Pred štyridsiatimi rokmi sa mali štyria špičkoví testovací piloti Frank Corvin (Clint Eastwood), Hawk Hawkins (Tommy Lee Jones), Jerry O'Neill (Donald Sutherland) a Tank Sullivan (James Garner) stať prvou posádkou, ktorá mala zblízka uvidieť matku Zem z chladného vesmíru. Zhodou okolností a vďaka neprajnosti podlého nadriadeného Boba Gersona (James Cromwell) ich však predbehla opica a oni takmer upadli do zabudnutia. Azda osud, možno náhoda, no najmä Frank to však chceli inak. Niečo sa totiž za tie roky zmenilo... Dnes na orbite krúži starý ruský komunikačný satelit, ktorý sa pokazil a hrozí nekontrolovateľným pádom do zemskej atmosféry na obývané územie. Je viac než jasné, že satelit mal pôvodne i iné, prísne tajné, poslanie. Súčasťou navádzacieho systému tejto družice je starý americký systém, ktorý kedysi navrhol práve Frank - a pretože ide o starú technológiu, môže katastrofe zabrániť len tím pamätníkov. Štvoricu bývalých kozmonautov požiadajú, aby za menej než tridsať dní absolvovali prípravu a náročné fyzické testy a mohli byť vystrelení na obežnú dráhu, kde by sa pokúsili opraviť satelit a zabrániť najhoršiemu. Niektoré vplyvné kruhy však majú záujem celú misiu zhatiť... Úžasné a fascinujúce dobrodružstvo na obežnej dráhe okolo Zeme sa práve začína! (TV Markíza)

TV spot

Marigold

První polovina snímku zábavně nadsazená a velice dobře sehraná, druhá pak sebežroutská, klišovitá a tak trochu scénáristicky upatlaná. Výsledkem je nesourodý film, který sice nedráždí, bohužel navzdory nadějnému rozjezdu nenabídne ani žádnou zvlášť vzrušující dobrodružnou náplň. Prostě akce pro seniory. ()

Allien.9

Dle mého názoru ještě o stupeň lepší než "Apollo 13". Eastwood jako režisér skutečně umí a dokazuje to parádní černo-humornou sondou do životů čtyř odepsaných kosmonautů. K udělení plného počtu hvězd scházelo opravdu málo (setkání s ruským "satelitem" je doslova famózní), ale poslední scéna se mi ani trochu nelíbila. No, ostatně jako celý ten úžasný nápad s odsunem raket k Měsíci... ()

Terva

Scénář : Ken Kaufman, Howard Klausner. Kamera : Jack N. Green. Hudba : Lennie Niehaus, Clint Eastwood a J.C. Chasez. Hrají : Clint Eastwood (Frank Dorván), Tommy Lee Jones (Hawk Hawkins), Donald Sutherland (Jerry O'Neill), James Garner (Tank Sullivan) nebo James Cromwell (Bob Geron). Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat na Zemi. ()

dobytek

Na Vesmírný kovboje jsem se chtěl už hodně dlouho podívat, ale nějak né a né se k tomu dostat. Tušil jsem, že tohle se asi nezařadí zrovna mezi Eastwoodovy nejlepší kousky, ale měl jsem nutkání to vidět. Eastwood moc nepřekvapil. Zase hraje dalšího drsnýho doochodce, kterej zase všechno bez mrknutí oka vyřeší, a nakonec všechno dobře dopadne. Film je podle očekávání plnej klišé, ale docela mě to bavilo. Rozhodně mě to třeba bavilo víc, než dost nudná Gravitace, který jsem dal taky 3 hvězdy. ()

kaylin

Clint Eastwood je pro mě jednoduše jedním z nejlepších režisérů, jací kdy točili a také v současnosti točí. A tak i tahle trochu parodie na "Apollo 13" a podobné filmy, mě bavila. Není to proto, že by to vyloženě parodovalo podobné filmy, ale chce to ukázat, že ta síla člověka je v jakémkoli věku. A navíc je to vtipné. Zbytečnou poslední scénu odpouštím. ()

• Film zahajoval filmový festival v Benátkách 2000. (Hal_Moore)
  • Při nácviku přistání raketoplánu na simulátoru říká astronaut Hawkovi: „Selže vám motor.“ To je ale naprostý nesmysl, protože ve fázi přistání je raketoplán pouhopouhý kluzák, letí tedy bez motoru, a tak ani žádný motor nemůže selhat. (pjotri)