy jedno oko nezůstane suché. V životě mě dokázal rozbrečet jen jeden film a to Shawshank, pak jsem začal sledovat práci pana Eastwooda a film tento, Madisonské mosty a Gran Torino mě totálně rozbil, asi stárnu :D a to jsem dítě nagána. Další důkaz velkého režisírského talentu i hereckého této žijící legendy. Děkuji Clinte <3 ()

Good_Joe

Stockholmský syndrom, který zde prožívá čerstvý uprchlík z vězení Kevin Costner a malý kluk co by rukojmí. Chlapec, který zatím neví nic o moc o světě, se rychle spřátelí se svým únoscem. Společně tak prožívají mnohá dobrodružství útěku. Jejich cestu jim však samozřejmě znepříjemňují policisté, jak jinak. Postupně vám začne duo uprchlíků připadat čím dál tím více sympatičtější. Jak se film blíží ke konci tak jen doufáte, aby film skončil „happyendem“. Velmi dobrý film, u kterého se určitě nudit nebudete. ()