Dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. (oficiálny text distribútora)

wosho

Nevím proč, ale zdá se mě, že jeden z nejlepších naších herců své generace O. Vetchy nějak ztrácí talent. Je stejně neživí a toporný v hlase i v celkovém projevu jako písničkář Hutka v Příbězích železné opony na které pracoval režisér Jan Novák. I tento dokumentární seriál, který se snaží o pravdivou výpověď o STB se moc nevyvedl. Zajímavý námět, nic moc uchopen a zpracován. Škoda že se jej nechopil silný tým s nějakou novou, odlišnou koncepcí-pořady na toto téma jsou skoro vždy na jedno brďo. Chybí originalita. ()

LiVentura

Skvělá věc, pohanit a ukázat zlo šířené minulým režimem, důležité pro nás mladé, jenž tu dobu již nemusíme pamatovat, zvláště co do takovýchto zvěrstev páchaných lidmi na lidech.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Politické zrůdnosti našeho bývalého režimu jsou otřesné... všem bych doporučil se podívat na zvrácenou mysl zvráceného systému. Žel někteří, jenž si užívali pod křídly "minula" a páchali toto zlo, jsou stále mezi námi bez trestu a s úsměvem na rtech nám dál někdy říkají, co máme dělat a jak se chovat, mluvím zvlášť o policejních složkách, kde ještě dodnes není udělán pořádek a společnost nebude jiná, dokud to všichni my tady nepochopíme a těchto "zmetků" naší společnosti se jednoduše navěky nezbavíme!!! ()

pozremsi

Ako prehľad najpodstatnejších akcií StB a osôb na oboch stranách barikády poslúži výborne. Čo asi bolo aj zámerom tvorcov, takže krátka stopáž nie je na škodu. Najmä keď zo spracovania cítiť, že na viac žiaľ nemali. Opakovanie tých istých záberov, rušivý Vetchý, niekoľko zbytočných scén a monológov. 4* najmä ako gesto podpory za záslužnú činnosť. ()

čmeld

Přiblížení nejpověstnějších akcí a kauz StB, velmi mne zaujalo krátkostopážové zpracování-nejednou mne to přinutilo dohledat si detaily o zmiňovaných událostech, lidech a souvislostech, které nejsou v obecném povědomí až tak zakořeněné, ačkoliv by měli. Myslim, že se období totality věnuje v osnovách školství příliš málo prostoru, i když je to doba téměř bezprostřední a jak je i vidět (nejen v dokunetu) stále mnoho negativních osob z minulého režimu podstatně ovlivňuje soudobé žití. Nejde o politizaci školství, jen o historii, pravdu a ponaučení.. ()

ghatos

Velmi podařený dokumentaristický projekt. Zmapování nejvýznamnějších akcí StB je mravenčí a náročná práce. Vůbec nevadí krátká stopáž jednotlivých dílů. Je to lepší varianta, než méně částí s větší časovou stopáží. Nejvíce atraktivní díly jsou Kameny, Neptun a Průlom. Zvláštní pozornost zaslouží také Lux - zde se rozebírá velká krysa Bedřich Reicin. ()

• Ve 13. epizodě 1. série s názvem Akce Lux jsou přehozeny jmenovky u historiků Františka Hanzlíka a Jiřího Bílka. (VN85)