Rammstein: Völkerball

(koncert)
všetky plagáty

V pořadí třetí DVD, které kapela Rammstein vydala nám jako hlavní chod nabízí záznam koncertu z francouzského Nîmes, který se uskutečnil 23.července 2005. V setlistu devatenácti skladeb pochopitelně nechybí singly Du riechst so gut, Du hast, Sonne, Links 2-3-4, Mein Teil či Amerika a hudba je jako vždy doplněna pyrotechnickými efekty. Na DVD najdeme ale i přídavky v podobě čtyř skladeb z londýnské Brixton Academy, tři skladby z tokijského klubu Citta a speciálně sestříhanou verzi skladby Moskau z koncertu, který kapela v ruské metropoli odehrála 28.listopadu 2004 za doprovodu tří domácích vokalistek. (Stocki)

Ratemus

Měl jsem tu čest je vidět několikrát živě a řeknu vám, jedna z nejlepších živých show, co můžete vidět. Rammstein nikdy nenudí, nikdy nezklamou a nikdy nepřestanou bavit, jsou to showmani a to se jim musí nechat, jejich hudba je chytlavá i přes němčinu. Toto dvd je skvělé, výborný výběr písní, skvělá show, prostě výborné dvd. ()

Metzger

Rammstein jsou pro mě srdeční záležitost a i když je Live aus Berlin kult , koncert z Nimes je ještě o třídu lepší a nadupanější . Reise,Reise tour jsem se v letech 2004/2005 naživo zůčastnil a tenhle záznam skvěle osvěžil vzpomínky na nejlepší koncert co jsem kdy viděl . Snad jen škoda že ze set-listu vypadli písně jako Weisses Fleisch a Mein Herz Brennt ... ()

Dragunof

Rammstein miluji já i moje žena od prvopočátku jejich kariéry...Koncertů-živáků jsem zažil nespočet. A jak říká moje drahá polovička-na Steiny bych šla i 5x ročně-nikdy jsem nelitoval peněz utracených za lupení!!! Kdo nezažil naživo-neví o co přichází! Až Rammstein daly slovu show+hudba ten správný význam. DVD je nadupané energií k prasknutí-nelze odtrhnout oči a dá se to sledovat a poslouchat stále a stále dokola...excelentví výběr! Pokud je miluješ, není co řešit! PS: jednu vadu to ale má!-A to, že je to krátké a je toho máááálo. ;-) ()

viperblade

Už od doby, co jsem poprvé zhlédnul Live aus Berlin, jsem věděl, že Rammstein má geniální koncerty s dokonalou pyrotechnikou. A Völkerball není výjimka. 100 minut čiré geniality, dokonalých efektů a té nejtvrdší hudby (i diamant je v porovnání s Rammsteiny měkký jako máslo). Nejoblíbenější písničku jen tak z fleku nevyberu, protože vesměs zde bylo to nejlepší, co Rammsteini kdy nahráli, ale při "Du Hast" a "Sonne" jsem málem skákal jak smyslu zbavený. Holt není nad to, když dáte volume pořádně doprava, jen ať si sousedi poslechnou trochu té kultury! 100 %. P. S. Zdá se mi to, nebo zde chybí tři procenta do plného hodnocení? To je asi nějaký bug, hned jdu psát POMOvi… ;-) ()

Gastovski

Chci se jednou dožít dne, kdy ty kluky německý uslyším naživo! Nejlepší živý koncert, co jsem kdy viděl, hlavně velmi pěkně sestříhaný a nasnímaný. Skvělé songy, spousta pyrotehnických kousků, rozbíjení kláves, výlet na člunu mezi diváky a závěrečný přídavek v podobě písně Stripped z toho činí jeden z nejlepších koncetů všech dob. ()

• DVD vyšlo ve třech edicích. Standardní edice obsahuje 1 DVD (140 minut koncertních záběrů) a 1 CD (75 minut audio nahrávek z Nîmes), speciální edice obsahuje druhé DVD s dokumenty “Anakonda im Netz“ a “Making of the Album: Reise, Reise“ a limitovaná edice zahrnuje 2 DVD a 2 CD, které jsou zasazeny ve 190-ti stránkové knize o rozměrech 27×31 cm, a najdeme v ní množství černobílých fotek z Reise, Reise tour. (Stocki)
  • Emblém na přední straně obalu nad logem kapely Rammstein je totožný s emblémem XXII.letních olympijských her, které se konaly od 19.července do 3.srpna 1980 v Moskvě. (Stocki)