Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkujú:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (viac)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

Verbudrak

Tak když tu na ČSFD vidím "500×60 min.", tak kromě úcty a nostalgie mě jímá navíc velký respekt. Protože toto ohromné kvantum času nebylo vyplněno žádnou vatou. Vzpomínám si, že jsem si naplno užíval i tu znělku. :) Jinak v souboji s Vegou hlasuji pro Magion a vím proč: Rosák byl prostě lepší moderátor než Hložek, to je celé. Díky tvůrcům! ()

cariada

Dávám sice jen za 4 a to asi proto , že si přesně už moc nevybavím obsah. Pomatuju si na Rosáka či Jančaříka na seriál Bludička. A hlavně jsem se vždy těšil na magický oko ,který vždy blikalo v pravo dole na obrazovce a z něho vždy něco zajímavého vytáhli. Mohla by ČT tenhle pořad spolu s Vegou opakovat , aby dnešní děti viděli na čem jsme vyrostli. ()

Rami

Tento pořad nemůžu objektivně a spravedlivě zhodnotit, protože se jedná o pořed, ve kterém běžely jiné pořady (seriály, které samostatně hodnotím). A navíc, jeho kvalita značně kolísala především v návaznosti na vysílaných seriálech. V prvních ůetech to bylo (myslím) fajn, běžely tam většinou dobré seriály, ale v posledních letech to nestálo za nic a já přeběhl ke konkurenčním německým stanicím, později k animákům na Premiéře a Nově. :-) Dnes už se na televizi snad ani nedá dívat. Jinak si myslím, že se Magion (ani Vega) nedá srovnávat se současnou Kouzelnou školkou (Kuřátky aj.). Dříve byl obsah zaměřen spíše na mládež (hlavně 7-10 let), dnes už převažuje orientace na děti (0-8 let). Pohádky jsou dosti sterilní, postavy v nich často příliš kladné, hezounké a slušné. Přiznejme si to - v seriálech, které byly vysílány v 90. letech, bylo dobrodružné násilí, které seriálům dávalo šťávu. Dnes je to nuda, případně přetechnizovaná volovina z komerčních TV. ()

berg.12

V době, kdy si jeden mohl vybrat mezi "Studiem kamarád" a "Pionýrskou vlaštovkou", byl Magion oázou pořadů pro děti. Líbil se mi vždy více než jeho mladší a o něco upovídanější sestřička "Vega", určitě i díky Janu Rosákovi, a mrzel mě každý propásnutý díl. Řada seriálů v něm vysílaných zůstává pro mnohé živou nostalgickou vzpomínkou. ()

Karlos80

Filmová a seriálová pokladnice tehdejšího dětského a pomalu dospívajícího mladého diváka. Nikdy nezapomeneme na tento pořad i na všechny ty filmové slasti s ním spojené. Co jsem měl nejraději, když opomenu pohádky a filmy? Tak asi vždy na konci pořadu, hlasování o příští seriál samozřejmě za pomocí ukázek (kolikrát to byl vážně tuhý boj, kolikrát jsem byl naštvaný že nevyhrál ten můj oblíbený a já musel znovu čekat), na tajemné magické oko, nebo na úchvatnou znělku také nelze zapomenout. To co pro dnešní dítě znamenají dnešní moderní-populární pořady, to pro nás generaci sedmdesátých a osmdesátých let byl Magion s Vegou! Z nostalgie jednoznačně za 5* .*11.4.1984 † 20.12.1996. ()

• Magion je název řady malých družic Země, které byly určeny k výzkumu parametrů magnetického pole, ionsféry a plazmatu v okolí Země. Proto byla v úvodní znělce zobrazena družice. (CRYPT)