Seance

(študentský film)
  • USA Séance
všetky plagáty

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiálny text distribútora)

raimi

Seanci jsem viděl na projekci uváděné přímo Robinem Kašpaříkem v jeho domovských Rosicích, v přecpaném kině plným zvědavých Robinových spoluobčanů. Atmosféra našláplýho kina byla fajn, jiu- jitsuista vedle mě skákal při lekačkách metr vysoko a já s ním, stopáž akorátní, vyměnit Kláru Jandovou a mohlo být ještě líp. Nový s Julinou film táhnou, nebýt jich, nebylo by to moc slavný. Objektivně na 3 hvězdičky, ale ten zážitek byl za 4. ()

kagemush

Vynikající! Panu Kašpaříkovi do budoucna držím pěstičky. Už by to tady fakt chtělo nějakýho schopnýho (talentovanýho) horrorofila co občas taky něco natočí. Jen tak dál.- Co ale tuhle jednohubku u mě dost shodilo byli herci(?). Nový ani tak nehraje ,spíš je (ale i to docela stačí), ale paní Jandová a pan Julina opravdu nic moc. A že by to šlo,mi předvedla Jandová v poslední minutě,to jí docela sedělo.Velká škoda. Při představě na obsazení třeba Cibulková,Tříska,Schmitzer jdou na mě mrákoty.--Ale i tak, po Posledním lupu (od tehdy už mistra ,Bárty) díky vynikající atmosféře ten nej český horrorkraťas (Švankmajerovi kraťasy nepočítám,to je trochu jiná liga...),a to i přes poněkud slabší příběh.(docela by mě zajímalo,kolik z těch flusačů jedovatých slin na tohle, jsou užvanění a neschopní studenti téhož,statečně se schovávajících v davu tlučhubů) ()

Thomassi

Studentský filmeček univerzity Tomáše Bati o vyvolávání duchů, kde hrají pouze čtyři lidi. A překvapivě je to atmosférické, na studenty celkem zdařile natočené. Příběh je vskutku jednoduchý: mrtvá baronka měla závazek vůči doktorovi, který s pomocí dívky, která umí mluvit s duchy, se pokusí zesnulou vzkřísit. Jak to dopadne, nebudu prozrazovat. Pavel Nový se po delší době objevil před kamerou, což jen chválím. Osmnáct minut uběhlo jako voda. ()

choze

Při nejlepší vůli průměr nejprůměrnější. Jako bezpečný staromilský horůrek pro postarší lidi, co na horory nekoukají, řekněme. Filmové a hororové fanoušky to pak rozdělí na dvě skupiny: pro jedny to bude nuda bez nápadu, druzí budou nadšení, že v Česku někdo točí horory, které nelížou amatérské dno. ()

Goldbeater

Na českou hororovou scénu je tohle jistě velmi povedený kousek, i když mu toho k dokonalosti dost chybí. Nečekal jsem něco takového, určitě si tenhle krátkometrážní film zaslouží dost uznání. Několikrát jsem se i lekl a přes scénáristické minimum snímek působí docela dobře. Dávám pozitivní 3* a palec nahoru, protože jako český hororový film je to dobré. Příště trochu lepší scénář a bude to výborné. ()

• Film byl uveden na téměř dvaceti hororových festivalech po celém světě, včetně Hollywoodu, Kanady, Velké Británie, Mexika, Indie a dalších. (Bart)
  • V Seanci se na plátno vrací herec Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (Bart)
  • Film získal cenu za nejlepší krátký film v USA (Dark Carnival Film Festival) a Jižní Africe (South African HORRORFEST). (Bart)