Pobyt na nádhernom exotickom ostrove ako liek na manželskú krízu? Prečo nie. Lenže keď vášmu vzťahu hrozí úplné zrútenie, môže sa aj raj premeniť na peklo na zemi. V tomto nezávideniahodnom rozpoložení sa ocitli tri manželské páry. Dave (Vince Vaughn) a Ronnie (Malin Akerman) žijú v príšernom stereotype, ale snažia sa nepripúšťať si to. Joeymu (Jon Favreau) a Lucy (Kristin Davis) drží manželstvo len silou vôle, Shaneovi (Faizon Love) už držať prestalo, tak zbalil nové dievča - o pekných pár rokov mladšie. Jediný solídny vzťah majú Jason (Jason Bateman) a Cynthia (Kristen Bell), lenže ako sa ukáže, je to len pracne udržovaná fasáda, ktorá pri stretnutí s ostatnými priateľmi naraz spadne. Aby zachránili, čo sa dá, prikývnu Jason a Cynthia na ponuku partnerskej terapie v ostrovnom tichomorskom raji Eden Resort. A pretože toto letovisko ponúka úžasné skupinové zľavy, vezmú so sebou ostatné dvojice kamarátov. (TV Markíza)

castor

Trable v ráji jen potvrzují slova těch, kteří tvrdí, že s romantickou komedií to skutečně nevypadá dobře. Čtyři páry, osm zbytečných osudů, osm nevýrazných postav. Pozval bych sem nějakého záhadologa, protože postavit vedle sebe herce, kteří by měli být vtipní (nebo alespoň jako v případě ženského osazenstva sexy) a celou dobu se moje koutky prakticky vůbec nepohnout, tak to musí být hodně ošklivé. A taky že je. Scény, kdy jednotlivé páry sedí u manželského poradce jsou k uzoufání nudné, problémy partnerů vybublávající postupně na povrch jsou nudné, přehrávající Jean Reno je nudný, výlet na druhý ostrov je nudný.. Je prakticky nemožné začít někomu z hrdinů fandit, protože to jsou idioti par excellence. Režisérský neumětel Peter Billingsley pak absolutně selhává v načasování, neúměrně natahuje scény, chybí mu nápad.. ano, bylo to ošklivé!! Hodně ošklivé.. ()

VanTom

Oddychová vztahová komedie měla své vtipné i trefně odpozorované momenty (plus nádherné prostředí tropického dovolenkového ráje) a nesklouzávala často do trapnosti, jelikož však musela povinně skončit dobře, tak v závěrečném smiřování otravně šustila papírem. Nejvíc u tlustého černocha s mladou milenkou, jejichž celá nadbytečná přítomnost ve filmu postrádala opodstatnění (kromě kvót). ()

sir-dave

Mám rád tyhle romantické komedie, jaké se dnes točí :-) 10x lepší než ty starší s Julii Roberts (vyjímka Pretty Woman), či s Hugh Grantem. Dokonalé prostřední Bora Bora v čele se sympatickým osazenstvem doplněný cool poradcem Renem. V podstatě jsem byl ze vším spokojen. Člověku to něco dá a bylo zde nesčetně mnoho vtipných scének, obzvláště s tím fitness trenérem a kdo říkal, že se nebavil, tak nevěřim :-) Jen ta délka mohla být kratší. 75% ()

PinokKio

Americká klasika .. v tom horším slova smyslu. Nesympatiční sádelnatí amíci bez špetky smyslu pro humor mají sexy manželky, kupu rodinných problémů, o kterých vědí či na ně později vybafnou, ale bychom to zároveň nějak vyrovnali, tak řekněme, že mají pořádně nadité peněženky prašulema. To se to pak jezdí na dovolenou jak z pohlednic. Sakra, vždyť tohle nemá s realitou nic společného .. tohle není pro nás Jugoslávie : ) Kdyby se tam na tý filmový rekreaci člověk s nima aspoň trochu pousmál, jenže je to nuda. Pozitiva se hledají těžko, člověk se může maximálně kochat tou krásně azurovou vodou, chatkama na pláži a pískem, který všem určitě lezl i za trenky. ()

Maki89

dajme tomu,ze to mozem nazvat oddychovka... ale skor by som to nazval strata casu... priroda prekrasna, ale inak nic... Vaugh a Bateman toho prave vela nezahrali, zeny uz duplom nie... na par absurdnostiach som sa celkom zasmial, no celkovy dojem nic moc... sceny s instruktorom jogy boli fajn, ale najlepsi z celeho filmu bol aj tak krpec v obchode :) 5/10 ()

• Scénář napsali představitelé hlavních rolí Vince Vaughn a Jon Favreau proto, aby "normální lidi se všedními problémy přenesli do výjimečného prostředí". (vendy63)
  • Vernon Vaughan, který hrál otce Vince Vaughana (Dave), je jeho otcem i ve skutečnosti. (sir-dave)
  • Film se natáčel převážně na ostrově Bora-Bora ve Francouzské Polynésii. (griph)