Tvorcovia hrubozrnných komédií bratia Farrellyovci sú tu opäť – tentoraz s komédiou, ktorej hrdinom je policajt trpiaci rozdvojením osobnosti, čiže schizofréniou. Tá prvá podoba je dokonalý „slušňák“ (alebo aj „pripečený pako“), milý a naivný strážca zákona Charlie Baileygates (Jim Carrey), tá druhá – jeho pravý opak – zločinecký Hank Evans. A ako to dopadne, keď medzi nich „vstúpi“ krásna Irene P. Watersová (Renée Zellwegerová), ktorú prenasleduje jej bývalý milenec a zamestnávateľ v jednej osobe, mafián Dickie Thurman (Daniel Greene)? (TV JOJ)

Jordan

teda, neviem ako ostatní, ale ja som túto komédiu (teda až na dabing) prijal celkom dobre. V scéne, keď sa v supermarkete po prvýkrát prebudí Hank Jim Carrey dokazuje, že čo sa týka grimás a ksichtov je number one a do vrecka strčí aj Mr. Beana, štíhla mladá Bridget Jones je na zahryznutie a tí traja černošskí synovia sú perfektní. Pár naozaj podarených scénok vyvažuje zopár menej podarených ale celkovo aj keď sa nejedná o nič extra nie je to nejaká stupídna komédia, tie ja poznám a je ich naozaj dosť ()

Derek

bratri farrellyovci musia byť dobrý idioti keď tak skvelý nápad, akým rozdvojený carrey určite je, pochovali nechutne trapnými gagmi, ktoré väčšinou vôbec nie sú ani vtipné a navyše humoru je tu zúfale málo. jediné čo tento nepodarok zachraňuje je na oko sympatická renée a carreyho traja synovia, ale to je asi tak všetko. ()

Xmilden

Bratři Farrellyové samozřejmě nenavázali na své nejlepší kousky Blbý a Blbější nebo Něco na té Mary je. Ale na druhou stranu návrat Jima Carreyho se opravdu povedl a opět nám zde předvedl několik svých typických kousků. Navíc když člověk uváží že role Charlieho/Hanka následuje po Truman Show, Muži na Měsíci, tak se není čemu divit že Jim se chtěl trošku vyblbnout. To se mu povedlo na jedničku. 70% ()

Slarque

Mary byla pravděpodobně vrcholem tvorby bratrů Farrellyových. Tohle mělo sice slibný námět i obsazení, ale na komedii mi to přijde málo vtipné. Carreyho grimasy občas vypadají spíš pitomě než vtipně a film skoro nic jiného nenabízí. Nejlepší je ovšem trojice Carreyho „synů“, která byla zábavná prakticky pokaždé, když se ve filmu vyskytla. Což nebylo zrovna často, ale na druhou hvězdičku to stačilo. ()

B!shop

Naprosto brutalni komedie s obcas drsnejsima vtipkama a krimi zapletkou. Ale pribeh tu neni dulezitej, tohle je proste jedna velka show krutaka Jima, kterej rozdvojeni osobnosti dotah k naprosty dokonalosti. A nejbrutalnejsi je zaver, kdy uz to neni bud Charlie nebo Hank, ale oba najednou a vzajemne se rubou. Proste nebejt Carreyho, tak je to jen prumerna komedie, ale co ten tady vyvadi, to snad ani neni mozny a posouva tuhle komedii o nekolik trid vejs. Za zminku taky stoji jeste docela pekna Zellweger a tri pekne sprosty synacci. Proste perfektni komedie, ktery tech par hluchejch mist rad odpustim. ()

• Scéna v níž Charlie (Jim Carrey) vyskočí z auta, byla natočena napoprvé. (HellFire)
  • V jedné scéně v motelu lze v záběru spatřit děravý meloun, o němž se ale postavy nijak nezmiňují. To proto, že scéna, v níž je použit coby sexuální pomůcka byla vystřižena. Důvodem byl především film Prci, prci, prcičky (1999), ve kterém se podobná scéna odehrávala s koláčem. (HellFire)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)