Dresden Dolls: Live at the Roundhouse

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2007, 61 min

Amanda Palmer

Záznam londýnského koncertu z 3. a 4. listopadu 2006; bostonská rocková skupina The Dresden Dolls vznikla roku 2001 a název převzala ze skladby britské punkové kapely The Fall. Drážďany v jejím jménu mají evokovat éru německého kabaretu přelomu dvacátých a třicátých let. Od počátku své působnosti se orientují na směs alternativního pop-rocku, punku a německého kabaretu. Vliv meziválečné Výmarské republiky je však v jejich výrazu znát nejsilněji a v některých okamžicích už jen čekáme, kdy se k expresivnímu zpěvu klávesistky Amandy Palmer přidá se Marlene Dietrich. Zvláště během koncertů je naprosto hmatatelně cítit, jak z Dresden Dolls příznačná dekadence předhitlerovského bizarního kabaretu přímo odkapává. Vše je navíc ještě umocněno vizuální pastvou v podobě kostýmů ovlivněných pseudogotickým obdobím, většinou bíle nalíčených tváří obou protagonistů, nebo třeba charakteristické buřinky Briana Vigliona, který ji neodkládá, ani když už je po heroickém doprovodném výkonu na bicí obnažen do půli těla. Přesto všechno je slyšet, že oba muzikanti, třebaže při produkci jedou vždy na sto procent, si ponechávají odstup a nadhled a berou celou svoji show s humorem. Zajisté může někdo v jejich produkci slyšet spoustu různých vlivů: od již zmiňované Marlene Dietrich po PJ Harvey, Courtney Love, Tori Amos, Marianne Faithful... Ale "Drážďanské panenky" jsou originál. (oficiálny text distribútora)

Des2

Koncert je perfektní, ale kdo zná Dresden Dolls, ví, že video má ve skutečnosti asi hodinu a půl, ČT2 ho nechutně sestříhala, připravila nás o skvělé zážitky - kromě Amandina povídání chybí /namátkou/ covery Two-Headed Boy od Neutral Milk Hotel, Mein Herr (Liza Minelli-Cabaret) a nádherný Mad World (Gary Jules-Donnie Darko). Doporučuji tedy sehnat si kompletní záznam... Jedna z nejfantastičtějších věcí, co jsem kdy viděla. ()

destroy83

Bombastický koncert v divadelním provedení, doslova pastva pro oči i uši. Dresden Dolls jsou pro mě záruka kvalitní muziky a divadelní provedení jejich živého vystoupení pro mě bylo příjemným zážitkem. Zasloužený plný počet. ()

Splasher

Jelikož nejsem fanoušek TDD (hlavně kvůli textům), tak můžu objektivně říct, že jejich živáče jsou hodně povedené. Horší už je to s jejich fanoušky ... ()

vaja

Když si na své vystoupení nějaká "slavná" pipina navleče pouze spodní prádlo, je to trapas. Když si Amanda Palmer vezme korzet a podvazky, příjde mi to naprosto normální. Dokonce nemusí poskakovat po pódiu a násilně si roztleskávat dav. I když sedí za klavírem, sálá z ní obrovské charisma, které se hlubokým výstřihem a natřásáním zadku nedá vykřesat. (Nedá! Opravdu...) S kolegou Brianem Viglionem působí přirozeně, sehraně a přestože používají jen dva až tři nástroje, vytváří neskutečně bohatou a originální hudbu. A s doprovodným dramatickým ztvárněním vzájemného mlácení se do těhotenských břich dvou hereček se nad tou opovážlivostí ani nepozastavíte... ()

baxiii

Atmosféra absolutně nabitá energií a kostými a divadlo a všechno dohromady prostě super! Od Dresden Dolls sem snad ani nic jiného nečekala. ()

waits

Vystoupení Dresden Dolls v Abatonu bylo skvělé, stejně jako letošní koncert Amandy Palmer v Akropoli. Škoda, že už spolu Amanda a její bývalý přítel Brian Viglion nemluví, ale co se dá dělat, Amanda to holt ted táhne s Neilem Gaimenem. DD mají ohromný drive, pouhá dvojice nástrojů (bicí a piano, na které Amanda hraje velmi osobitě) dokáže na posluchače dopadnout s větším třeskem než by to dokázal lecjaký rockový ansámbl. Živé vystoupení zážitek prohlubuje, Amanda, která není žádnou plakátovou krasavicí, vypadá v podvazcích sexy, a to, i když se při zpěvu dvojsmyslných textů notně ksichtí. Kabaretní až cirkusové pojetí představení je umocněno prostřihy na diváky, ano, i oni často vypadají, jako kdyby se právě chystali v nějakém obskurním kabaretu právě vystoupit. Dvěma slovy parádní zážitek! Anotovaných 61 minut je sestříhanou verzí, celé DVD má 137 minut. Skladby: Sex Changes 2. Gravity 3. Modern Moonlight 4. Mrs. O 5. Backstabber 6. Coin-Operated Boy 7. Two-Headed Boy 8. Mandy Goes to Med School 9. Lonesome Organist Rapes Page Turner 10. Slide 11. The Jeep Song 12. Dirty Business 13. Shores of California 14. Sing 15. Mein Herr 16. Mad World 17. Girl Anachronism plus bonusy. PS Kromě tohoto videa existuje i starší Paradise (2005, Live at Roskilde festival). Vůbec není zbytečné mit je doma obě. ()