Hal Larson je pekne povrchný chlap. Zomierajúcemu otcovi sľúbil, že bude chodiť len so skutočne dokonale krásnymi a mladými ženami, čo dôsledne dodržiava. Čo si vlastne o sebe myslí? Sám nie je nič moc a bude si takto vyberať. Až v neskoršom veku, jedného čudného dňa, zostane Hal visieť vo výťahu a sám osud na neho pošle sprostredkovateľa k precitnutiu. Guru mu naznačí, že skutočná krása nie je často na prvý pohľad vidieť. Zhypnotizuje ho a Hal začne vidieť aj vnútornú krásu ženy a začnú sa mu páčiť aj dievčatá - povedzme - barokových tvarov. Jednoducho sa zamiluje do šialene tučnej a nemotornej Rosemary, ktorá má však zlaté srdce. Hal v nej však vidí krehkú krásku, po uši sa do nej zamiluje a kúzlo čoskoro prestane účinkovať... (TV JOJ)

Hopper

Zadrhlo sa to tak niekde na pol ceste. Jack Black je ešte pomerne sympatický a zatiaľ (hlavne po School of Rock) môže byť. Gwyneth som nikdy veľmi nemusel, ale prosím. Autori sa však stále nevedia rozhodnúť, či chcú byť vtipní, alebo súcitní. Možno keby sa jednoznačne vydali jednou cestou a vytvorili politicky nekorektnú zaléžitosť, ktorá by nikoho nešetrila, mohli dopadnúť lepšie, takto je to celé nemastné-neslané, prakticky len kde-tu na pousmiatie a to je málo. Takže boduje len Jack. ()

genetique

Pokiaľ tento film porovnám s ostatnými jemu podobným, kde herci naberú megatony, ktorými poväčšine spravia hanbu nielen sebe, ale aj filmovému priemyslu, tak tento z nich vychádza pomerne ako víťaz. Všetko to zariadila sympatická dvojica v hlavných úlohách a rovnako aj dvojica za kamerou. 60%. ()

sedm.1

Lepší tři *,škoda že jsem škrt,jinak bych dal klidně i čtyři 8D.Bratři Farrellyové ubrali ze svých fekálních vtípků a natočili regulérní,skromnou,odychovou komedii.Filmu určitě přispělo i kvalitní obsazení,pár scén je opravdu povedených a téměř žádná vyloženě trapná,což je velké plus.A ikdyž je celý film vlastně protknut hlavní poučnou myšlenkou "Na kráse nezáleží",ani závěr není vyloženě Hollywoodsky trubkovitý,takže příjemná podívaná,nejen pro losery :)! ()

Pavlínka9

Téma - skvělý, Jack Black - pro mě nechutný jako vždy a Gwyneth Paltrow - v této roli dost umělá a přišla mi dost napjatá...Je to vážně super vidět lidi podle jejich "vnitřní" krásy, o to větší šok to poté byl, když byli viděni podle jejich pravé "krásy". Bylo tam pár vtipných momentů, hodně obézních lidí, hodně krásných lidí a hodně nechutných situací. Ale měla jsem toho dost a bylo to na mě dost "těžké", abych to viděla ještě někdy. ()

wosho

O něco lepší než Bratři jak se patří, přesto i o tomto slaďáku mužu napsat :jednou a dost. Je sice fajn, že jeho tvůrci nechtějí točit filmy o prdění, spermatu, moči a jiných lidských činnostech. Ale musejí to i umět napsat, aby to bylo vtipné bez všech těch buranských klišé. Jenže ono to neumějí a tak sází na romantiku, či podobné normální atributy americké komedie. Zlatá Mary, požehnaní Loyd a Harry. ()

• Ve scéně, kdy si Rosemary (Gwyneth Paltrow) ukrojí kus dortu na oslavu Halova (Jack Black) povýšení, si můžeme všimnout, že velikost zbývajícího dortu se s každým jiným záběrem mění. Od celé půlky až po tři čtvrtiny. (Timak)
  • Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)
  • Gwyneth Paltrow v roce 2020 řekla, že lituje své role v tomto filmu, kde hrála v tzv. „fat suit“ a film nazvala „katastrofou“. (hansel97)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (viac)