Anna Bradyová (Amy Adamsová) je atraktívna a úspešná bytová návrhárka z Bostonu. Má všetko, na čo si spomenie, teda okrem zásadného vyjadrenia svojho priateľa, nádejného kardiológa Jeremyho (Adam Scott), ktorý sa po štyroch rokoch ešte stále necíti na to, aby pred ňou pokľakol a ponúkol jej prsteň. Anna sa preto rozhodne chytiť šancu za pačesy. Blíži sa magický 29. február a Jeremy odletí do Dublinu na lekársky kongres. Jej plán je jednoduchý - odletí za Jeremym a požiada o ruku ona jeho, presne v súlade s írskou tradíciou. Lenže osud s ňou má iné plány. Pre rozmary počasia musí lietadlo núdzovo pristáť vo Walese a Anne musí pretekať s časom, aby stihla termín. Keď už sa jej podarí preplaviť z jedného ostrova na druhý, zistí, že má za sebou tú ľahšiu časť cesty. Kde nájsť v tom najzapadnutejšom kúte Britských ostrovov taxík, alebo aspoň niekoho, kto by ju hodil do írskej metropoly? Našťastie je tu Declan (Matthew Goode), pohodový majiteľ ťažko stratovej krčmičky, ktorý sa nad ňou zľutuje a ponúkne jej nielen strechu nad hlavou, ale aj odvoz do Dublinu. Anna si vydýchne, že najhoršie má za sebou, ale veľmi sa mýli. Okrem neznesiteľne drzého Declana za volantom ju čaká ešte stádo kráv na ceste, auto v priekope, bahenný kúpeľ, strata luxusného kufra a ďalšie pohromy. Až sa napokon spod kontroly vymkne celý jej plán... Pre narastajúce sympatie k Declanovi začína Anna vážne premýšľať o tom, či má zmysel dôjsť až do cieľa. Načo cestovať za Jeremym, keď skutočnú lásku možno našla už na ceste? (TV JOJ)

Gereth

Normálně bych to odsoudil, jako každý druhý zdejší, ale tady se sešlo až příliš toho, pro co mám slabost. Amy Adams, zapadlé hospody a k nim náležité osazenstvo, cynický hlavní hrdina vs. sebejistá dáma, Irsko celkově a spousta smůly. Je tu velké množství věcí k vyškrtání a při tom vynuceném happy endu už asi někteří mlátili hlavou o stůl, ale já už níž jít bohužel nemohu ... už je to zamčené v guilty pleasure šuplíku. // 60% ()

zuzinka2

Nic objevnýho a originálního, ale hlavně ve druhé polovině film docela pobaví. Humor i romantika trochu skřípou, ale zato se mi líbila sympatická dvojice Amy Adams a M. Goode, kteří by si ale zasloužili lepší scénář. Poslední hvězdička je za Irsko a jeho krajinu. Takže celkově takových 55% - prostě film, který nenadchne ale ani neurazí. ()

Flego

Možno je to tým, že príbeh je väčšinu zasadený do írskeho vidieka a je to práve príroda, ktorá dotvára romantický kolorit. Chémia medzi neokukanými hlavnými predstaviteľmi funguje tak akurát, humor je skôr roztomilý a príjemne hladí po srdci. Pochopiteľne, že v podobnom žánri je problémom vymyslieť niečo úplne nové, preto som vďačný za zopár scén, ktoré vybočujú zo série tých presladených. Hoci útrapy, ktoré Anna ( rozkošná Amy Adams ) musí prežívať na svojej ceste do Dublinu, sú nekorektne prehnané a zrejme mal scenárista ťažké srdce na ženy, práve tieto peripetie robia tento film tým, čím je. Ja som sa pobavil a určite sa s Priestupným rokom ešte stretnem. Nielen v kalendári. ()

Anarvin

Amy Adams je tu protivná a hnusná, Matthew Goode těžkotonážní uspavač hadů. Vzájemná chemie neexistuje, na nějakou romantiku tedy zapomeňte rovněž. Stejné je to s humorem, ten se jaksi nedostavil. Všechny skoro-vtipy jsou předvídatelné, ohrané, špatně podané a prostě zoufalé. Jediné body si snímek zaslouží za pěknou Skotskou krajinu, ale to si radši pustit dokument od National Geographic, tohle je na usnutí. ()

Fiftis

Pravdepodobne môj najobľúbenejší romantický film. Žiadna prehnaná dráma, pekná šablóna o tom, ako pekná žena ku šťastiu prišla, krásne prostredie Írska, fešácka hlavná hrdinka. Rola Anny bola pre Amy Adams ako stvorená. Neskutočne sympatická dvojica, krásne Írsko, pomalé zbližovanie hlavných postáv ma jednoducho dostalo. Od prvej chvíle ma film upútal a udržal na stoličke až do konca. Severská krajina robí z tejto komédie niečo viac, oproti iným podobne ladeným snímkam, odohrávajúcich sa prevažne v interiéroch Amerických budov, kancelárií, alebo mrakodrapov. A preto sa na tento film môžem pozerať koľkokrát chcem a nikdy sa mi nezovšednie. Rozprávkový príbeh o tom, ako sa človek veľakrát zle rozhodne, pretože nežil naplno a o tom, že na každého niekde čaká láska. ()

• Herec Matthew Goode, představitel Declana, přiznal že během natáčení létal na víkendy domů do Londýna. (Dr Lizal)
  • Filmovalo se v Dublinu. (M.B)
  • Ve filmu se objeví 44letá láhev whisky Jameson. Problém je, že má na obalu čárový kód, který se v té době ještě nepoužíval. (Dr Lizal)