FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

Kothy

Seriál se zajímavým nápadem. Co byste dělali, kdybyste viděli, co se stane za půl roku? Věřili byste tomu? Celý svět ztratí vědomí na 2 minuty a 17 vteřin. Během té doby začnou padat letadla, stanou se autonehody a spousta dalších věcí. Po celém světe jsou desítky milionů mrtvých. Kdo za to může a jak to vůbec udělal? To se snaží zjistit agent FBI Mark Benford spolu se svým parťákem. Nakonec zjistí, že je všechno mnohem složitější, než by se mohlo stát. Je tu totiž hrozba dalšího výpadku. Škoda toho otevřeného konce. Proč tyhle seriály musí končit po 1 sérii? Kdo ví, jak by to dopadlo... ()

MATADOR

Dlouho, předlouho jsem hledal nějakou adekvátní náhradu za Ztraceni a nepřekvapivě jsem ho dostal od stejné televize ABC. První díl jsem spouštěl se skeptickým přístupem, ale nějak mě to zajímalo a málokdy se stane, že mě nový seriál zaujme hned po první díle. Ale podařilo se, Flashforward je totiž hodně povedená záležitost, vidět svou blízkou budoucnost nutí každé onu budoucnost vyplnit. Někdo si myslí, že se nemůže vyplnit, někteří onen záblesk berou jako boží přikázání. Ale popravdě každý si svou budoucnost tvoříme dle svého. Flashforward má bohužel jen jednu řadu o 22 dílech, kde některé jsou opravdu povedené a některé, jak už to tak bývá, jen obyčejnou výplní. Mě samotnému se téma ohromně líbilo, už působivý začátek mne přesvědčil, že tomuhle seriálu dám šanci. Herecké osazenstvo je úžasné, i když více méně známí herci ze seriálů americké produkce, ke všem jsem získal určitý vztah a věřil jsem jim, některé jsem naopak nechápal a zavrhoval je. Největším tahounem je Joseph Fiennes, jenž má nejenom charizmatický hlas, ale je to sympaťák tělem i duší a jeho postava Marka Benforda se stala mou nejoblíbenější v seriálu. Sečteno, podtrženo vynikající podívaná, která za tu jednu sérii stojí, snad se někdy v budoucnu dočkáme pokračování, protože ten závěr ...! ()

Spooner

První dva díly byly naprosto famózní. Nápad o vidění budoucnosti se mi zamlouval už od premisy a seriál mě hned ze začátku utvrzoval v tom, že tohle bude něco pro mě. Má to tempo, nápad, výborný obsazení a taky asi hodně vysokej rozpočet, takže se tvůrci nebojí nějakých větších akcí. Bohužel potom se to celé trochu zpomalí a cca do 12 dílu nás tvůrci zásobují pouze vatovými díly, které děj nijak výrazně neposouvají. Potom už se to sice rozjede a tvůrci se výbornými díly ke konci snažili zachránit co se dalo. Tempo bylo opět na nejvyšší úrovni a příběh neměl chybu. Jenom škoda některých vedlejších linií, který hlavní děj brzdily. To byl možná taky jeden z důvodů, proč jsme se museli s tímto seriálem rozloučit hnedka po první sezóně. Je to škoda, některých zásadních odpovědí jsme se nedočkali a příslib do budoucna byl velký. Za tu rozvláčnou první polovinu si to tvůrci vlastně i tak trochu zasloužili. 80% ()

Pilda17

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděl. Skvělá myšlenka a parádní herecké obsazení. Od první epizody dobré tempo, které neustoupí až do poslední. Bohužel série není ukončena a nedostali jsme všechny odpovědi, takže nemohu dát plný počet. Pokud by se někdy v budoucnosti chystala druhá série, rád hodnocení změním na plný počet, který by si FlashForward rozhodně zasloužil. ()

zablaga

Čo vám poviem, vyzeralo to veľmi sľubne, ale ako to už obvykle býva, skončilo to zle vlastne ani nie skončilo..začalo to byť zlé už po pár častiach a nie stratením kvality obrazu(keď sú v tom peniaze, tak sú), ale kvality scenáru, príbehu....Z hercov sa mi páčil Joseph Fiennes, John Cho a Zachary Knighton:-) a to aj ako postavy. Postavy, ktoré mi boli absolútne nepríjemné sú Sonya Walger-ktorá chcela pre svoje manželstvo zo začiatku obetovať všetko, ale potom priznala, že osudu sa jednoducho vyhnúť nedá!!:-D a samozrejme Jack Davenport, ktorý nepríjemnejší asi už ani nemôže byť(a k tomu pomohol aj český dabing a jeho prejav)...Skončilo to tak, že mi to liezlo na nervy, ale tú jednu sériu som dopozerala, čisto pre moju zvedavosť. KONIEC môjho prejavu škoda dobrého nápadu...Mohlo to byť aj 5* a sú z toho 3:-( ()

• V několika prvních dílech seriálu můžeme vidět velký reklamní plakát v ulicích. Na něm je zobrazena společnost Oceanic Airlines, fiktivní letecká společnost vytvořena pro seriál Lost. (Amroth666)
  • Na začátku této epizody, když vidíme sestřih událostí, slyšíme v pozadí skladbu „Unthought known“ od americké kapely Pearl Jam, která vyšla v roce 2009 na albu nazvaném „Backspacer“. (Trajektt)
  • Aktéři seriálu vidí vizi, co se stane nebo nestane 29. dubna 2010. 29. dubna se narodil autor knižní předlohy Robert J. Sawyer. (ČSFD)