Chodící mrtví

• Česko Zabít pro pana Perkinse (viac)

V malém městečku Stone Cove, v Maine, má na policejní stanici noční službu zástupce šerifa Dwayne Hopper. Zjistí, že jedním z vězňů v cele předběžného zadržení je Ronald Perkins, místní lékárník který je podezřelý ze zmizení 14 dětí za posledních 10 let. Mezi zmizelými je i Hopperův syn. Hopper Perkinse vyslýchá a dozví se, že šílený lékárník vybudoval armádu 14 lidí, kterým vymyl mozky. Mají ho ochránit před vrahy, kteří zavraždili před mnoha lety jeho rodiče. Hopper a policie při vyšetřování nevědomky rozpoutali noc hrůzných bytostí: 14 super-silných, zombie podobných bojovníků, způsobilo ve městě spoušť. Vedla je jediná myšlenka: "Zabij pro pana Perkinse." (TV JOJ)

annihilation

/Obsahuje spoilery/ Film je dost originální - kolik znáte hororů, u kterých se ani maličko nebojíte? Perkins' 14 je dokonale zdupané béčko. Přitom začíná docela dobře - je tu příběh muže, policisty, který zjistí, že má s největší pravděpodobností v cele na stanici magora, který mu před lety unesl syna. To celé probíhá příjemnou formou flashbacků a nutno uznat, že díky malému rozpočtu a podivnému výběru herců, snímek působí překvapivě reálně. A pak se příběh pomalu rozuzluje. Najednou zjistíte, že tento malý spád je úplně jediný spád a v následující hodině půjde už jen a jen zabíjení a spoustu rumělkové nudy. Na konci si oddychnete, protože naštěstí všichni umřou. Ale říkám si, že kdyby se vystříhaly všechny krvelačné scény, mohla z toho být docela dobrá mysteriózní duchařina. :)) Můj zájem o film (dost nezvykle, ha ha) pramenil z platonismu - v jedné z rolí v něm můžete spatřit úchvatného Michaela Gravese, a proto jsem stejně ráda, že jsem ho viděla. (A za něj je ta jedna hvězdička.) ()

MM_Ramone

Tento film som si zohnal predovšetkým kvôli tomu, že si v ňom zahral Michale Graves. Je to americký spevák, ktorý istú dobu pôsobil v mojej obľúbenej monster punkovej hudobnej skupine Misfits. Bol som hodne zvedavý na jeho herecké schopnosti. Graves si strihol len menšiu vedľajšiu rolu, ale som rád, že ma jeho meno v titulkoch upozornilo na tento snímok. Bol to dosť dobrý horrorový masaker. Štrnásti "Chodiaci mŕtvi", ktorí sú vždy pripravení "Zabiť pre pána Perkinsa". "Perkins´ 14". *** ()

corpsy

Máme tu ďalších, prepečený steak neobľubujúcich, olympijských bežcov na krátke trate, ktorých v slovníku nájsť pod menom zombies ( pod upgradeom nového tisícročia ). Jak ja nemám rád tie ich ranné rozcvičky. 500 metrov tam a späť. Čo je na tom, len tak sa blúkať, strácať pri chôdzi nejakú tú zhnitú svalovinu a svoju obeť dostihnúť v tom najneočakávanejšom okamihu? Zlatý Fulci a Romero. ()

jonyyy

Extrémně nesmyslný a nemožný námět (z obětí útočníci) ale o to nápaditější. První půlka a myšlenka mě fakt nadchla a překvapila, ale v celém průběhu film trochu válčil s amatérským zpracováním, špatnými hereckými výkony a v druhé půlce sílily nelogičnosti, přibývalo chaotičnosti a vůbec všecky dojmy postupně slábly. I tak jsem se dobře bavil 63% ()

PetrPan

Od režiséra příšerného Dark Ride jsem čekal podobně pitomou záležitost, kupodivu mne však Craig Singer v tomhle ohledu překvapivě zklamal a předložil mi kus koukatelné hororové řezničiny, která sice postupem času ztrácí dech a na konci zmodrá a chcípne, ale než se tak stalo, bavil jsem se a ten konec jsem stejně prodřímal. ()