The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Snorlax

Jeden tatík vezme stopařku a plká s ní během cesty, občas si odskočí někoho umlátit k smrti. Samozřejmě povětšinou zmasakruje muže, kteří jsou o nějaké desetiletí mladší a o pár desítek kilo svalů těžší, ale to už tak nějak k akčním filmům patří. Jakmile se mi podařilo povznést nad toto tupé klišé, mohu konstatovat, že snímek má velmi dobrou atmosféru ponurosti a překvapivě mě nenudil. ()

Superpero

Megadrsnej film při kterém by si nejeden kverulant řekl "fujtajxl." Přesto se mi to hodně líbilo. Na nic si to nehraje, akorát ten hlavní hrdina toho rozchodí setsakra hodně. Dostává tam fakt nehoráznou nakládačku a do toho mu servírují chuťovky, jako utrhávání bradavek a následné pálení letlampou. V Austrálii se s tím nepářou a i vizuálně je to velice syrové. Dost se mi tam líbily bitky. Žádné kung fu, ale stejně to má "pěknou" choreografii. ()

verbal

Dceruška si střihla nějaké to multiotvorové péčko se třemi až čtyřmi melouchařícími mládenci, aby měla na herák, který pak tak trochu nerozchodila a zaprděla do hlíny. To nepochopitelně nasere zpapučovatělého daddyho, jenž na základě porouchaných regresních mechanismů hodí své výchovné chyby na výše zmíněné prcaly, sbalí pajcr, žabikucha a kufr dílenského vercajku, osedlá apokalyptického hřebce a vydá se na trestní výpravu. Na padesátníka je docela ve formě a na Mistrovství světa v otřepávání se z brutálních ran do hlavy by jistojistě získal některou z medajlí! Sem tam mu sice někdo rozřízne břicho nožem nebo mu urve nějakou tu bradavku, avšak on takovýma povrchníma kravinama vcelku pohrdá a sveřepě filetuje celou armádu pětadvacetiletých, osvalených bouchačů, ačkoliv v žádné případě není Brús. Můj verdikt tedy zní: Příjemně hnusně a špinavě natočená, na hlavu postavená pičovina, která ovšem odsejpá jako maligní mozkový tumor. ()

heyda

Po delším odstupu cítím, že výmluvnější budou 3 hvězdičky než 4. Začnu negativy. Největším problémem je děj. Kdo si potrpí na propracovaný scénář a bohaté dějové linie, bude zde smutnit. Je to totiž jednoduchá přímočará akce, kde v podstatě nenarazíte na nějaké větší překvapení. Tohle bylo samozřejmě nejvíc znát v první půli filmu, která poměrně nudila. Druhým negativem je podle mě kamerový filtr. Dneska je to hodně moderní všude ho cpát, ale ne vždy je to výhra. A třetím docela výrazným problémem je absence hudby. Ta tam buď není vůbec nebo jen hodně střídmě, což zrovna u akčního filmu není v pořádku. Pozitiva jsou jasná. Brilantní herecké výkony, krutost a surovost, rychlý střih, a solidní závěr. Přesto mi tu chybí více propracovaný motiv. Tomu chlápkovi jsem vůbec nefandil a to je škoda. ()

pornogrind

V rukou otce se ocitá videokazeta na níž je porno nahrávka jeho dcery která je nalezená zdrogovaná, znásilněná a mrtvá. Začíná otcovská revenge jízda za mrvou dceru. Tož nebylo to špatný ale podle zdejšího hodnocení jsem očekával asi víc nebo větší masakr. Na nějakou krev a torturu sice dojde ale  i co už mají něco nakoukáno tak ty to asi moc nepřekvapí a nerozhodí. Místy mi to přišlo až přehnaný a nereálný. Na druhou stranu film má takovej nepříjemnej hegešáckej look díky němuž film působí tak nějak špinavě a drsně. Navíc jak lepší 3hvězdy to ale u mě není. Za tip na tenhle snímek děkuju HorrFi(mu). ()