Když vaří táta

(relácia)
Reality-TV
Česko, 2012, 36 min

Muž u plotny neznamená automaticky pohromu, zejména když se jedná o zkušeného šéfkuchaře, jakým je charismatický Martin Polačko. Vaření ho opravdu baví, začal s ním v 18 letech a od té doby prošel nejen světové kuchyně (italskou, mexickou, thajskou...), ale vařil i českou klasiku. Poté, co zůstal se svými dvěma syny sám, opustil kuchyně a vrhl se na podnikání - učí vařit mladé budoucí kuchaře, ale hlavně ty amatérské. O své umění se nyní každý nedělní podvečer podělí s diváky Prima family. Jeho kuchařskou show ocení nejen tátové, ale všichni ti, kdo se chtějí naučit připravovat jednoduché, rychlé, finančně nenáročné, přitom však chutné a zdravé pokrmy. Pod Martinovým vedením zjistíte, že není třeba trávit u plotny dlouhé hodiny ani utrácet vysoké částky za suroviny, a přesto uvaříte skvělé jídlo, naučíte se spoustu užitečných vychytávek a kuchařských triků. S tátou vaří také oba synové, kterým Martin vysvětluje postupy, nechává je pomáhat i ochutnávat. Představí původní recepty i s jejich historií, dozvíme se, kde se je naučil a jak je upravil pro místní podmínky. Nenechte si ujít to nejlepší z "domácích" světových kuchyní s Martinem Polačkem v pořadu Když vaří táta! (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone odpad!

Môj názor na relácie zaoberajúce sa varením som tu už niekoľko krát zverejnil. Považujem to za jeden z najnižších stupňov televíznej produkcie. V dnešnej dobe tento fenomém zažíva svoju zlatú éru. Kde jaký trhan má svoj program o varení. Často krát je to úplna pohroma. Tak ako aj v tomto konkrétnom prípade. Súkromná, komerčná televízia Prima zaradila do svojho vysielania jeden z najhorších kulinárskych projetov. "Když vaří táta", tak urýchlene prepínam na iný program, pretože na bezvýrazného Martina Polačka a tých jeho dvoch krpatých smradov sa nedá pozerať. Odpad! ()

hellstruck

Viděli jste to alespoň? Já ano a byla jsem opravdu překvapená. Pořady s recepty vůbec nevyhledávám, ale "Když vaří táta" není o žádném otravovi mechanicky odříkávajícím nutné suroviny do kamery. Atmosféra je uvolněnější, dokonce mě baví sledovat, co se "táta" zrovna rozhodne uvařit - a to se mi ještě nestalo, vzhledem k tomu, že u plotny moc času netrávím. Ale chápu, že někdo si potřebuje dokazovat házením odpadů na všechny české pořady, jaký je machr :)) ()

adelina8

Dvě hvězdy za pár receptů, které sice nepřináší nic moc nového, ale nevadí, neurazí, mohou posloužit jako inspirace na rychlá a jednoduchá jídla. Bohužel ten zbytek... ufff... Pořady o vaření mám ráda, ale co je špatného na klasickém konceptu, kde kuchař vaří, popř. dává nějaké tipy a tím to končí? Ne všechny pořady musí být akční. Proč se proboha pořád někdo snaží vytvářet nové "originální" pořady o vaření s příběhem, kde vystupují toporní neherci se špatně naučenými dialogy? Neuvěřitelně mě otravují předěly mezi jednotlivými jídly, které se musí vyplnit bezduchým "spontánním" žvatláním "ze života rodiny". Samotný kuchař je fajn, i když radši ho jen poslouchám. Bohužel celé to nesmyslné divadlo okolo ho značně sráží. ()

iwee23

Chápu, že v době, kdy se s pořady o vaření roztrhl pytel, je třeba zaujmout originálním nápadem. Bohužel realizace se trochu nepovedla, Polačko vystupuje jako všeználek, děti neustále o něčem poučuje a snaží se je zapojovat do konverzace a celé je to takové nepřirozené a nesnesitelně otravné....Kdyby autoři vynechali ty děti, udělali by určitě lépe. Jinak uznávám, že recepty jsou většinou zajímavé a Polačko nevaří blafy jako Babica ()

mala.megi

Viděla jsem dva díly. A recepty v nich byly v pohodě - zajímavé a jednoduché. A zaujala mě myšlenka, že vaří táta s dětma. Ale to zpracování??? To mi fakt nesedlo! Všechno to vyadá děsně uměle. A o naprosto nepřirozených a těžkopádných dialozích ani nemluvím. Velká škoda! Ale nechápu, proč tady někteří kritizují, že je tam reklama na Globus. No a? Je to pořad o vaření a prostě potřebuje sponzora. Myslím, že je tu spousta jiných věcí, které by v tomto potřebovaly kritiku ale tohle ne. ()

• Pořad obsahuje neskrytou reklamu na obchodní řetězec Globus, kdy Martin Polačko v tomto v každé epizodě nakupuje. (JoranProvenzano)