Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!
Na každé ze tří stran trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, jsou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice "otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty. (oficiálny text distribútora)

type_B

Mně se tenhle pořad líbí. Snažím se dívat víceméně pravidelně, člověk se dozví celkem zajímavé věci. Úroveň je závislá na hostech, většinou jsou zajímavé názory odborníků. Když se jedná o plitiku, dokáže Jílková politiky výborně stírat a být na ty prospěchářské kurvy pořádně ostrá. Ze začátku jsem měl nějaké předsudky, protože jsem znal Kotel, útoveň "MÁTE SLOVO" ale není nízká, naopak se tam mluví velmi otevřeně o některých - i dnes mírně tabuizovaných - tématech. A jenom poznámka na konec: Jílková vůbec není hloupá. ()

salahadin

Máte slovo je pořad, ve kterém nikdy nemáte slovo, protože vás vždycky někdo přeřve. Když to není Michaela Jílková, je to debil z protější strany či ječící publikum. Jen o málo lepší jak diskuse na Novinkách.cz. Jen o málo horší jak žvásty pupkatých jezeďáků večer v knajpě. Inteligenčně srovnatelné. ()

VaHo odpad!

Talk-show, jaké není rovno. Místo, kde se střetnou odborníci s naprostými lajky a podivíny. Taková slušná inscenace diskuze po článkem na Novinky.cz. Křik, skákání do řeči, nesmysly, hysterie a uprostřed toho Jílková, která se snaží ten chaos udržet na uzdě. Moc se jí to nedaří. Skvěle by se ten pořad vyjímal na TV Barrandov nebo na TV Pohoda, ale nechápu, jak to tak dlouho dokáže přežívat na ČT. Vlastně chápu, ale je mi z toho smutno... ()

Burdock odpad!

Názorová a rétorická stoka. Něco takového by nemělo být v televizi. Přijde mi to podobné, jako kdyby existoval v TV pořad o zvířátkách v zoo, jak se jim vede a tak.. ale v něm by v přímém přenosu návštěvníci bodali slony a podřezávali opičky, přímo před kamerou. V "Máte slovo" se totiž v přímém přenosu bodá demokracie a podřezává diskuze. ()

Paity

Formát pořadu je naprosto strašný. V podstatě zvykem se stalo, že se hosté překřikují jeden přes druhého a přes ně ještě čtvrtý a třetí. Jinak nemohu vytknout Jílkové to, že by se nesnažila a některá témata se neprobírají tolik politicky, jako spíše společensky. Ale díky zmíněnému, to prostě nemůže šlapat nikdy lépe. ()

• Michaela Jílková si dne 29. ledna 2011 zlomila při pádu na náledí pátý bederní obratel páteře, a musela tak vynechat natáčení dvou epizod pořadu. Jednalo se o první zrušená natáčení v její kariéře moderátorky diskusních pořadů (moderovala i v osmém měsíci těhotenství, se zlomeným malíčkem na noze, horečkou či angínou). Dalších epizody moderovala v korsetu a o berlích, do studia ji vozila sanitka a v šatně měla lůžko. (JoranProvenzano)