Dokonalý svet

• Česko Dokonalý svět

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

dr.fish

Ty zástupy hodnocení "odpad" mne navnadily. Takto jednomyslné zatracování a plamenné horování proti úpadku seriálové tvorby, to je vždycky výzva. Takže jsem si Dokonalý svět pořídil. Můžu rozdělit na dvě poloviny. Prvních sedm až deset dílů je zábavný příběh s nadhledem, pak úpadek až rozpad. V každém případě první půlka je výborně napsaná a hlavně je vidět, že to herce fakt baví hrát. Každá postava je zajímavá a hlavně propracovaná. Chápu, že zdejší fórum nemůže z principu přijmout seriál o sprostém konzumu navíc natočený bulvární televizí. Jde ale o velmi dobře udělanou telenovelu pro lidi, kteří vyžadují trochu víc než tupé dialogy všech těch nekonečných seriálů. Já se tedy bavil dobře. Překvapila Hlaváčová, Hybnerová, Brodská, Čvančarová a taky neřízená střela Norrisová. 85% za první půlku, 40% za druhou. ()

KR4T4S odpad!

Normálně hodnotím seriál min. v polovině série, ale tohle se prostě nedá. Během 40 minut jsem dokázal předpovědět, co se v asi ve třech minipříbězích/liniích stane. Klišé se střídá s karikaturníma (?) postavama, několik herců neskutečně přehrává, nebo hrají svou klasiku, ten zbytek zase hrát moc neumí. Tím, že hodím několik herců do rádoby moderně a stylově vyzdobených scén v ateliéru, rozhodně moderní seriál a odlišný od ostatních rozhodně nevytvořím. Může si směle stoupnout po bok VKV, Ordinace, Pojišťovny, Letiště,... A originál to rozhodně teda je :-) Sorry. Myslel jsem, že to už tentokrát vyjde, ale bohužel. überodpad ()

Elyssea

Dát odpad! jen kvůli tomu, že to natočila nova je opravdu hrozně snadné. Jenže Dokonalý svět rozhodně odpad! není. Oproti žumpě jménem Ordinace, Dokonalý svět je vtipný, zábavný a hlavně je ženský a pro ženy. Když to porovnám s dnešní seriálovou tvorbou u nás, patří k tomu nejlepšímu. A jeho největší pozitivum je, že se v něm nevyskytují doktoři! Žádní! ()

NinadeL

16/16 A je to pryč. Hurá! Po všech těch úletech na téma kombinace lifestyleové (ne)chtěné parodie na dnes již dávno vyčpělé seriály a filmy jako Sex ve městě, Ďábel nosí Pradu, Pretty Woman, Láska nebeská nebo Flashdance... se postupně propracovali ke crossdressové detektivce (!). Aneb Hra na pláč po česku? Cože? Kam se poděla snaha o backstage komedii a romanci sladkou jako cukrová vata? Však tu chvilku byla snaha i o duchařinu... Jak tohle mohlo stát na tak elipsovitých hereckých výkonech a nekonzistentní dramaturgii, to mi jednoduše hlava nebere. Například Norrisová si jen zopakovala svou roli z Letiště, Brodská z Ulice, Pechlát se připojil k Brodské, Dyk vytvořil cosi mezi VKV a variací na Ošklivku Katku, věčně "klukovský" Saša se stal mladším Kukurou, Čvančarová dostala do vínku story, kterou jistě Napsal sám život, Hlaváčová skutečně nepřesvědčila o tom, že její rozhodnutí odejít z ND mělo smysl... Hybnerová jen zkarikovala své možnosti, takže zapadla mezi všemi těmi Krainovými a Poullain, takže už nebylo kam hloub klesnout. Hlavní hrdinka Evy Sakálové by potřebovala celou řádku dramaturgických změn. A co Dvořák a Polášek? Cameo Ivy Pazderkový? Úvodní titulky kreslený v Malování? Leichtová opět jen přihrává, ačkoli už měla za sebou větší role? Takže jediná Stryková neprohloupila a pojala svou linii jako sólo ze zcela jiného seriálu? Bohužel ale toto minimum pravidelně vždy srazila slovenština v duálu a trio drben na úrovni již zmíněné Ošklivky Katky. Když dorazil i Sagi Tofi, Darinka Prdelka a Andrea Kerestešová... bylo mi zle. Jediné, co mělo skutečně styl, bylo epizodní hostování Hanky Maciuchové, za což by si zasloužila vlastní seriál, žel. Ve výsledku je tedy jediným 100% výhercem matička stověžatá Praha, která zřejmě snese inscenovat cokoli. ()

Haymar odpad!

Je mi líto! Rád bych dal alespoň jednu * ale ptám se: "Za co, proboha?!" Kde nic není, ani smrt nebere a tady vážně není odkud brát! Při sledování pilotního dílu se mi doslova kroutila chodidla v pěsti... Jakékoli další komentáře na adresu českých původních seriálů by bylo jen házením hrachu na zeď achjo!... P.S.: A označit Sašu Rašilova (se vší úctou k němu) za "Oldřicha Nového 21. století" je vážně na facku!! ()

• První řada seriálu vznikala 146 dní, během nichž bylo natočeno zhruba 450 hodin záznamu. Na rozdíl od jiných seriálů štáb pracoval filmovým způsobem, tedy na jednu kameru, kterou podporovala druhá. (Lolita)
  • V zoologické zahradě měla Zuzana Norisová sklouznout po lachtaní skluzavce a bála se. A tak se režisér Karas hbitě převlékl do plavek a předvedl jí, že to nic není. Voda tehdy neměla víc než 10 stupňů. (Lolita)
  • Exteriéry vydavatelství se natáčely v areálu bývalého holešovického pivovaru, v němž v současnosti sídlí firma Ringier. (Lolita)